Chcesz być na bieżąco?

fot. własne

14 marzec 2017, 17:08

''Emocje'' zagościły w Gorzowie

kategoria: Kultura

9 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Mielcarek pt. „Emocje”.

Gościem specjalnym wernisażu była Kamila Pietrzak-Polakiewicz – aktorka Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie. Podczas wystawy zaprezentowanych zostało ponad 30 portretów, których bohaterką jest pani Kamila.

Fotografie pokazują nie tylko urodę kobiety, ale przede wszystkim bogactwo jej duszy, emocjonalność i obraz kruchości wnętrza. Portrety budzą w widzu estetyczną przyjemność, co jest zasługą zarówno autorki zdjęć, jak i jej modelki.

Ideą cyklu jest pokazanie delikatności i finezji duszy kobiety, która często gubi się w tunelu życiowych emocji. Wystawę uzupełniają fotografie interesujących kompozycji i krajobrazów, powiązanych kontekstowo z portretami jako przeniesienie natury i jej wpływu na emocje człowieka.

Katarzyna Mielcarek od wielu lat  prezentuje swoje widzenie świata na obrazach utrwalonych w fotografii i malarstwie. Jest znana z wrażliwości na ulotne piękno natury i  tajemniczość duszy ludzkiej. Bo takie tematy najczęściej podejmuje w fotografii. Jest animatorem warsztatów i konkursów fotograficznych. Jej zdjęcia można zobaczyć w albumach, wydawnictwach krajobrazowych, katalogach artystycznych i w prasie.

Pierwsza autorska wystawa fotografii Katarzyny Mielcarek odbyła się w niemieckim mieście Schneverdingen w 2005 roku. Dwukrotnie prezentowała swoje prace w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Laureatka I nagrody w dziedzinie fotografii w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Regionalnej w Wałczu (2013 r.), oraz II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Przeloty” (2015 r.). Jej prace były eksponowane na wystawach zbiorowych m.in: w  Gladrow (Niemcy), Gorzowie Wlkp., Barlinku, Karsku i w Dziedzicach. Jest realizatorką kreatywnego projektu fotografii "Klimaty Doliny Płoni" w Żydowie oraz projektu „Żywe Muzeum” realizowanego w Muzeum Woldenbergu i Wsi w Dziedzicach.

W 2014 roku wzbogaciła swoją fotografią książkę „Barlinek na szlaku młynów". W 2015 stworzyła fotograficzne opowiadanie „Emocje”, którego premiera odbyła się w Muzeum Regionalnym w Barlinku. Wystawa prezentowana była również w Gryfinie i Myśliborzu.
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:

TEST / 15-03-2017 / OBIKTYWNY

Dobry test.Wydaj album i sprzedaje.Jak się sprzeda to znaczy że jest ok a jak nie to nie jest ok...

Słabe / 15-03-2017 / maciej

Słaba wystawa

[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Kamil Nowacki - wywiad z juniorem Gorzowskiej Stali / 31.03.2017 /

Jak wiemy w sezonie 2017 Stal Gorzów będzie musiała zmienić formacje juniorską ze względu na to że Bartek Zmarzlik i Adrian Cyfer (obecnie Polonia Piła) przeszli na wiek seniora. Dziś wywiad z Kamilem Nowackim - juniorem Stali Gorzów walczącym o skład na bieżący sezon. czytaj całość

XIV Gala Sportu / 30.03.2017 /

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej BOK (ul. Podwale 9) odbędzie się XIV Gala Sportu. czytaj całość

''W Kręgu Sztuki'' w Myśliborzu. / 30.03.2017 /

Barlinecka grupa artystyczna "W Kręgu Sztuki" zaprasza na drugą odsłonę wystawy malarstwa związaną z V-leciem powstania grupy. czytaj całość

Festiwal ''Włóczykijki'' - podsumowanie / 29.03.2017 /

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. czytaj całość

Barlinek na Międzynarodowych Targach Łódzkich / 28.03.2017 /

W miniony weekend odbyła się w Łodzi XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „ Na Styku Kultury”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. czytaj całość

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 297
Aktualnie na stronie: 32 osób

Aktualności: 4310
Ogłoszeń: 907
Komentarzy: 18145
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300