OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Marketing niejedno ma imię.

Dobrze prowadzony marketing jest kluczem bezpośrednio do sprzedaży, ale też do rozpoznawalności marki czy popularyzacji jakiejś idei. Co więcej, to właśnie takie formaty cieszą się dużą popularnością, a ich żywotność i zasięg mogą być daleko większe, niż klasycznych reklam. Spójrzmy więc na subiektywny wybór kilku ciekawych, przyciągających uwagę i ważnych kampanii ubiegłego roku.

News will be here

Ślepnąc od świateł

Zanim przejdziemy do zestawienia, to zastanówmy się przez chwilę, dlaczego warto być kreatywnym. Otóż żyjemy w świecie przebodźcowania, z każdej strony jesteśmy dosłownie atakowaniu przez przeróżne przekazy reklamowe i handlowe. Zjawisko jest na tyle duże, że doprowadziło nawet do powstania pojęcia ślepoty banerowej – zamykamy baner z reklamą, nawet jej nie czytając, bo mamy dość takich treści. Dodatkowo jest ich faktycznie tak dużo, że zmienił się nasz sposób ich konsumowania. Królują wypunktowania, bullety, streszczenia, infografiki, czyli treści, które można przyswoić błyskawicznie. Rzadko jednak zostają w naszej percepcji na dłużej. By coś faktycznie nas zainteresowało, zaintrygowało czy pobudziło do myślenia, musi się wyłamywać poza schemat, jeśli chodzi o formę albo o treść. Dużą uwagę przyciągają też kampanie reklamowe zawierające przekazy poza-biznesowe, czyli marketing społecznie zaangażowany. Co więc ciekawego działo się w 2023 roku?

Podaj dalej z OLX

Portal OLX bezapelacyjnie kojarzy się ze sprzedażą używanych rzeczy. Warto jedna zadać sobie pytanie – po co to robić? Czy tylko dla paru złotych, czy może jednak drugie życie rzeczy to korzyść dla nas wszystkich? Mniejsze obciążenie środowiska i jego zasobów to przecież motyw przewodni akcji ekologicznych od lat. Podaj dalej – sprzedaj, oddaj, może komuś się przyda, a może przerobi na coś innego. Zaangażowanie influencerów o różnych grupach docelowych podbiło zasięgi tej akcji, a atrakcyjna forma jeszcze napędziła popularność.

Uśmiech proszę – Torf Corporation

Łącznikiem między tymi dwoma kampaniami jest Krzysztof Ibisz, czarujący swą młodością od zeszłego tysiąclecia. Wręcz ikona dobrego wyglądu, a ten to przecież także nieskazitelnie białe zęby. Olśniewające – o czym można było się przekonać w kampanii Torf Corporation, znanej bardziej jako producenta kosmetyków Tołpa. Kampanie past do zębów są zwykle wręcz boleśnie nudne, ale śpiewający, tańczący i oślepiający błyskiem zębów Ibisz skuteczni wyłamał się z tego konwenansu.

Rebranding w kosmosie – Range

Z kolei kielecka agencja marketingowa (https://www.range.pl/) pokazała, jak można wykorzystać do swoich celów olbrzymie medium, jakim jest, mówiąc poetycko, bezmiar kosmosu (prawie, bo rzecz działa się w stratosferze). Tam bowiem przeprowadzono akcję re-brandingu, w trakcie której m.in. sfilmowano, jak stara marka zostaje zastąpiona nowym brandem. A że dokonało się to niemal 40 km nad naszym globem, to i widok faktycznie był niecodzienny. Akcja, chociaż rozmiarem i zasięgiem nie dorównuje innym, tu wymienionym, to jednak warta jest odnotowania:

https://nowymarketing.pl/pierwszy-na-swiecie-rebranding-w-kosmosie/.

Barbie – Warner Bros

Ogólnoświatowe szaleństwo nie ominęło też Polski, chociaż do takiego Dubaju czy Malibu nam daleko... Margot Robbie jeszcze niedawno oglądaliśmy jako wyrazistą Harley Quinn, by teraz podziwiać jako słodką (choć nie tylko i nie do końca) i różową Barbie. Zaskoczeniem był nie tylko budżet reklamowy samego filmu (150 mln USD, większy niż na jego produkcję), ale też wszechobecność. Wykorzystywano nie tylko sam wizerunek Barbie w oficjalnych spotach czy kolekcjach, ale i motywy różu czy podobnych fontów w komunikacji. Burger King, KFC, Xbox, Inpost, Google, Zara, Żabka, Biedronka, Ikea, a nawet (lekko przewrotnie) Tyskie. Było różowo. I pewnie jeszcze będzie, bo sequel jest w planach.

Jestem kobietą – YES

Kolejna odsłona kampanii, w której poznajemy różne oblicza kobiecości, jakże innej, od przywoływanej wcześniej Barbie. Ubiegłoroczna odbyła się w towarzystwie wiersza „Portret kobiecy” Wisławy Szymborskiej, naszej noblistki. Przekaz kampanii idealnie wstrzelił się w sytuację społeczną, bo w 2023 kobiety wyjątkowo często, mocno i głośno zabierały głos na temat swoich praw.

Moc głosu – wiele kampanii

Rok 2023 był wyjątkowy pod wieloma względami, w tym społeczno-politycznymi. Nie sposób więc pominąć niesamowitego zaangażowania, jakie obserwowaliśmy w internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, przy okazji wyborów parlamentarnych. Niezależnie od ich wyniku i tego, czy podoba się on nam, czy go kontestujemy – wszak wielokrotnie przekaz skupiał się na konieczności głosowania, jako dojrzałej postawy obywatelskiej, a nie na konkretnych kandydatach. Influencer marketing pokazał tu olbrzymi potencjał, który, miejmy nadzieję, będzie wykorzystywany również w akcjach odległych od polityki.

28-03-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here