Chcesz być na bieżąco?

fot. UM Barlinek

14 marzec 2017, 15:40

Bezpieczniej na wodzie

kategoria: Aktualności

Dnia 10 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Barlinku odbyło się spotkanie Burmistrza Barlinka z przedstawicielami organizacji zajmującymi się zapewnieniem bezpieczeństwa osób przebywających i korzystających z wód w celach rekreacyjnych i turystycznych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego, WOPR Powiatu Myśliborskiego, drużyny WOPR Barlinek, Zarządu Powiatu Myśliborskiego, Klubu Żeglarskiego „Sztorm” w Barlinku oraz przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Barlinku.

Tematem spotkania było omówienie zasad funkcjonowania i współpracy, możliwości technicznych oraz możliwości i źródeł finansowania działalności ratowniczej i prewencyjnej na terenie jezior Gminy Barlinek.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że dla poprawienia możliwości działalności ratowniczych należałoby przede wszystkim stworzyć sprawnie działający system alarmowania i powiadamiania o zdarzeniach mających miejsce na terenie jezior.

Służby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa osób korzystających z wód oprócz sprawnej łączności powinny zostać wyposażone w sprawny i niezawodny sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia.

Sprzęt taki umożliwiałby również zapewnienie bezpieczeństwa osób biorących udział w imprezach masowych organizowanych na terenie akwenów wodnych. Nie bez znaczenia jest też sprawa szkolenia młodzieży szkolnej szkół podstawowych i szkół średnich dotyczącego zasad rozważnego i bezpiecznego korzystania z wód zarówno do celów żeglarskich jak i kąpielowych.


DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:

niezbędne zakupy c.d. / 20-03-2017 / mieszk. Barlinka

Nie, nie zazdroszczę :) I nie, nie chciałAbym nikogo powozić :) Chciałabym za to, żeby pieniądze, które pochodzą także z moich podatków były wydawane rozsądnie, a nie szły na paliwo dla dzieciaków rozbijających się po jeziorze motorówką dla radochy i szpanu- a tylko w takim użyciu widziałam kilka razy w poprzednich latach motorówkę ratowniczą.

do mieszkańca Barlinka / 18-03-2017 / Marysia

Zazdrościsz? Też byś chciał powozić? Niekoniecznie piszczące ale zapewne niespłoszone ;-)
Temat ważny, konieczny do analizy przyczynowo - skutkowej, nie można udawac, że jezioro jest bezpieczne a ludziska z niego korzystający świadomi zagrożeń. Niech się dzieje!!!

niezbędne zakupy / 18-03-2017 / mieszk. Barlinka

"Służby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa osób korzystających z wód oprócz sprawnej łączności powinny zostać wyposażone w sprawny i niezawodny sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia." Koniecznie trzeba im kupić wypasioną motorówkę, żeby - tak jak to można było zobaczyć w poprzednich latach - mogli wozić po jeziorze ustawiające się w kolejce, piszczące nastolatki i płoszyć ptactwo na jeziorze.

niezbędne zakupy / 18-03-2017 / mieszk. Barlinka

"Służby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa osób korzystających z wód oprócz sprawnej łączności powinny zostać wyposażone w sprawny i niezawodny sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia." Koniecznie trzeba im kupić wypasioną motorówkę, żeby - tak jak to można było zobaczyć w poprzednich latach - mogli wozić po jeziorze ustawiające się w kolejce, piszczące nastolatki i płoszyć ptactwo na jeziorze.

Bezpiecznie / 15-03-2017 / d

Porozmawiali, zrobili FOTY i co dalej

[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Kamil Nowacki - wywiad z juniorem Gorzowskiej Stali / 31.03.2017 /

Jak wiemy w sezonie 2017 Stal Gorzów będzie musiała zmienić formacje juniorską ze względu na to że Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer (obecnie Polonia Piła) przeszli na wiek seniora. Dziś wywiad z Kamilem Nowackim - juniorem Stali Gorzów walczącym o skład na bieżący sezon. czytaj całość

XIV Gala Sportu / 30.03.2017 /

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej BOK (ul. Podwale 9) odbędzie się XIV Gala Sportu. czytaj całość

''W Kręgu Sztuki'' w Myśliborzu. / 30.03.2017 /

Barlinecka grupa artystyczna "W Kręgu Sztuki" zaprasza na drugą odsłonę wystawy malarstwa związaną z V-leciem powstania grupy. czytaj całość

Festiwal ''Włóczykijki'' - podsumowanie / 29.03.2017 /

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. czytaj całość

Barlinek na Międzynarodowych Targach Łódzkich / 28.03.2017 /

W miniony weekend odbyła się w Łodzi XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „ Na Styku Kultury”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. czytaj całość

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 297
Aktualnie na stronie: 32 osób

Aktualności: 4310
Ogłoszeń: 907
Komentarzy: 18145
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300