Chcesz być na bieżąco?

fot. UM Barlinek

14 marzec 2017, 15:40

Bezpieczniej na wodzie

kategoria: Aktualności

Dnia 10 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Barlinku odbyło się spotkanie Burmistrza Barlinka z przedstawicielami organizacji zajmującymi się zapewnieniem bezpieczeństwa osób przebywających i korzystających z wód w celach rekreacyjnych i turystycznych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego, WOPR Powiatu Myśliborskiego, drużyny WOPR Barlinek, Zarządu Powiatu Myśliborskiego, Klubu Żeglarskiego „Sztorm” w Barlinku oraz przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Barlinku.

Tematem spotkania było omówienie zasad funkcjonowania i współpracy, możliwości technicznych oraz możliwości i źródeł finansowania działalności ratowniczej i prewencyjnej na terenie jezior Gminy Barlinek.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że dla poprawienia możliwości działalności ratowniczych należałoby przede wszystkim stworzyć sprawnie działający system alarmowania i powiadamiania o zdarzeniach mających miejsce na terenie jezior.

Służby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa osób korzystających z wód oprócz sprawnej łączności powinny zostać wyposażone w sprawny i niezawodny sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia.

Sprzęt taki umożliwiałby również zapewnienie bezpieczeństwa osób biorących udział w imprezach masowych organizowanych na terenie akwenów wodnych. Nie bez znaczenia jest też sprawa szkolenia młodzieży szkolnej szkół podstawowych i szkół średnich dotyczącego zasad rozważnego i bezpiecznego korzystania z wód zarówno do celów żeglarskich jak i kąpielowych.


DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:

niezbędne zakupy c.d. / 20-03-2017 / mieszk. Barlinka

Nie, nie zazdroszczę :) I nie, nie chciałAbym nikogo powozić :) Chciałabym za to, żeby pieniądze, które pochodzą także z moich podatków były wydawane rozsądnie, a nie szły na paliwo dla dzieciaków rozbijających się po jeziorze motorówką dla radochy i szpanu- a tylko w takim użyciu widziałam kilka razy w poprzednich latach motorówkę ratowniczą.

do mieszkańca Barlinka / 18-03-2017 / Marysia

Zazdrościsz? Też byś chciał powozić? Niekoniecznie piszczące ale zapewne niespłoszone ;-)
Temat ważny, konieczny do analizy przyczynowo - skutkowej, nie można udawac, że jezioro jest bezpieczne a ludziska z niego korzystający świadomi zagrożeń. Niech się dzieje!!!

niezbędne zakupy / 18-03-2017 / mieszk. Barlinka

"Służby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa osób korzystających z wód oprócz sprawnej łączności powinny zostać wyposażone w sprawny i niezawodny sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia." Koniecznie trzeba im kupić wypasioną motorówkę, żeby - tak jak to można było zobaczyć w poprzednich latach - mogli wozić po jeziorze ustawiające się w kolejce, piszczące nastolatki i płoszyć ptactwo na jeziorze.

niezbędne zakupy / 18-03-2017 / mieszk. Barlinka

"Służby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa osób korzystających z wód oprócz sprawnej łączności powinny zostać wyposażone w sprawny i niezawodny sprzęt umożliwiający szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia." Koniecznie trzeba im kupić wypasioną motorówkę, żeby - tak jak to można było zobaczyć w poprzednich latach - mogli wozić po jeziorze ustawiające się w kolejce, piszczące nastolatki i płoszyć ptactwo na jeziorze.

Bezpiecznie / 15-03-2017 / d

Porozmawiali, zrobili FOTY i co dalej

[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość

XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej 2017 / 27.03.2017 /

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 zaprasza na XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się 31.03.2017 r. w sali widowiskowej BOK o godz. 11.00. czytaj całość

Koncert przyjaciół zza Odry / 24.03.2017 /

Zespół Śpiewaczy "Barliniacy" oraz Barlinecki Ośrodek Kultury zapraszają na "Koncert przyjaciół zza Odry". czytaj całość

STOP pożarom traw / 23.03.2017 /

Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. czytaj całość

Najtańszy weekend w Szczecinie i jego okolicach? Mamy na to sposób / 22.03.2017 /

Zastanawiasz się nad chwilą wytchnienia podczas najbliższego weekendu? Może mała wycieczka po Szczecinie i jego okolicach? A może czeka Cię po prostu kilka spraw do załatwienia, które odkładasz od jakiegoś już czasu i weekend wydaje ci się najlepszą na to porą? Jak się okazuje możesz wszystko to zrobić i załatwić w bardzo prosty i naprawdę niedrogi sposób. Jak? Podpowiadamy. czytaj całość

WORD już w Barlinku … / 21.03.2017 /

Miło nam poinformować, że w dniu 17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku została uroczyście podpisana umowa na utworzenie na terenie ZSP Nr 1 Oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 294
Aktualnie na stronie: 32 osób

Aktualności: 4305
Ogłoszeń: 860
Komentarzy: 18121
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300