Reklama [B] 4line catering dietetyczny
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B1] - IMC
Reklama [J] - GBS BANK
Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Barlinku ze wsparciem.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BRATEK” otrzyma 1,65 mln zł dofinansowania ze środków PFRON.

Dotacja pomoże w budowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku.

W środę, 16 września 2020 r. w siedzibie organizacji zostanie zawarta umowa na realizację inwestycji. Podpis na dokumentach złożą: członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz prezes Zofia Gągało. Na spotkaniu obecni będą też rodzice i podopieczni.

Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji marszałka, robót ogólnobudowlanych w budynku Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku przy ul. Sienkiewicza 15.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem roboty budowlane powinny zakończyć się w lipcu przyszłego roku, a szkoła ma rozpocząć funkcjonowanie w roku szkolnym 2021/2022.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy dzięki nowemu budynkowi będzie mogła zapewnić docelowo edukację i terapię nawet dla 50 uczniów. Inwestycja realizowana przez Stowarzyszenie „BRATEK” przyczyni się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością, a dzięki działaniom w środowisku lokalnym sprzyja budowaniu postaw otwartości. Musimy pamiętać, że praca dla osób z niepełnosprawnością jest nie tylko etatem, tak jak dla każdego zdrowego człowieka. To jest miejsce terapii i rehabilitacji – mówi Członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

W szkole będą prowadzone zajęcia edukacyjno-rewalidacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, w stopniu umiarkowanym i znacznym. Uczniowie będą uczęszczać także na rehabilitację społeczną, w tym logopedyczną, ruchową, psychologiczną, artterapię.

Szkoła będzie przeznaczona początkowo dla 30 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, jednak Stowarzyszenie „BRATEK” planuje sukcesywnie, w miarę potrzeb, zwiększać liczbę dostępnych miejsc dla uczniów o specyficznej potrzebie kształcenia. Podopieczni placówki będą przygotowywani do podjęcia pracy w ogrodnictwie, gastronomii i rękodzielnictwie.

W tym roku na podobne inwestycje dofinansowane ze środków PFRON, Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył kwotę ponad 3,6 mln zł. Kwota ta pozwoliła na dofinansowanie pięciu inwestycji. W lipcu br. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Kołobrzegu otrzymało wsparcie, które przeznaczyło na rozbudowę działu gastronomicznego. Z dofinansowania skorzysta w tym roku także: Powiat Myśliborski (inwestycja w Regionalnej Placówki Opiekuńczo Terapeutycznej w Dębnie), Powiat Drawski (przebudowa części budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie), Gmina Chojna (inwestycja w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie).

Podpisanie umowy ze środków PFRON na budowę budynku Szkoły Przysposabiającej do Pracy 16 września 2020 r., godzina 10.30 ul. Henryka Sienkiewicza 15, Barlinek. Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu.

Źródło: WZP

15-09-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Hej amigos. Ministerstwo Chorób w naszym koszernym kraju podaje coraz to nowe rekordy zakażeń. Biorąc pod uwagę testy, które NIE wykrywają samego wirusa SARS-CoV-2, tylko, że organizm miał kontakt z wirusami z grupy koronawirusów i dodatkowo wpisywanie za kasę wyników dodatnich w placówkach sanepidu jak i w szpitalach osobom, które w ogóle nie miały kontaktu z owym wirusem a także osobom, które już dawno zmarły ale dane ich nadal są do dyspozycji placówek i są też ujęte w chorych statystykach, widzę niestety, że NIE nasz Rząd z uporem maniaka chce zrealizować plan i go realizuje wykorzystując w społeczeństwie podstawowe zasady psychologii społecznej niezrozumiałe niestety dla większości populacji. Poprzez kanał lęku najlepiej się kontroluje człowieka, to wykorzystywali władcy od zarania dziejów człowieka, to robi od ponad dwóch tysięcy lat kościół jako instytucja i wszystkie religie na świecie aż po ówczesne władze na tej planecie. Przykro oglądać dla mnie, jak ta karuzela w tym całym cyrku nadal się kręci...
    Ot takie słowo na niedzielę, miłej niedzieli
  • Hej amigos
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Esto Sp.z.o.o.

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Sprzedam kurtkę wiosenną, bluzy, spodnie...
Sprzedam kurtkę zimową dla dziewczynki r...
Zakład produkcyjny Barlinek Inwestycje S...
Firma produkcyjna Barlinek Inwestycje Sp...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś za wycinką drzew przy drogach?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama G1 - IMC
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Pomoc-drogowa-24.com.pl
Reklama [G3]
Reklama [G3] - promocja
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G6]
Reklama [G6] - promocja
Reklama [G7]
Reklama [G7] - DJ Pitersound
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G3] - Furgonetka Punkt Barlinek Niepodległości 13
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...