Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Kamienie stosowane do wyrobu nagrobków - charakterystyka

Nagrobki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są naturalne kamienie jak marmur, granit, albo piaskowiec, ale do produkcji używa się również sztucznych tworzyw np. lastriko.

Naturalne materiały

Jednym z najczęściej rekomendowanych kamieni nagrobnych jest granit. Cieszy się on dużą popularnością głównie ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim, jest on wytrzymały i odporny na działanie temperatury i czynników zewnętrznych. Ponadto, jest prosty w pielęgnacji i występuje w rożnych kolorach. Innym naturalnym kamieniem, który również elegancko prezentuje się jako płyta, nagrobna jest marmur.

W porównaniu z granitem jest on jednak mniej wytrzymały na działania temperatury i przy mrozach może ulec erozji. Bardzo dobrze prezentuje się także piaskowiec. Jego struktura jest wyraźnie inna od wyżej przedstawionych, dlatego pielęgnacja takiego nagrobka jest pracochłonna. Nie mniej jednak ten materiał jest często wykorzystywany do produkcji płyt i przy odpowiednim czyszczeniu prezentuje się elegancko przez wiele lat. Decydując się na nagrobek z kamienia warto dokładnie zapoznać się z właściwościami skały, z której ma zostać wykonany. Zaufane firmy kamieniarskie jak: http://www.pomniki.eu/, dysponują asortymentem z najwyższej półki, a dodatkowo, wykwalifikowani pracownicy pomagają w doborze materiału. Jest to niezwykle istotne, bo jak się okazuje kamień kamieniowi nierówny i czasem warto skorzystać z profesjonalnej porady fachowca.

Sztuczny kamień

Przykładem sztucznego kamienia wykorzystywanego do produkcji nagrobków jest lastriko. Ten rodzaj tworzywa powstaje w wyniku połączenia cementu, wody i kruszywa o mozaikowej powierzchni. Różni się ono ceną od naturalnych materiałów. Tańsze zamienniki stały się bardzo popularne na rynku i są doskonałą alternatywą dla naturalnych kamieni. Szczególnie powszechne stały się chińskie granity, które wyglądem przypominają oryginalne materiały, ale ich wytrzymałość jest znacznie mniejsza.

Kolor kamienia

Kolor kamienia powinien być uzależniony od lokalizacji nagrobka. Jeśli będzie on ulokowany w zaciemnionym miejscu, dobrze jest wybrać jasną płytę, dla dodania kontrastu. Poza tym trzeba pamiętać, że z biegiem czasu kolor nagrobka się zmienia. Dzieje się tak szczególnie w przypadku naturalnych kamieni, które np. pod wpływem temperatury, zmieniają barwę. Co więcej, warto wiedzieć, że kolor wpływa na cenę kamienia. Przykładowo, jasny granit jest wyraźnie tańszy od ciemnego.

Wybierając materiał na nagrobek, trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów. Oczywiste jest, że ważnym czynnikiem determinującym zakup jest cena, ale należy pamiętać również o lokalizacji nagrobka, kolorze i właściwościach kamienia.

16-07-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Firma produkcyjna działająca w branży me...
Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] MAMEDIA™- portale regionalne
Reklama [D7] MAMEDIA- reklama w portalach regionalnych.
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]