OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Jak leczyć niepłodność?

Niepłodność stawia przed parą ogromne wyzwanie czasem prowadząc do niepokoju i stresu.

News will be here

Kiedy marzenie o rodzicielstwie pozostaje niezrealizowane pomimo regularnych starań, wielu ludzi zaczyna zastanawiać się nad opcjami leczenia.

Często, początkowo myśli się, że in vitro będzie jedynym sposobem na osiągnięcie ciąży, co może wywoływać dodatkowy dyskomfort i obawy. Jednakże istnieje szeroki wachlarz terapii dostępnych w klinikach leczenia niepłodności, a in vitro pozostaje tylko jedną z opcji.

Czym jest niepłodność i jakie są jej przyczyny?

Niepłodność jest schorzeniem, które często ma złożone podłoże i w większości przypadków może być skutecznie zwalczone poprzez odpowiednie leczenie. Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest to sytuacja, w której para nie może zajść w ciążę pomimo regularnych stosunków płciowych przez okres 12 miesięcy bez użycia antykoncepcji. Problem ten jest niestety coraz bardziej  powszechny. Szacuje się, że nawet co piąta para w wieku rozrodczym w Polsce zmaga się z tą trudnością. Czynniki, które mogą prowadzić do niepłodności u kobiet obejmują m.in. problemy z regulacją gospodarki hormonalnej, endometriozę, zespół policystycznych jajników (PCOS), obecność mięśniaków macicy, zrostów i torbieli, anomalie anatomiczne macicy i jajników, powikłania po leczeniu radio- i chemioterapią, zaawansowany wiek kobiety oraz komplikacje po zabiegach chirurgicznych. Z kolei najczęstsze powody niepłodności u mężczyzn wynikają z niedostatecznej liczby plemników, ich nieprawidłowej struktury i jakości, zaburzeń hormonalnych, a także powikłań po leczeniu onkologicznym.

Czy in vitro jest jedyną opcją leczenia niepłodności?

Warto być świadomym, że kliniki leczenia niepłodności oferują różnorodne opcje leczenia zaburzeń płodności, a in vitro jest tylko jedną z dostępnych możliwości. Zazwyczaj nie jest ono rozważane jako leczenie pierwszego wyboru u każdej pary, ponieważ wymaga odpowiednich wskazań medycznych i często jest proponowane, dopiero gdy inne metody nie doprowadzą do ciąży. Wskazania te mogą obejmować np. zaawansowaną endometriozę, niepłodność niewiadomego pochodzenia, wiek kobiety po 40 roku życia, przedwczesną menopauzę, niską jakość nasienia u partnera i wiele innych. Oprócz in vitro lekarze mogą zalecić leczenie farmakologiczne, inseminację, terapię hormonalną, a nawet chirurgiczne interwencje w celu poprawy płodności w postaci histeroskopii czy laparoskopii. Ważne jest, aby każda para miała świadomość, że istnieje więcej niż jedna opcja terapeutyczna i że decyzja powinna być podejmowana we współpracy z lekarzem, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i okoliczności.

Gdzie można zgłosić się z problemem niepłodności w Szczecinie?

W województwie zachodniopomorskim pary z problemem niepłodności mogą podjąć terapię w Klinice Bocian w Szczecinie zlokalizowanej przy Placu Brama Portowa 1. Zapewnia pacjentom kompleksową diagnostykę oraz zróżnicowane metody leczenia niepłodności, obejmujące terapię farmakologiczną, inseminację, a także in vitro, jeśli jest konieczne.

Pary, które są zainteresowane konsultacją w Klinice Bocian w Szczecinie lub chcą uzyskać więcej informacji na temat leczenia mogą kontaktować się telefonicznie z placówką: +48 91 443 99 33.

30-04-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here