Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Barlineccy policjanci pomogli rodzącej kobiecie.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Barlinku w minionym tygodniu mieli niecodzienną interwencję. Funkcjonariusze na sygnałach pilotowali Seata Toledo, w którym jechała ciężarna kobieta, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Dzięki szybkiej reakcji kobieta bezpiecznie dotarła do szpitala.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu w ubiegłym tygodniu otrzymał nietypowe zgłoszenie. Został poinformowany, że w samochodzie marki Seat Toledo jadącego z kierunku Gorzowa Wlkp. do Barlinka ma znajdować się kobieta, u której rozpoczął się poród.

W kierunku pojazdu natychmiast udali się barlineccy funkcjonariusze, którzy w miejscowości Moczkowo zauważyli opisywany w zgłoszeniu pojazd. Na miejscu bez zbędnej zwłoki podjęto pojazd a następnie wykorzystując sygnały świetlne i dźwiękowe przystąpiono do pilotażu ulicami Barlinka.

Funkcjonariusze szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie pomogli dotrzeć rodzącej kobiecie do Szpitala w Barlinku. Na miejscu mundurowi poinformowali o tym fakcie personel szpitala a następnie przekazali kobietę lekarzom.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, kobieta mogła w porę dotrzeć na salę porodową.

Źródło: KPP Myślibórz

19-10-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Wyjaśnienie prawne:

  §24 Ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wskazuje, że „do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego”. Ww. rozporządzenie nie ma żadnych podstaw prawnych, bo:
  1. Każde rozporządzenie musi być wydane w oparciu o ustawę. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. zostało wydane w oparciu o przepisy art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-12 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Powyżej wskazane przepisy ustawy umożliwiają obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych (czyli np. noszenia maseczek) i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. A zatem od osób, które nie są chore i nie są podejrzewane o zachorowanie, nie można domagać się noszenia maseczek, czy też zakrywania ust i nosa.
  2. Ponadto, jedynie ustawa wydana w czasie trwania stanu nadzwyczajnego, mogłaby skutecznie nałożyć na nas obowiązek zasłaniania ust i nosa. Jak doskonale wiemy, w Polsce nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego (czyli stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej).

  A tu materiał jak się zachować w czasie kontroli funkcjonariuszy milicji !
  https://www.youtube.com/watch?v=MpR7mr38VYM
 • ART. 231 kk / NADUŻYCIE WŁADZY/
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  ART.191 kk / ZMUSZANIE/WYMUSZANIE/
  § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Znalezione w forum prawniczym:

 • A tak przy okazji jako policja straciliście wśród polaków szacunek ! Przykład pochodzący z wczorajszego nagrania z interwencji -
  PS. Policjant: Aresztuję pana bo pan mógł popełnić przestępstwo.
  Ale ja nie popełniłem przestępstwa, odpowiada osoba.
  Policjant: A skąd ja mogę wiedzieć, że pan nie popełnił przestępstwa. No cóż liczy się kasa z mandaty , które w świetle ustawy są łamaniem prawa. Mam nadzieje, że wszyscy policjanci którzy się dopuszczają tresury społeczeństwa bekną za to prędzej czy późnij przed sądami. Ponad 400 anulowanych mandatów przez sądy ! Tylko adwokaci na tym zarabiają i rząd(nierząd).
  Bez komentarza !
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

W tych trudnych czasach przykłada się do...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...