Chcesz być na bieżąco?

fot. Krzysztof Kłosowicz

20 czerwiec 2012, 08:26

W kręgu sztuki: plener z J. Piechockim

kategoria: Kultura

19.06.2012 przy okazji tygodniowego pleneru w Barlinku Liceum Plastycznego z Gorzowa zawitał do pracowni plastycznej w której odbywają się zajęcia pasjonatów rysunku i malarstwa “W kręgu sztuki” długo oczekiwany Juliusz Piechocki – artysta malarz.

Wspaniały, znany artysta, wychowawca wielu pokoleń malarzy i plastyków z okręgu gorzowskiego. Przy kawie i pysznym cieście Pan Juliusz długo opowiadał nam o swoim życiu, warsztacie, twórczości, technikach malarskich.

Padało dużo pytań związanych z jego osobą oraz sposobami w jaki zachęca młodzież do malowania i obcowania ze sztuką. Po godzinie w pracowni przeszliśmy wraz z naszym gościem na zewnątrz, gdzie malowali jego uczniowie.

Przyglądaliśmy mu się uważnie wsłuchując się jednocześnie w słowa którymi zwracał się do młodzieży malującej na terenie Barlineckiego Ośrodka Kultury.

Po powrocie do pracowni obejrzał wykonywane przez nas prace. W sposób bardzo rzeczowy i profesjonalny wypowiedział się na ich temat.

Było wiele słów krytyki na co zresztą byliśmy przygotowani. Doradził nam co zmienić, co dodać, co ująć a czego nie stosować. Podobnie jak nasza Roma Kaszczyc.

Obiecaliśmy sobie spotkać się za rok podczas następnego pleneru (być może dołączyć się do niego) i wspólnie ocenić nasze postępy. Spotkanie trwało ponad cztery godziny.

Było bardzo pouczające, fachowe i zostanie nam na długo w pamięci. Życzymy Panu Juliuszowi dalszych sukcesów w pracy twórczej oraz dalszego, tak wspaniałego kontaktu z młodzieżą.
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:

Piekne / 20-06-2012 / magda

Piękne obrazy, super pasja :)

[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Kamil Nowacki - wywiad z juniorem Gorzowskiej Stali / 31.03.2017 /

Jak wiemy w sezonie 2017 Stal Gorzów będzie musiała zmienić formacje juniorską ze względu na to że Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer (obecnie Polonia Piła) przeszli na wiek seniora. Dziś wywiad z Kamilem Nowackim - juniorem Stali Gorzów walczącym o skład na bieżący sezon. czytaj całość

XIV Gala Sportu / 30.03.2017 /

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej BOK (ul. Podwale 9) odbędzie się XIV Gala Sportu. czytaj całość

''W Kręgu Sztuki'' w Myśliborzu. / 30.03.2017 /

Barlinecka grupa artystyczna "W Kręgu Sztuki" zaprasza na drugą odsłonę wystawy malarstwa związaną z V-leciem powstania grupy. czytaj całość

Festiwal ''Włóczykijki'' - podsumowanie / 29.03.2017 /

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. czytaj całość

Barlinek na Międzynarodowych Targach Łódzkich / 28.03.2017 /

W miniony weekend odbyła się w Łodzi XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „ Na Styku Kultury”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. czytaj całość

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 297
Aktualnie na stronie: 36 osób

Aktualności: 4310
Ogłoszeń: 907
Komentarzy: 18145
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300