Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Wilk w barlineckich lasach. WIDEO.

Chyba każdy z nas zna złego wilka z bajki o Czerwonym Kapturku. Nie taki wilk straszny jak go malują - czytamy na stronie Nadleśnictwa Barlinek.

Wilki coraz częściej możemy spotkać w naszym regionie. Często są widywane w Puszczy Noteckiej, teraz coraz częściej można je spotkać w okolicach Barlinka i Strzelec Kraj.

Przez lata w Polsce polowano na wilki, co przyczyniło się do tego, że niemal zupełnie zniknęły z terenu naszego kraju. W 1998 r. gatunek ten został objęty ochroną gatunkową ścisłą na obszarze całej Polski. Te działania przyczyniły się do systematycznego wzrostu liczebności wilka. Wzrost populacji wilka sprawia, że coraz częściej możemy spotkać tego dzikiego zwierza, spacerując po barlineckich lasach. O obecności wilków świadczą również kolizje drogowe z udziałem tego gatunku. Nierzadko w różnego rodzaju mediach społecznościowych pojawiają się informację o rannych lub martwych wilkach znalezionych przy drodze.

Podczas spotkania z tym tajemniczym zwierzakiem na pewno towarzyszy nam wiele emocji, między innymi zachwyt, ale może pojawić się także lęk. Należy jednak pamiętać, że wilki nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Więcej informacji na temat tego jak zachować się podczas spotkania z wilkiem znajduje się na stronie www.lasy.gov.pl

Warto pamiętać, że wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym. Nielegalne zabijanie czy też chwytanie wilków podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Poniżej filmik przedstawiający wilka w barlineckich lasach.

źródło: Karolina Genik, https://barlinek.szczecin.lasy.gov.pl/

21-01-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Do czasu
 • Do O.o

  Dokładnie pomiędzy Chrapowem i Płonnem to masz Wilcze, także pewnie jakieś psy rasy pierwotnej wałęsające się po lesie Ci myśliwi na bani widzieli i takiego samego szumu narobili jak teraz z tym alaskanem malamutem na przechadzce powyżej, skoro nawet z samochodu nie chciało im się wyjść, aby mieć lepsze ujęcie ;-)
 • ubić póki się nie rozmnożą
  PS. lubię zwierzęta ale nie typu osy, komary czy wilki
 • Dobrze że są myśliwi bez nich co 2 samochód miałby spotkanie z dzikiem a tak swoja droga ci co wyzywają myśliwych to mają wyprane mózgi przez tresure medialną.
 • Propagandę i ideologię to sieją myśliwi, próbując wmówić światu, że są niezbędni do "regulowania natury", tak jakby natura od wieków nie potrafiła regulować się sama. Wciskają światu kit o jakimś myśliwskim etosie, podczas gdy każdy i tak dobrze widzi, że chodzi tylko o trofeum i zaspokojenie chorej żądzy zabijania. To widać nawet na twarzach myśliwych, fotografujących się ze zwłokami zabitych przez siebie zwierząt - wszyscy z jakimiś psychopatycznymi uśmiechami i patologiczną satysfakcją ... Oni sami już tego nie widzą, ale serio, każdemu normalnemu człowiekowi to się rzuca w oczy. Mogą więc sobie organizować pogadanki w szkołach w celu budowania pozytywnego wizerunku myśliwego, ale większość społeczeństwa i tak uważa, że z myśliwymi jest coś nie halo, tylko im tego nikt w twarz nie powie.
 • Adam puknij sie w lep a potem sobie w niego wypal, tak jak wypalasz w zwierzęta. Co ty chopie pieprzysz o jakies ideologii i praniu mózgu. Tu akurat sie zgadzam, ze społeczeństwo oblupione jest przez media. Ale co to ma do mordowania zwierzat dla zabawy. Bo co moze je mordujecie bo sa zagrożeniem? Haha. Macie tak zryte lby że szkoda gadac. Jestescie mordercami i tyle.
 • Myśliwi byli są i będą powiem więcej , dobrze, że są . Osoby, które nazywają myśliwych mordercami uległy niemarksistowskiej propagandzie, która ubrała się teraz w płaszczyk ekologii. To pozorne dbanie o dobro zwierzą to tylko zagłuszanie własnego sumienia dla własnego komfortu psychicznego. Ochrona zwierząt a to tylko dymne zasłony chorej marksistowskiej ideologii, w której człowiek jest stworzeniem gorszym od zwierzęcia. Kobieta ma zlepek komórek a małpa , słonica , kot itd. płód. Gdyby nie dokarmianie zwierzą przez myśliwych to wiele gatunków było by tylko do oglądania w muzeum.
  Dzieciobójstwo tak nawet tych co wyszli z łona matki a z drugiej strony fałszywa miłość do zwierząt. Nie można kochać zwierząt i nienawidzić ludzi. Tak samo jest z lewakami gardło ci poderżną dla hasła wolność braterstwo i miłość ale za kota marsz zorganizują w proteście. Przeorane mózgi przez talmudyczne media. Co nie jest tak ? Gdyby 2-3 lata temu ukazał się w prasie artykuł o tym, że należy obowiązkowo nosić maski i to wszędzie, to autora uznano by za wariata a tu proszę jak naród ogłupiony przez ściekowe media lata w maskach . Jeszcze wierzą, że maski chronią, tak to prawda chronią ale przed myśleniem. Nie rozumiem, dlaczego nie zamknięto wcześniej szkół i restauracji z obawy przed tym, że ktoś bąka puści ?


  Moje zdanie do wilków – odstrzał i tle tak jak nadmiar dzików jeleni itd…
  W każdym środowisku zdarzaj się czarne owce, myśliwi nie są od tego wolni to tak przy okazji generalizowania.

  Ataki wilków są i to w naszym rejonie i nie jest tak, że to są niewinne stworzenia !
 • Piękne zwierzę.
  Wilki od kilku lat są obserwowane w naszym regionie. Że dwa lata temu została zarejstowana nieliczne wataha (3-5 osobników) na prywatnych foto przez myśliwych w okolicach Plonna i Chrapowa
 • Erser masz całkowitą rację . Myśliwy to zwykły zabójca, który urządza sobie zabawe mordując niewinne zwierzęta.
 • To nie jest wilk, wilk ma prosty grzbiet.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]
Reklama [E] - ABS Andrzej Binkowski

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Restauracja w Barlinku poszukuje do prac...
Сдаю комнаты в особняке в городе Барлине...
Wynajmę pokoje w domu wolnostojącym w Ba...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...