Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - FIEGE
MARAL - HURTOWNIA ARTYKUŁÓW BHP
Sesja Rady Miejskiej: ''Dzieci do piwnicy.''

W emocjonalnym wystąpieniu podczas XVI Sesji Rady Miejskiej radny Michał Antosiewicz przedstawił sprawę umieszczenia dzieci z grupy "0" w pomieszczeniach piwnicznych w Szkole Podstawowej nr 4 w Barlinku.

Według przytoczonych przez niego informacji, "w czerwcu br. grupa rodziców „przypadkiem” uzyskała informację, że ich dzieci mają przez najbliższy rok szkolny uczęszczać i pobierać edukację w pomieszczeniach piwnicznych, które w żaden sposób nie spełniają wymagań do prowadzenia zajęć lekcyjnych."

Sprawa ta - jak twierdzi radny Michał Antosiewicz - "nie była konsultowana z rodzicami, chociaż już w marcu br. zapadła taka decyzja - z racji braku innych pomieszczeń w SP nr 4. Rodzice którzy nie zgadzali się początkowo z ulokowaniem dzieci w piwnicy w SP nr 4 w chwili uzyskania informacji, że nie ma innych pomieszczeń dla ich dzieci (pomimo składania wielu wniosków w tej sprawie), które spełniałyby wymogi dla tego typu pomieszczeń, zmienili jednak zdanie pomimo faktu, iż alternatywą były pomieszczenia, które spełniały wszystkie standardy w budynku przy ul. Leśnej. Jednocześnie rodzice ci byli przekonywani przez osoby zarządzające placówkami oświatowymi, że warunki w piwnicy nie są tam wcale straszne, a wręcz korzystniejsze niż te, które są na ulicy Leśnej. Wydawałoby się, że właśnie osoby zarządzające palcówkami oświatowymi powinny znać się na ogólnych warunkach, jakie powinny spełniać pomieszczenia do prowadzenia nauczania w ich placówkach."

"Włodarze miasta w osobie Pana Burmistrza po uzyskaniu w lipcu br. informacji z Sanepidu, że racja stoi po stronie rodziców, którzy przedstawiali zapisy rozporządzenia co do warunków, jakie mają spełniać pomieszczenia dla grup „0”, poinformował rodziców ze zerówkowicze w roku szkolnym 2019/20 będą uczęszczać jednak do szkoły na ulicę Leśną, gdzie i tak w przyszłym roku mają być otwarte dodatkowe oddziały przedszkolne dla innych grup."

Sytuacja jest na tyle bulwersująca, iż już w 2013 roku wydana została decyzja Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, która informuje o bezwzględnym zakazie prowadzenia zajęć edukacyjnych w pomieszczeniach piwnicznych, o których mowa powyżej.

29-08-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Pan radny trochę przeinacza fakty. Było tak. Byłem na zebraniu w przedszkolu w czerwcu i nikt tam nie przekonywał rodziców, że pomieszczenia w SP4 są lepsze niż te na Leśnej. Dyrektorka powiedziała tylko, że postara się poprawić oświetlenie, pomaluje te sale na jasno i tyle. Ale równie dobrze dzieci mogą uczyć się na Leśnej, bo przecież cały czas tam przedszkole było i może być nadal. Później zabrał głos pan radny i powiedział, co uważa na ten temat i że uszanuje decyzję rodziców. A potem było jawne głosowanie i to rodzice wyrazili chęć pozostania dzieci w SP4.
  • Nasze dzieci muszą mieć godne warunki a jak ktoś nic nie zrobił przez tyle i bierze kasę za co?????
  • Pewnie wypowiadają się rodzice co nie mają w chwili obecnej nic z tym wspólnego.
  • Jak można umieszczać dzieci w pomieszczeniach co do których jest decyzja że umieszczać nie wolno? Przecież to jest przestępstwo, i nie wolno się na to godzić. Boże, widzisz i nie grzmisz!!!
  • Kto zwrócił się do radnego w tej sprawie....? Bo z tego co wiem to sami rodzice rodzice. Prawidłowo powinna być informacja w marcu kwietniu od burmistrza sort nie ma miejsc w szkole na górnym więc przedszkole na leśne będzie i tyle w temacie. W d... się poprzewracalo rodzica bo ich wygoda jest ważniejsza niż dobro dziecka.
  • Panu radnemu się w dupie poprzewracało,chciał zabłysnąć.Narobił zamętu ale dzieci i rodzice za to płacą.Było zebranie w tej sprawie,głosowanie w ogóle nie liczył się że zdaniem rodziców.Czyja wina ?Pan radny wysterował rodziców.
  • Gdzie przepełnione? Bo dwie sale na leśnej są duże? Od 2013 nie było tam żarówek! A kto zapłacił by karę do 20 tys zł? Oprócz kary dzieci natychmiast musiałyby być przeniesione do innych pomieszczeń i wtedy by było gadanie?
  • Kurczę, 0 była w tych pomieszczeniach od x lat i teraz jest problem bo dzieciak radnego ma uczęszczać na zajęcia znajdujące sie w sali na najniższym poziomie ? Panie radny dobrze się pan czujesz ? Teraz piwnicy nie będzie ale beda przepełnione " klasy " .
  • Nie zgadzam się. Skoro się pomieszczenia nie nadawały to po co ich tam na siłę trzymać. Proszę codziennie po 9 godzin siedzieć w piwnicy ciekawe jakie to będzie wygodnictwo.
  • Zdaniem moim dzieci mogłyby tam się spokojnie uczyć. Warunki są ok. Mieliśmy tam lekcje, zajęcia czy świetlice. Nikt z tym nie miał problemów. Za dużo wygodnictwa w ludziach.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [D] - autopromocja
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kompleksowe remonty mieszkań i wykończen...
Witam, udzielę korepetycji z języka nie...
Na sprzedaż kominek o mocy 16 kW, stan b...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G6] - AUTOPROMOCJA
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...