Chcesz być na bieżąco?

fot. Lucyna Pokój-Mozolewska

15 czerwiec 2012, 08:14

Spotkanie autorskie z Moniką Szwają

kategoria: Kultura

13 czerwca 2012 r. dzięki wsparciu Burmistrza – Zygmunta Siarkiewicza, pracownicy Biblioteki Miejskiej oraz Barlineckiego Ośrodka Kultury mieli możliwość zorganizowania spotkania autorskiego z Panią Moniką Szwają – pisarką i dziennikarką.

Utarło się nie wiadomo dlaczego, że książki, które pisze p. Szwaja są pisane tylko dla kobiet. Jakby na potwierdzenie tego wśród zgromadzonych przeważały panie. Ale ku miłemu zaskoczeniu pojawiło się również 4 panów, którzy otwarcie mówili, że lubią książki tej autorki, ponieważ czytają się lekko i są „życiowe”.

Zapewne ta czwórka to nie jedyni przedstawiciele płci męskiej, którzy czytują Szwaję, ale tylko oni odważyli się do tego przyznać. Brawa!

W oczekiwaniu na Panią Monikę jej wielbiciele wymieniali między sobą uwagi dotyczące jej twórczości. Opowiadali sobie fragmenty jej książek, polecali swoje ulubione tytuły.

Gdy pisarka weszła do kawiarni, wszyscy zebrani powitali ją gromkimi brawami. Pani Ewa Rogozińska tylko pokrótce przedstawiła biografię autorki, ponieważ jak sama stwierdziła, Pani Monika poprzez swoje zabawne anegdotki najlepiej przedstawi siebie.

I tak właśnie było. Jedne z pierwszych słów wypowiedziane przez Panią Szwaję to „Zeznam wszystko prócz tego ile ważę (…). Proszę pytać o wszystko na co mają Państwo ochotę”. No i pytań posypało się mnóstwo. Wielbiciele byli usatysfakcjonowani, ponieważ ich idolka udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania, za każdym razem uzupełniając swoją wypowiedź jakąś zabawną anegdotką ze swojego życia.

Autorka 14 książek, m.in. „Jestem nudziarą”, „Romans na receptę” czy „Matka wszystkich lalek”, zapytana o początki swojej twórczości stwierdziła, że „pisać umiałam od urodzenia. Z talentem do pisania jest tak jak ze słuchem muzycznym – albo się go ma albo nie”.  

Od samego początku wiedziała, że nie chce powiększać zbioru książek dołujących. Chciała pisać optymistycznie – i to udaje jej się do dziś.

Pani Szwaja zdradziła nam, że w jej głowie już zrodził się pomysł na nową książkę. Jej roboczy tytuł to „Pani Jaśmina”. W najnowszej książce mają pojawić się Sasza (imię wybrane na  życzenie zebranych w kawiarni wielbicieli), Miranda i wiele, wiele innych.

Więcej szczegółów Pani Monika niestety nie zdradziła, więc z niecierpliwością oczekujemy ukazania się książki na rynku wydawniczym.

26 czerwca 2012 pisarka wyrusza na miesięczny rejs Darem Młodzieży – tam też rozpocznie przelewanie słów na papier. Takie „tworzenie” trwa zwykle 3-4 miesiące jak twierdzi pisarka.

Obiecała nam, że postara się wydać książkę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – będzie w sam raz na gwiazdkowe prezenty.

Spotkanie autorskie z Moniką Szwają - pisarką i dziennikarką.
Tekst i zdjęcia: eBarlinek.pl / Lucyna Pokój - Mozolewska.
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:
[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Kamil Nowacki - wywiad z juniorem Gorzowskiej Stali / 31.03.2017 /

Jak wiemy w sezonie 2017 Stal Gorzów będzie musiała zmienić formacje juniorską ze względu na to że Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer (obecnie Polonia Piła) przeszli na wiek seniora. Dziś wywiad z Kamilem Nowackim - juniorem Stali Gorzów walczącym o skład na bieżący sezon. czytaj całość

XIV Gala Sportu / 30.03.2017 /

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej BOK (ul. Podwale 9) odbędzie się XIV Gala Sportu. czytaj całość

''W Kręgu Sztuki'' w Myśliborzu. / 30.03.2017 /

Barlinecka grupa artystyczna "W Kręgu Sztuki" zaprasza na drugą odsłonę wystawy malarstwa związaną z V-leciem powstania grupy. czytaj całość

Festiwal ''Włóczykijki'' - podsumowanie / 29.03.2017 /

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. czytaj całość

Barlinek na Międzynarodowych Targach Łódzkich / 28.03.2017 /

W miniony weekend odbyła się w Łodzi XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „ Na Styku Kultury”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. czytaj całość

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 297
Aktualnie na stronie: 34 osób

Aktualności: 4310
Ogłoszeń: 913
Komentarzy: 18149
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300