Chcesz być na bieżąco?

fot. K.W.

30 styczeń 2017, 13:44

Wieści z Laskera

kategoria: Sport

Turniej  Szachowy z okazji Wyzwolenia Barlink. W dniu 28 .01. 2017r w Europejskim Centrum Spotkań odbył się turniej szachowy z okazji Wyzwolenia Barlinka.

W turnieju zagrało 17 zawodników. Nie dojechali zawodnicy z Myśliborza i Przelewic. Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Z uwagi na mała ilość zawodników rozegrano jeden turniej dla dwóch grup tj. seniorów i juniorów. Natomiast punktacja była liczona w dwóch grupach.

Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski- posiadający licencję sędziego.

Podczas zawodów szachowych zawodnicy mieli zapewnione napoje chłodzące, kawa, herbata oraz owoce i słodycze, które zostały zakupione przez Klub szachowy LASKER Barlinek . Zawodą szachowym towarzyszyły emocje jak i pewne rozczarowania z przegranych partii.  Po rozegraniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców turnieju szachowego w poszczególnych kategoriach.

W grupie seniorów:
I miejsce zajął Krzysztof Wolski  zdobywając 7,5 pkt.
II miejsce zajął Joachim Weisik ,  który  wywalczył 7 pkt.
III miejsce zajął Jerzy Klimaszewski zdobywając 6 pkt.

W kategorii juniorów zwyciężył:
I miejsce zajął Grzegorz Berliński - LASKER Barlinek zdobył 7,5pkt
II miejsce zajął Szymon Kostrakiewiczk - LASKER Barlinek,
III miejsce zajął Maksymilian Wójtowicz – LASKER Barlinek
IV miejsce zajął Jeremiasz Skowron – LASKER Barlinek najmłodszy zawodnik turnieju. Bardzo dobra postawa. Grał z dorosłymi zawodnikami jak równy z równym. Jeremiasz ma dopiero 5 lat.

Zawody szachowe rozgrywano w miłej i spokojnej atmosferze. Zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary. Na zakończenie zawodów podsumowano całoroczny turniej szachowy pt. "Klubowe Mistrzostwa Barlinka im Emanuela LASKERA – Barlinek 2016". Rozegrano ogółem 39 turniejów (każdy wtorek przez cały rok – wyłączając święta oraz  przerwę wakacyjną).

W turnieju tym zwyciężył w kategorii seniorów:
I miejsce zajął Krzysztof Wolski
II miejsce zajął Adam Górecki
III miejsce zajął Joachim Weisigk

W kategorii juniorów zwyciężył najlepszy junior Barlinka
I miejsce zajął Grzegorz Berliński
II miejsce zajął Szymon Kostrakiewicz
III miejsce zajął Maksymilian Wójtowicz lat 8. Bardzo dobra postawa młodego zawodnika z LASKERA.

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Ponadto wyróżniono statuetką Jeremiasza Skowron  lat 5 najmłodszego zawodnika LASKERA Barlinek za osiągnięcia  na szachownicach w roku 2016. Jeremiasz bardzo dużo pracuje razem z tatą Michałem. W klubie jest aktywny, chce grać z każdym zawodnikiem nie patrząc na wiek.

Wszystkich sympatyków szachów zapraszamy do Klubu Szachowego LASKER Barlinek – Barlinek ul. Leśna nr 1 – Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku, w każdy wtorek i piątek od 16.00 do 17.00 - Dzieci i młodzież. W godzinach 17.00-20.00 dorosli.

Opracował:
Krzysztof Wolski
Telefon Kontaktowy 662635134
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:
[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość

XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej 2017 / 27.03.2017 /

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 zaprasza na XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się 31.03.2017 r. w sali widowiskowej BOK o godz. 11.00. czytaj całość

Koncert przyjaciół zza Odry / 24.03.2017 /

Zespół Śpiewaczy "Barliniacy" oraz Barlinecki Ośrodek Kultury zapraszają na "Koncert przyjaciół zza Odry". czytaj całość

STOP pożarom traw / 23.03.2017 /

Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. czytaj całość

Najtańszy weekend w Szczecinie i jego okolicach? Mamy na to sposób / 22.03.2017 /

Zastanawiasz się nad chwilą wytchnienia podczas najbliższego weekendu? Może mała wycieczka po Szczecinie i jego okolicach? A może czeka Cię po prostu kilka spraw do załatwienia, które odkładasz od jakiegoś już czasu i weekend wydaje ci się najlepszą na to porą? Jak się okazuje możesz wszystko to zrobić i załatwić w bardzo prosty i naprawdę niedrogi sposób. Jak? Podpowiadamy. czytaj całość

WORD już w Barlinku … / 21.03.2017 /

Miło nam poinformować, że w dniu 17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku została uroczyście podpisana umowa na utworzenie na terenie ZSP Nr 1 Oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 294
Aktualnie na stronie: 29 osób

Aktualności: 4305
Ogłoszeń: 860
Komentarzy: 18121
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300