E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
OKNA BARLINEK
Zmiany w infrastrukturze przedszkolnej w Pełczycach.

Po Gminie Sianów i Gminie Dobra po fundusze europejskie na modernizację infrastruktury oświatowej sięga kolejny zachodniopomorski samorząd. To Gmina Pełczyce, która zaplanowała rozbudowę miejsko-gminnego przedszkola. W piątek, 28 czerwca 2024 roku umowę gwarantującą unijne dofinansowanie podpiszą w Pełczycach wicemarszałkini województwa Anna Bańkowska oraz burmistrzyni Anna Kochanowicz.

Przebudowa miejsko-gminnego przedszkola ma poprawić dostępność do infrastruktury wychowania dla najmłodszych mieszkańców w gminie Pełczyce. Inwestycja zakłada adaptację części żłobka na przedszkole.

Dzięki temu powstanie przestrzeń dla 25 dzieci, w tym również tych ze specjalnymi potrzebami. Utworzona zostanie sala do zajęć specjalistycznych z zakresu integracji sensorycznej, logopedii czy ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych.

Nowoczesne będzie wyposażenie nowej edukacyjnej przestrzeni. Zakupione zostaną np. monitory interaktywne, meble, zabawki, pomoce naukowe, zestawy terapeutyczne, oprogramowanie do zajęć logopedycznych. Ponadto, by obniżyć koszty eksploatacji obiektu i działać na rzecz środowiska naturalnego wymienione będą pompy ciepła oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,8 mln zł. Urząd Marszałkowski wesprze inwestycję z puli Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 kwotą prawie 1,5 mln zł. Termin realizacji przedsięwzięcia Gmina Pełczyce określiła od lipca 2024 roku do końca sierpnia 2026 roku.

Projekt realizowany na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia wpisuje się w założenia Programu Regionalnego FEPZ 2021-2027, priorytetu 5 Fundusze Europejskie na rzecz przyjaznego mieszkankom i mieszkańcom Pomorza Zachodniego, działanie 5.1 Infrastruktura wychowania przedszkolnego.

Gmina Pełczyce jest jednym z 8 samorządów, które pozyskały wsparcie na przeprowadzenie modernizacji przedszkolnych. W sumie z nowego unijnego rozdania do beneficjentów na realizacje 9 inwestycji tego typu trafi ponad 9 mln zł. Dofinansowanie przyznano jeszcze: Gminie Police, Gminie Dobra, Miastu Stargard, Gminie Nowogard, Gminie Kołobrzeg, Gminie Sianów oraz Gminie Szczecinek.

27-06-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Sprzedam piękne mieszkanie z dużym ogrod...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy

Czy Barlinek to fajne miejsce do życia?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

© 2009 - 2024 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklama |

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.