Chcesz być na bieżąco?

fot. własne

14 marzec 2017, 17:08

''Emocje'' zagościły w Gorzowie

kategoria: Kultura

9 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Mielcarek pt. „Emocje”.

Gościem specjalnym wernisażu była Kamila Pietrzak-Polakiewicz – aktorka Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie. Podczas wystawy zaprezentowanych zostało ponad 30 portretów, których bohaterką jest pani Kamila.

Fotografie pokazują nie tylko urodę kobiety, ale przede wszystkim bogactwo jej duszy, emocjonalność i obraz kruchości wnętrza. Portrety budzą w widzu estetyczną przyjemność, co jest zasługą zarówno autorki zdjęć, jak i jej modelki.

Ideą cyklu jest pokazanie delikatności i finezji duszy kobiety, która często gubi się w tunelu życiowych emocji. Wystawę uzupełniają fotografie interesujących kompozycji i krajobrazów, powiązanych kontekstowo z portretami jako przeniesienie natury i jej wpływu na emocje człowieka.

Katarzyna Mielcarek od wielu lat  prezentuje swoje widzenie świata na obrazach utrwalonych w fotografii i malarstwie. Jest znana z wrażliwości na ulotne piękno natury i  tajemniczość duszy ludzkiej. Bo takie tematy najczęściej podejmuje w fotografii. Jest animatorem warsztatów i konkursów fotograficznych. Jej zdjęcia można zobaczyć w albumach, wydawnictwach krajobrazowych, katalogach artystycznych i w prasie.

Pierwsza autorska wystawa fotografii Katarzyny Mielcarek odbyła się w niemieckim mieście Schneverdingen w 2005 roku. Dwukrotnie prezentowała swoje prace w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Laureatka I nagrody w dziedzinie fotografii w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Regionalnej w Wałczu (2013 r.), oraz II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Przeloty” (2015 r.). Jej prace były eksponowane na wystawach zbiorowych m.in: w  Gladrow (Niemcy), Gorzowie Wlkp., Barlinku, Karsku i w Dziedzicach. Jest realizatorką kreatywnego projektu fotografii "Klimaty Doliny Płoni" w Żydowie oraz projektu „Żywe Muzeum” realizowanego w Muzeum Woldenbergu i Wsi w Dziedzicach.

W 2014 roku wzbogaciła swoją fotografią książkę „Barlinek na szlaku młynów". W 2015 stworzyła fotograficzne opowiadanie „Emocje”, którego premiera odbyła się w Muzeum Regionalnym w Barlinku. Wystawa prezentowana była również w Gryfinie i Myśliborzu.
DODAWANIE KOMENTARZA

dodaj jako użytkownik zalogowany lub anonimowy

* pola wymagane

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
KOMENTARZE:

TEST / 15-03-2017 / OBIKTYWNY

Dobry test.Wydaj album i sprzedaje.Jak się sprzeda to znaczy że jest ok a jak nie to nie jest ok...

Słabe / 15-03-2017 / maciej

Słaba wystawa

[1-10]
schowaj
WIĘCEJ WYDARZEŃ:

Jak wybrać najlepszy hotel na wakacyjny wypoczynek? / 27.03.2017 /

Zajmujesz się już planowaniem wakacyjnego urlopu? To bardzo dobry pomysł, bowiem im wcześniej zaczniemy o tym myśleć, tym zdecydowanie lepiej. Dzisiaj zajmiemy się tym, aby podsunąć Ci kilka wskazówek odnośnie jak najlepszego wyboru hotelu, w którym zatrzymasz się sam lub ze swoimi bliskimi. czytaj całość

XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej 2017 / 27.03.2017 /

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 zaprasza na XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się 31.03.2017 r. w sali widowiskowej BOK o godz. 11.00. czytaj całość

Koncert przyjaciół zza Odry / 24.03.2017 /

Zespół Śpiewaczy "Barliniacy" oraz Barlinecki Ośrodek Kultury zapraszają na "Koncert przyjaciół zza Odry". czytaj całość

STOP pożarom traw / 23.03.2017 /

Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. czytaj całość

Najtańszy weekend w Szczecinie i jego okolicach? Mamy na to sposób / 22.03.2017 /

Zastanawiasz się nad chwilą wytchnienia podczas najbliższego weekendu? Może mała wycieczka po Szczecinie i jego okolicach? A może czeka Cię po prostu kilka spraw do załatwienia, które odkładasz od jakiegoś już czasu i weekend wydaje ci się najlepszą na to porą? Jak się okazuje możesz wszystko to zrobić i załatwić w bardzo prosty i naprawdę niedrogi sposób. Jak? Podpowiadamy. czytaj całość

WORD już w Barlinku … / 21.03.2017 /

Miło nam poinformować, że w dniu 17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro" w Barlinku została uroczyście podpisana umowa na utworzenie na terenie ZSP Nr 1 Oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. czytaj całość


21.11.2016

Pracownik ds obsługi sprzedaży interneto...

Gorzów, Silcare

25.10.2016

Zatrudnię inżyniera-mechanika

Barlinek, VEGA

22.09.2016

Prcownik ochrony - obiekt przemysłowy

Barlinek, Solid Security

28.07.2016

Szukamy przewoźnika - transport butli ga...

Barlinek, Gaspol S.A.

Zarejestrowanych: 294
Aktualnie na stronie: 29 osób

Aktualności: 4305
Ogłoszeń: 860
Komentarzy: 18121
Sond: 13
Fotogalerii: 964 (21843 zdjęć)
Tematów na forum: 0
Na forum, czyli wszyscy o wszystkim
Burmistrzowi Miasta Barlinek
Zadajemy pytania włodarzom miasta. Na pytania odpowie Pan Dariusz Zielinski.
 

www.sp4barlinek.pl
statystyka
© 2007 eBarlinek.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Redakcja | praca u nas | Reklama | Kontakt
Regulamin serwisu | Prawa autorskie | Polityka prywatności
projekt i realizacja: ibero

Kontakt z redakcją: redakcja@ebarlinek.pl | skype: ebarlinek | gg: 3331300