OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Inauguracja Projektu ''BLISKO''.

Otwarte, zapraszamy! W mieście rusza program BLISKO! B jak Biblioteka… i jak Barlinek!

News will be here

16 maja 2024 roku zaprosiliśmy do kawiarni Barlineckiego Ośrodka Kultury przedstawicieli działających w mieście: organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych i pomocowych, bibliotek z regionu, urzędu oraz nieformalnych grup mieszkańców, aktywnych na polu kultury.

Celem spotkania było podzielenie się radosną informacją, że udało się zdobyć grant na prawie dwa lata działań promujących czytelnictwo oraz na kulturotwórcze aktywności bibliotek. Oprócz radości ze zdobycia dofinansowania, w wysokości 108 tys złotych, niewątpliwym wyróżnieniem jest znalezienie się w gronie wyjątkowym - 47 nagrodzonych bibliotek z całego kraju!

Ale to jeszcze nie wszystko! W nazwie programu oprócz litery B jak Biblioteka znajdują się: L jak lokalność, I jak inicjatywy, S jak społeczność, K jak kooperacja i wreszcie O jak oddolność. I one właśnie odzwierciedlają wyjątkowy charakter tego programu! To społeczność Barlinka będzie miała specjalną w nim rolę! Bowiem celem programu jest by Biblioteka była BLISKO. Blisko ludzi i ich potrzeb oraz kulturotwórczych potencjałów.

Oddolne inicjatywy i (czasem nieoczywiste) partnerstwo z organizacjami są sercem tego programu. Pieniądze pozyskane w ramach inicjatywy zostaną wydane na wspólnie wymyślone i zorganizowane wydarzenia. Każdy mieszkaniec będzie mógł zdobyć wpływ dzięki konkursowi oddolnych pomysłów. Szczegóły i zasady będziemy wypracowywać w partnerstwie dedykowanym projektowi. Beneficjentem programu jest Barlinecki Ośrodek Kultury a koordynatorką działań przedstawicielka mieszkańców, Elżbieta Smoczyk ze stowarzyszenia “Plantacja Wyobraźni - MDK”.

Aby projekt osiągnął swoje cele zaczniemy od rozmów z mieszkańcami, będziemy poszukiwać odpowiedzi na zagadnienia dotyczące zwyczajów czytelniczych oraz rozwoju biblioteki jako tzw. “trzeciego miejsca” - przestrzeni do spotkań, współpracy, twórczości, rozwijania czytelnictwa oraz odpoczynku. Centrum tego projektu i jego idei będzie biblioteka z jej nowymi, odpowiadającymi zmieniającemu się światu, funkcjami.

Będziemy wzmacniać jej znaczenie jako instytucji kultury, ważnej i potrzebnej dla dobrostanu i rozwoju mieszkańców. Będziemy szukać pomysłów na jej przyszłość. Kolejne komponenty programu to szkolenia dla bibliotekarzy i animatorów kultury oraz organizowane w ramach partnerstwa wydarzenia. No i wreszcie konkurs dla mieszkańców na oddolne inicjatywy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się do działań. Chętne osoby mogą kontaktować się z nami poprzez e-mail plantacja.wyobrazni.mdk@gmail.com lub osobiście.

Opisane powyżej działania realizujemy w ramach projektu “Otwarte, zapraszamy” z Barlineckim Ośrodkiem Kultury, Biblioteką Publiczną Miasta Barlinek oraz Partnerami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

23-05-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here