Reklama [A] - Manpower Polska
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Ogłoszenie wyników głosowania na Budżet Obywatelski.

Zakończyło się głosowanie mieszkańców gminy na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Gminy Barlinek na 2020 r.

Wszyscy mieszkańcy mieli możliwość zagłosowania na wybrany przez siebie projekt w okresie od 01 do 30 września br. Głosowaliśmy na 5 (pięć) projektów, które zostały zgłoszone przez mieszkańców gminy i zweryfikowane przez powołany zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

W głosowaniu oddano 8 143 głosy, w tym 18 głosów nieważnych. W głosowaniu wzięło udział 22,75% uprawnionych do głosowania mieszkańców Gminy Barlinek.

1. Zakup karetki sanitarnej dla Szpitala Barlinek Sp.z.o.o. - 3891 głosów
2. Plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Rychnowie - 363 głosów
3. Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i spowolnienie ruchu w Jaromierkach - 332 głosy
4. Mini centrum rekreacyjno-sportowe w Łubiance - 3452 głosów
5. Naprawa drogi gminnej Żydowo - Wilcze - 87 głosów.

Na podstawie wyników głosowania, rekomendowany zostaje do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. projekt Miejski nr 1: ZAKUP KARETKI SANITARNEJ DLA SZPITALA BARLINEK SP. Z O.O. oraz projekt Sołecki MINI CENTRUM REKREACYJNO - SPORTOWE W ŁUBIANCE.

05-10-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Z jednej strony Jerzy Owsiak z drugiej budżet obywatelski będą wzmacniać służbę zdrowia a rząd będzie sobie wydawał pieniądze na bazy dla obcych wojsk. Dla tych co stracili swój mózg oglądając wiadomości w TVP lub TVN przypominam że Putin do Polski wjeżdża czołgami już od 2003 roku. Cała Europa handluje z Rosją tylko nas wysiudano z rynku. Pytanie po co są amerykanie w Polsce ( największe złoża w Europie....) ? Dlaczego na służbę zdrowia brak pieniędzy ? Roczny koszt stacjonowania w Polsce amerykańskich żołnierzy wyniesie ponad 50 mln dol. Chodzi o 5,5 tys. osób. Od dawna słysz się o zamknięciu po wyborach 150 szpitali powiatowych w Polsce. Polityków należy zmieniać jak pieluchy.
  • Kiedy widzę tematy projektów zadań proponowanych w ramach budżetu obywatelskiego, zastanawia mnie, kto tym steruje. Jakoś tak jest zawsze dziwnie, że projekty uzupełniają infrastrukturę obiektów miejskich. To tak jakby burmistrz lub jego ludzie chcieli załatwić budżetem obywatelskim swoje niedoróbki, zaniechania.
    Sposób zbierania głosów - w dobie wielkiej informatyzacji urzędu miasta, czy tak trudno zrealizować głosowanie poprzez sieć internetową? Z logowaniem uwierzytelnionym np prze z FB? Dzisiaj Budżet Obywatelski wygrywają ci, co biegają po klatkach schodowych i wypraszają podpisy.
  • Słuszna uwaga!
    Powinno być głosowanie a nie \\\"zbieranie\\\"
  • Rozumiem, że budżet obywatelski to sprawa inwencji mieszkańców, ale szpital jako jednostka finansowana z gminy i powiatu nie powinna móc uczestniczyć w grantach z b..o. dlatego, że wtedy nic innego nie wygra. Mobilizacja ludzi ze szpitala jest ogromna. Chodzą po ludziach a ludzie na co dadzą, jak nie na coś dla szpitala?!
  • Kogoś tu ewidentnie dziwi ilość zebranych głosów na Łubianke! Proszę wystąpić z wnioskiem do Burmistrza jak pan niedowierza! Sama osobiście zbierałam te głosy przez cały miesiąc wrzesień ! Na szpital nie dziwi - dziwne także na szpital zbierałam ! Ludzią ciężko zrozumieć , że komuś zależy i to jest dziwne!
  • Patrząc na ilość oddanych głosów na projekt w Lubiance należałoby się przyjrzeć uczciwości i chyba zmienić formułę głosowania.... rzecz nie bywała...
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Mam do sprzedania power bank 2-szt jak n...
Witam, mam na sprzedaż pół domu dwurodzi...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Potrzebna księgowa do biura rachunkowego...
B.FT okna i drzwi to firma, która od 11 ...
Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osob...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...