Reklama [A] - E-CHO
Reklama [J] - GBS BANK - Kredyt mieszkaniowy
Sprawca rozboju stanie przed sądem.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu m.in. o usiłowanie dokonania rozboju, który grożąc dwóm pokrzywdzonym użyciem przedmiotu przypominającego broń palną żądał wydania pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w dniu 26 kwietnia 2021r. około godz. 17:20. Podejrzany wszedł do apteki, po czym po wyjęciu pistoletu pneumatycznego zażądał od znajdujących się w tym czasie w aptece pracownic wydania wszystkich znajdujących się w kasie pieniędzy. Kobiety schowały się na zaplecze apteki próbując wezwać Policję.

W tym czasie podejrzany chodził po aptece uderzając w ladę trzymanym w dłoni pistoletem nadal żądając pieniędzy. Po chwili wobec postawy pokrzywdzonych, które nie stosowały się do jego poleceń opuścił aptekę, udając się w kierunku stacji paliw.

Tam zatankował samochód, po czym grożąc pracownicy stacji użyciem pistoletu, bez uiszczenia zapłaty za paliwo opuścił budynek i odjechał w nieznanym kierunku.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż pistolet pneumatyczny, którym posługiwał się podejrzany nie stanowi broni palnej, a na jego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie.

W wyniku sprawnych działań Policji podejrzany został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był także stosowany w dacie kierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany( lat 48) w przeszłości był już karany sądownie. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.

Za przestępstwo m.in. rozboju określone w art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

Źródło: Prokuratura Szczecin

20-01-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBSBank
Reklama [D]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Sprzedam mieszkanie o powierzchni 59,35 ...
Dołącz do nas a otrzymasz stabilne zatru...
Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Reklama [F]

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...