Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Region: Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 28 sierpnia 2018 r. na drodze S-3 w okolicach miejscowości Nowogródek Pomorski, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

W ten sposób, że kierując samochodem marki Mercedes Sprinter, nie zastosował się do znaku ostrzegawczego sygnalizującego o występującym na lewym pasie ruchu zwężeniu długości 5 km z uwagi na koszenie pasa drogowego oraz znaku znajdującego się na pojeździe służby drogowej nakazującego ograniczenie prędkości do 80 km/h oraz zjazd na prawy pas ruchu i podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego marki DAF w wyniku czego doprowadził do uderzenia w zaparkowany na lewym pasie ruchu pojazd służby drogowej marki Mercedes Sprinter, w następstwie czego pojazd ten najechał na pracownika służby drogowej, który doznał ciężkich obrażeń ciała, zaś pasażer pojazdu, którym kierował podejrzany w wyniku rozległych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 28 sierpnia 2018 r. około godziny 13.00 podejrzany kierował samochodem marki Mercedes Sprinter jadąc drogą krajową S-3 w kierunku Szczecina. Wraz z nim jechało dwóch pasażerów. Podejrzany poruszał się lewym pasem ruchu. W tym samym kierunku prawym pasem jechał kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF. W tym czasie na kilkukilometrowym odcinku drogi służba drogowa wykonywała prace polegające na koszeniu pasa drogowego.

W celu ostrzeżenia kierowców i zapewnienia bezpieczeństwa na drodze wykonywanie robót drogowych zostało oznaczone pionowym znakiem informującym o lewostronnym zwężeniu jezdni wraz z informacją o ograniczeniu prędkości. Ponadto na pojeździe służby drogowej umieszczono pulsujące światła w kolorze pomarańczowym oraz znak strzałki sygnalizującej kierunek zjazdu na prawy pas ruchu. Oskarżony nie dostosował się do tych znaków i podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego. W rezultacie doprowadził on do uderzenia w zaparkowany na lewym pasie ruchu pojazd służby drogowej, który w wyniku siły uderzenia najechał na pracownika służby drogowej, co spowodowało u tego pokrzywdzonego ciężkie obrażenia ciała. Jednocześnie w wyniku zderzenia – ciężkich obrażeń ciała doznał również jeden z pasażerów jadący z podejrzanym. Mężczyzna ten w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu.

Podejrzany (lat 23) w chwili wypadku był trzeźwy. Przyznał się do stawianego jemu zarzutu. Nie był on wcześniej karany sądownie. W toku prowadzonego postępowania wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: szczecin.po.gov.pl

06-02-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B1] Meble BRW
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Firma produkcyjna działająca w branży me...
Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] MAMEDIA™- portale regionalne
Reklama [D7] MAMEDIA- reklama w portalach regionalnych.
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]