OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Studia czy praca - co po maturze?

Po zdanym egzaminie dojrzałości i ukończeniu szkoły średniej wielu młodych ludzi zastanawia się, jak będzie wyglądała ich dalsza edukacja i kariera.

News will be here

To również czas, kiedy stają przed pierwszymi poważnymi wyborami i odpowiedzialnościami: czy to najwyższa pora, by rozważać swoją akademicką przyszłość? A może rozpocząć pracę lub skupiać się na podróżach? Jak widać, pytań dotyczących tego, co robić po maturze, jest mnóstwo, ale na szczęście istnieje równie dużo odpowiedzi, bo wybór właściwej ścieżki zależny jest od indywidualnych celów, oczekiwań i predyspozycji (więcej na ten temat: https://ult.edu.pl/co-po-maturze/).

Jeśli studia, to jakie?

Studia stwarzają możliwość nie tylko pogłębienia wiedzy w wybranej dziedzinie, ale także rozwijanie niezbędnych umiejętności potrzebnych do wykonywania wymarzonego zawodu. Ukończenie wyższej uczelni zwiększa również szanse na rynku pracy, bo wiele stanowisk wymaga wyższego wykształcenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że absolwenci studiów mogą pochwalić się wyższymi zarobkami niż osoby z niższym wykształceniem. Środowisko akademickie to doskonałe miejsce do nawiązywania relacji z potencjalnymi pracodawcami – takie kontakty mogą być cennym wsparciem w przyszłej karierze zawodowej.

Dla lingwistów i lubiących nauki ścisłe

Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna doskonale wie, przed jakimi dylematami stają potencjalni studenci, dlatego, wychodząc naprzeciw ich przyszłym potrzebom i aspiracjom, przygotowała szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a nawet podyplomowych w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz – bez wychodzenia z domu – online. Dla lingwistów ciekawą propozycją będą filologie: angielska, niemiecka i rosyjska I oraz II stopnia, a dla „ścisłowców” Budownictwo pasywne i Konstrukcje budowlane, po których uzyskają tytuł inżyniera.

Zarządzanie – studia dla ambitnych

Studia z zarządzania są z kolei odpowiednie dla tych, którzy chcą zdobyć szeroką wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstw, zarządzania zasobami ludzkimi, marketingu, finansów oraz strategii biznesowej (https://ult.edu.pl/studia/zarzadzanie/). Wszechstronne wykształcenie zdobyte w tym kierunku pozwoli lepiej zrozumieć, jak działają różne rodzaje organizacji: od małych firm po korporacje, a także są przygotowaniem do kariery menedżerskiej lub administracyjnej w różnych sektorach, nie tylko biznesowych, ale także związanych ze zdrowiem czy edukacją. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna doskonale wie, jak dynamicznie rozwijającym się i przyszłościowym obszarem nauki jest Zarządzanie, dlatego oferuje również pokrewne studia podyplomowe: Neurobiznes, Przywództwo w organizacji, Zarządzanie projektami dla liderów czy Zarządzanie potencjałem pracowniczym.

22-04-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • na pewno wyprowadzka z tego miasta

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here