W szczególnie niekomfortowej sytuacji są mieszkańcy „Górnego Tarasu”, użytkujący odcinek „drogi” łączącej osiedle Górny Taras z Szkołą Podstawową Nr 4. W poprzednich latach, a w tym roku szczególnie, ocieplenie spowoduje, że piaszczysta droga stanie się nie do przejścia.
Nie zrozumiała dla mieszkańców jest akcja wysypania ton śniegu przy parkingach. Według nich, śnieg ten „przemoknie jak nigdy w swej historii i nie uniknie się z tego powodu nieprzyjemności”.
Mieszkańcy pytają, kto odpowiada za tak bezmyślną decyzję. Sugerują, aby na przyszłość nadmiar śniegu wywozić na pobliskie pola, które będą w stanie wchłonąć wodę.
Obecna sytuacja oraz to co przyniesie ze sobą odwilż, spowoduje, że na blisko dwa miesiące trzeba będzie grzęznąc w błocie.
/Barlinianin.
do dziadka mroza / 25-02-2010 / Barlinianin
rozumiem. niech i tak bedzie jak mówisz z tym transportem śniegu.
ale droga "na około" jest tylko drogą dojazdową do szkoły i nie posiada chodnika, to po pierwsze.
Po drugie. Od 20 lat ludzie chodzą tym "skrótem" do pracy bo innej drogi nie ma do "drzewnych", chyba że przez "miasto". i tylko ta droga jest zabłocona a bedzie jeszcze bardziej w miare jak śnieg wysypany koło tej drogi bedzie topniał. aby kolege "mroza" przekonać proponuje pofatygować się by werbalnie doświadczyć tego uczucia i przejść tamtędy najlepiej w "adidasach" a nie tłumaczyć decyzje miasta o tym że nie ma sposobów na tego typu interwencje, od tego są oni by główkowali i żeby nikomu i niczemu nie szkodzić
Swoją drogą...Kolega "mróz" też chodzi do pracy na około, bo z tego wynika że taka propozycja padła z "dziadka" strony by mieszkancy chodzili przez miasto, skoro jak wczześniej wspomniałem, brakuje chodnika i "oficjalnie" przejścia nie ma?
:(
troche rzeczywistosci / 24-02-2010 / dziadek mroz
Drogi barlinianie. Kazdy nieuzytek ma swojego wlasciciela i sasiada, z ktorymi trzeba uzgodnic skladowanie tam sniegu (zwlaszcza takiego zanieczyszczonego chemicznie). Do tego musialby byc mozliwy dojazd do takich pol, zeby sie wywrotki nie zakopaly w sniegu. No chyba ze polne drogi tez powinny byc odsniezane?:) A powaznie to przeanalizuj jeszcze raz swoj pomysl, czy aby przypadkiem w praktyce nie jest taki prosty do rozwiazania, jak ci sie pierwotnie wydawalo: na jakie pola, jak tam dojechac, gdzie odplynie woda z roztopionego sniegu, itd.
A co do tej drogi na skroty, to poki co nie jest to droga ani chodnik publiczny, wiec nie ma zadnego obowiazku odsniezac "nieuzytku". Natomiast osoba robiaca sobie skrot robi to na swoje wlasnie ryzyko i pretensje oraz roszczenia w przypadku jakiegos wypadku moze miec tylko i wylacznie do siebie.
... / 24-02-2010 / a.
"wystarczy iść jak należy a nie na skróty" - ten, kto tak mówi, chyba nie lubi ułatwiać sobie życia. Skrót jest po to, by nim chodzić - a jeśli okazuje się nieużywalny, chyba lepiej podjąć takie kroki, by uczynić go używalnym, a nie godzić się na to, co jest - czyli na durne łażenie naokoło, kiedy szkoła leży rzut beretem. Także jak dla mnie bez sensu wypowiedź.
do dziadka mroza i bar linianki / 23-02-2010 / barlinianin
mówiąc o polach miałem na myśli nieużytki których nie brakuje niestety, na które snieg można było wywieźdż.
A co do wypowiedzi pani bar linianki, to nie tylko do szkoły dzieci chodzą ale też ich rodzice do pracy tym skrótem i to setki ludzi w ciągu doby,którzy nie mają czasu chodzić na około; poza tym tymczasowe położenie zwykłych budowlanych płyt załatwiłoby sprawę ale jak nikt z władz tu nie mieszka to problemu nie widać, a swoją drogą panie dziadku mrozie jak ktoś zrobi sobie krzywde na tej drodze w wyniku oblodzenia, to będzie najwyżej odszkodowanie będzie miasto płaciło jak trafi się ktoś wkurzony na lekceważenie ludzkiego bezpieczeństwa...
Prezes?????? / 20-02-2010 / GT
A prezes pgk ma to w d....
śnieg z solą / 18-02-2010 / bar linianka
do tego często jest to śnieg z solą - już widzę chętnych rolników na takie coś...
GT ze szkoła podstawową połaczony jest drogą z nawierzchnią - wystarczy iść jak należy a nie na skróty!!!
tu na razie jest sciernisko, ale bedzie lodowisko:) / 18-02-2010 / dziadek mroz
Ciekaw jestem czy wlasciciele pol byliby zainteresowani przyjmowaniem na swoim terenie gor sniegowo-lodowych. Moze Sz.P. Barlinianin przedstawi jakies uzgodnione z wlascicielami pol i ich ew. podtapianymi sasiadami propozycje?
[1-10]
schowaj