Chcesz być na bieżąco?

fot. PG Nr 1

09 marzec 2017, 14:36

Szkolny Tydzień Profilaktyczny w GP1

kategoria: Edukacja

W dniach od 27.02 do 03.03.2017 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Tydzień Profilaktyczny – w tym roku pod hasłem: „Życie to nie bajka”.

Na ten czas przygotowaliśmy dla naszych uczniów szereg działań o charakterze profilaktycznym. W klasach I odbyły się zajęcia edukacyjno – wychowawcze na temat zasad zdrowego odżywiania, które poprowadziła Pani Małgorzata Giniewicz inspektor PSSE w Myśliborzu.

Klasy II uczestniczyły w warsztatach – Uwięzieni w sieci, uzależnienie od facebooka. Zajęcia poprowadził trener pracowni profilaktycznej KROKUS z Krakowa.
 
Klasy III brały udział w zajęciach prowadzonych przez Pana Jerzego Symelę – przewodniczącego GKRPA pod hasłem: Moja droga w przyszłość – świadomie i bezpiecznie.

Odbyły się trzy konkursy:

Pierwszy – wiedzy o zagrożeniach XXI w. Na poziomie klas I najwyższą wiedza w tej tematyce wykazała się uczennica klasy I C Aleksandra Wachowiak, na poziomie klas II zwyciężyła uczennica klasy II A Martyna Danielska.

Konkurs drugi polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pod tytułem „Życie – dar bezcenny”. Zwycięska prezentację przygotowała uczennica klasy III A Oliwia Błaż. W konkursie tym wyróżniono także prace: Jakuba Kamińskiego z klasy II A, Filipa Balcerzaka z klasy II C i Seweryna Rolnika z klasy II C.

W konkursie literackim – na opowiadanie pod tytułem „Życie to nie bajka” zwyciężył uczeń klasy II C Tomasz Jankowski.

W poniedziałek 06.03.2017 r. odbyło się podsumowanie. Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez szkolny teatr Maska pod opieką Pani Moniki Goryńskiej pt: „Życie to nie bajka” i wręczono nagrody.

Pieniądze na nagrody zostały pozyskane z Gminnego Programu Profilaktyki, Przeciwdziałania Uzależnieniom i Przemocy. Sponsorowi nagród – Burmistrzowi Barlinka Panu Dariuszowi Zielińskiemu serdecznie dziękujemy.
 
Mamy nadzieję, że był to ważny tydzień dla naszych uczniów, że zdobyta wiedza i umiejętności będą procentowały w przyszłości.

Dziękuję także moim koleżankom za pomoc w organizacji i realizacji działań.

pedagog szkolny
Katarzyna Maksymiuk


DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:
[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość

XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej 2017 / 27.03.2017 /

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 zaprasza na XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się 31.03.2017 r. w sali widowiskowej BOK o godz. 11.00. czytaj całość

Koncert przyjaciół zza Odry / 24.03.2017 /

Zespół Śpiewaczy "Barliniacy" oraz Barlinecki Ośrodek Kultury zapraszają na "Koncert przyjaciół zza Odry". czytaj całość

STOP pożarom traw / 23.03.2017 /

Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. czytaj całość

Najtańszy weekend w Szczecinie i jego okolicach? Mamy na to sposób / 22.03.2017 /

Zastanawiasz się nad chwilą wytchnienia podczas najbliższego weekendu? Może mała wycieczka po Szczecinie i jego okolicach? A może czeka Cię po prostu kilka spraw do załatwienia, które odkładasz od jakiegoś już czasu i weekend wydaje ci się najlepszą na to porą? Jak się okazuje możesz wszystko to zrobić i załatwić w bardzo prosty i naprawdę niedrogi sposób. Jak? Podpowiadamy. czytaj całość

WORD już w Barlinku … / 21.03.2017 /

Miło nam poinformować, że w dniu 17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku została uroczyście podpisana umowa na utworzenie na terenie ZSP Nr 1 Oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 294
Aktualnie na stronie: 27 osób

Aktualności: 4305
Ogłoszeń: 860
Komentarzy: 18121
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300