Chcesz być na bieżąco?

fot. K.Kłosowicz

21 luty 2012, 11:31

Wieczór muzyczny z Bersteinem

kategoria: Kultura

20 lutego o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Barlineckiego Ośrodka Kultury przy filiżance kawy i herbaty odbyło się pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną z cyklu “Wirtuozi muzyki poważnej”.

Wieczór został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Barlinku. Zaprezentowana została sylwetka wybitnego amerykańskiego dyrygenta XX wieku światowej klasy  Leonarda Bersteina.

Zaprezentowana została “Symfonia fantastyczna” op.14  Hectora Berlioza oraz “Wspomnienia z Brazylii” Dariusa Milhauda pod batutą wymienionego dyrygenta.

Leonard Berstein ur. 25 sierpnia 1918 r. był żydem z pochodzenia, absolwentem Uniwersytetu Harvarda. Uczył się w klasie wielkiego Fritza Reinera i Sergiusza Kusewickiego. Jako pierwszy Amerykanin stanął na podium dyrygenckim w mediolańskiej La Scali u boku samej Marii Callas. Był szefem New York Philharmonic. Dokonał ponad 400 nagrań otrzymując tytuł dożywotni - Laureate Conductor.

Pracował również z wiedeńskimi filharmonikami oraz Israel Philharmonic.  W 1989r odebrał z rąk Prezydenta USA – National Medal of Arts. Zmarł 14 października 1990r. na nowotwór płuc.  Dla Polaków był symbolem wzniosłych amerykańskich ideałów  wolności i równości.

Zaproszeni goście wsłuchiwali się w dźwięki klasyków prowadzonych przez Bersteina oglądając jednocześnie pokaz multimedialny prezentujący mistrza batuty - Bersteina oraz kompozytorów   Berlioza i Milhauda. Spotkanie poprowadziła Aldona Horoszewicz opowiadając o życiu i twórczości prezentowanych muzyków, charakterze i fabule słuchanych utworów.

Po wysłuchaniu koncertu rozgorzała dyskusja na temat formy następnych wspólnych spotkań muzycznych i proponowanych przez słuchaczy muzyków i kompozytorów do prezentacji.

Nad oprawą muzyczną i pokazem multimedialnym czuwał Krzysztof Kłosowicz.

Wszyscy melomani zebrani na sali obiecali sobie ponowne spotkanie na podobnym wieczorze w niedalekiej przyszłości. Kto będzie bohaterem następnego wieczoru – dowiemy się niebawem.

----------------------------------------------------------------------------
O G Ł O S Z E N I E
Przekaż 1% podatku na rzecz Kuby Kowalewskiego.
O Kubie piszemyy tutaj.
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:
[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Kamil Nowacki - wywiad z juniorem Gorzowskiej Stali / 31.03.2017 /

Jak wiemy w sezonie 2017 Stal Gorzów będzie musiała zmienić formacje juniorską ze względu na to że Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer (obecnie Polonia Piła) przeszli na wiek seniora. Dziś wywiad z Kamilem Nowackim - juniorem Stali Gorzów walczącym o skład na bieżący sezon. czytaj całość

XIV Gala Sportu / 30.03.2017 /

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej BOK (ul. Podwale 9) odbędzie się XIV Gala Sportu. czytaj całość

''W Kręgu Sztuki'' w Myśliborzu. / 30.03.2017 /

Barlinecka grupa artystyczna "W Kręgu Sztuki" zaprasza na drugą odsłonę wystawy malarstwa związaną z V-leciem powstania grupy. czytaj całość

Festiwal ''Włóczykijki'' - podsumowanie / 29.03.2017 /

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. czytaj całość

Barlinek na Międzynarodowych Targach Łódzkich / 28.03.2017 /

W miniony weekend odbyła się w Łodzi XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „ Na Styku Kultury”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. czytaj całość

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 297
Aktualnie na stronie: 35 osób

Aktualności: 4310
Ogłoszeń: 913
Komentarzy: 18149
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300