Reklama [A] - Manpower Polska
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Jakie inwestycje czekają nas w 2020 roku?

W 2020 roku Gmina Barlinek zamierza przeprowadzić 19 przetargów powyżej kwoty zamówienia 30 tysięcy euro.

Już w lutym rozpisane zostaną zamówienia na przebudowę pomostu plaży miejskiej, rewitalizację Miejskiego Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej, usunięcie drzew na terenie Gminy (zabieg pielęgnacyjny) oraz utrzymanie i zapewnienie opieki weterynaryjnej bezdomnym zwierzętom. Łącznie na wyżej wymienione inwestycje przewidziano w budżecie ponad 3,2 miliona złotych.

W marcu powinien rozstrzygnięty zostać przetarg na rewitalizację Moczydła - drogi przez wieś. Na ten cel przewidziano kwotę 430 000 zł. Aby mieszkańcom Moczydła żyło się lepiej, także w marcu rozpisany zostanie przetarg na rewitalizację centrum miejscowości Moczydło - plenerowe miejsce spotkań i aktywności społecznej. Koszt: 150 000 zł.

Największą inwestycją, której przetarg rozpisany zostanie w marcu tego roku będą roboty budowlane o wartości 1,4 mln zł. A będzie to przebudowa ulicy Chopina.

W kwietniu zaś, kosztem ponad 2,5 mln złotych wykonane zostaną roboty budowlane, których celem będzie zwiększenie atrakcyjności strefy przemysłowej przy ulicy Szosa do Lipian oraz zagospodarowanie placu przy ulicy Szewskiej. Tutaj największą inwestycją wartą blisko 1 milion złotych będzie modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 1 przy ulicy Leśnej.

W maju, kosztem 550 000 zł, ruszyć powinna przebudowa drogi do wsi Brunki. W lipcu rozpisany zostanie przetarg na budowę parkingu przy ulicy Szpitalnej. Koszt tej inwestycji wyniesie około 800 000 zł.

Duże wydatki czekają Gminę Barlinek w sierpniu, październiku oraz grudniu, a to za sprawą kilku przetargów. W Mostkowie powinna ruszyć budowa sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Wartość zamówienia opiewa na 3,2 mln zł. 830 000 zł kosztować będzie budowa drogi wewnętrznej w strefie inwestycyjnej.

Rok 2020 zamknie warty ponad 4 miliony złotych przetarg na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi.

24-01-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Jak to jest, że niektóre ulice są robione na nowo, a te które nie mają w ogóle nawierzchni nie.? Gdzie jest sprawiedliwość?! Na Słonecznej też płacimy podatki tak samo jak ci na Chopina. Im drogę przebudują. My czekamy i marzymy chociażby o takiej nawierzchni jaka jest obecnie na Chopina.
  Wstyd!
 • Be65echo masz rację dużo się robi w Barlinku tylko że dużo wydaje się pieniędzy (dotacje unijne)na inwestycję z których mieszkańcy nie korzystają.Nie Myśli się o ochronie środowiska.Dookola Barlinka wycina się na potęgę lasy a o powietrze to prawdziwy smog
 • Nie rozumiem waszego lamentowania. Sam mieszkam na ulicy, której przydałby się remont. Jednakże nie płaczę, nie narzekam bo widzę, że dużo się buduje i remontuje. Przyjdzie czas, to zrobią i nasze ulice. Myślicie, że burmistrz czy radni nie chcieliby aby Barlinek był krainą mlekiem i miodem płynącą z super drogami, chodnikami, oświetleniem ledowym, parkami itd. Pewnie, że by chcieli. Tyleże nie da się wszystkiego zrobić na raz bo nie ma na to pieniędzy.
  Ile się zrobiło w tamtym roku. Ile się zrobi w tym? Wszystko to mamy jak na dłoni. Wchodzimy na ebarlinek czy barlinek24 i mamy napisane. Milion na to, milion na tamto. Dziś taka ulica, jutro inna. Przyjdzie czas i na nasze ulice. Bo taki czas przyjść musi.
 • A czy pan radny Zielin... będzie honorowy i że względu przeprowadzki na wieś w okolicach Barlinka odda mandat radnego Miasta i gminy Barlinek?
 • a o tunelowej od skrzyżowania do wąwozu nie wspomnę....via mala.. droga zła....chodniki złe na końcu leśny TRAKT...jeden Zieliński się wyprowadził ..p.Burmistrz pozostał nie wiem czy to dobrze czy in minus ..dodam,ze widziałem plany 25 lat temu ,drogi przedłużenia ulicy i połączenia ...wzdłuż stoku...z ul. zielną i ogrodową.. potrzeb wiele ,wiele się robi ...ale myślę,ze należy mocno przyśpieszyć.. Dużo podróżuje po Polsce i widzę miasta bardziej -rozpędzone- gospodarczo i turystycznie ...a startowały z niższego pułapu. Lubię Barlinek, widzę zmiany choć tempo ich nieco powolne....i jeszcze jedno ....Barlinek wolny od pinokia,kaczyzmu i dupyzmu
 • A kiedy będzie dokończona ulica Zielna?Brakuje białych linii poziomych.Przydałoby się jeszcze przejście dla pieszych.
 • nikt nie mysli nawet mam mieszkańcom miejscowości słowicze nie chodzi o lanie aswaldu tylko raz w roku polatac te dziury jakimś tłuczkiem obojętnie czym i poprzycinac krzaki przy drodze co by można było swobodnie minąć się autami czy to tak wiele ale kogo to obchodzi przyjerzdza autobus po dzieci i jeździ taką drogą w tych czasach pisma nie pomagają trzeba chyba telewizja wezwać rozgłośnie sprawę może wtedy się doczekamy bo zwykłe prośby I pisma nie są skuteczne
 • ciekawe bardzo bardzo a co z drogą w miejscowości słowicze dziura goni dziurę autobus wozi dzieci do szkoły po tak dziurawej drodze mieszkańcy nie mogę się doprosic remontu drogi nawet gminę nie raczy raz w roku polatac tych dziur czasu niema ani chęci codziennie autobus wozi dzieci do szkoły w karsku śmiech na sali
 • A Kiedy droga do Niepolcko same kamloty o tym nie pomyślicie nigdy
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

sprzedam poverbanki wiecej info udzielę ...
Firma Pro-Trailer Lipiany Sp. z o.o. szu...
Sprzedam Suzuki Splash 1 242 cm3 benzyna...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...