Reklama [A] - Inter Com Łukasz Wrona
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
MK KOSMETOLOG
Reklama [J] GBS Bank
Gmina Barlinek modernizuje bazę sportową.

20 tys. zł przekaże Urząd Marszałkowski na poprawę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Barlinku.

Środki pochodzące z budżetu województwa zachodniopomorskiego przeznaczone będą na siłownię pod chmurką. Powstanie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali w poniedziałek, 2 sierpnia 2021 roku burmistrz Dariusz Zieliński oraz wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Budowa siłowni plenerowej kosztować będzie 40 tys. zł. Połowę zaplanowanych wydatków pokryje dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Środki przeznaczone zostaną na przygotowanie nawierzchni - trawnika z rolki wraz z obrzeżami betonowymi, dostawę i montaż różnych urządzeń fitness i zestawów do ćwiczeń, a także zakup ławek oraz koszy na śmieci. Wyłoniono już wykonawcę nowej infrastruktury.

Wierzę, że nowa infrastruktura będzie sprzyjać integracji, aktywności fizycznej i edukacji, a przede wszystkim zachęci młodzież do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To cenna inwestycja pod wieloma względami. Jak wiemy, nawet krótkie ćwiczenia w plenerze pomagają doskonale rozładować napięcie, nadmiar emocji czy stresu – mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gmina Barlinek to 1 z 81 zachodniopomorskich samorządów, którym Marszałek Województwa przyznał pomoc. Na remonty i modernizacje obiektów sportowych w regionie zaplanowano w tym roku 1,5 mln zł. Środki otrzymały już m.in. Złocieniec, Barwice, Bierzwnik, Choszczno, Dziwnów, Grzmiąca, Drawno, Międzyzdroje, Świerzno, Połczyn-Zdrój, Siemyśl, Kołobrzeg, Trzebiatów, Nowogard, Ustronie Morskie, Rewal, Powiat Choszczeński, Powiat Kamieński czy Powiat Gryfiński.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji programu wyniosło prawie 10 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad sześćset różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Warto wspomnieć, że przy okazji wizyty w Barlinku wicemarszałek Olgierd Kustosz parafował z burmistrzem Dariuszem Zielińskim dwie umowy na granty sołeckie. Wsparcie otrzyma sołectwo Dzikowo na stworzenie Wiejskiego Centrum Integracji oraz sołectwo Mostkowo na modernizację szatni tamtejszego klubu sportowego. Każde z sołectw skorzysta z marszałkowskiej pomocy w wysokości 10 tys. zł.

02-08-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „PIAST” w Barl...
Nieruchomość położona jest w północnej c...
Nieruchomość położona jest w zachodniej ...
Suzuki SX4 1,6D, rok2008. Komplet opon z...
Zapraszamy na rodzinną wyprawę po choink...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy na Rynku Miejskim powinna powstać kurtyna wodna?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G8]
Reklama [G12] - JS-TŁUMACZENIA.PL

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...