-------------------------------------------------                                           
                             
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Gabinet Psychologiczny DIAGNOZA & TERAPIA

W czerwcu 2017 r. w budynku barlineckiej przychodni przy ul. Szpitalnej 11 na drugim piętrze swoją działalność rozpoczął Gabinet Psychologiczny DIAGNOZA & TERAPIA, zajmujący się prowadzeniem pełnej diagnostyki oraz terapii zaburzeń psychicznych  i zachowania dla osób w każdym wieku. W wyposażonym w podstawowe testy psychologiczne gabinecie dokonuje się rozpoznania i analizy problemu, z jakim pojawiają się zainteresowani.

Jakie usługi świadczone są w gabinecie?

Podstawowa działalność gabinetu to pełna diagnostyka problemów psychicznych z jakimi w gabinecie pojawiają się zainteresowani. W oparciu o podstawowe testy psychologiczne, wywiad i obserwację dokonywane jest rozpoznanie problemu oraz analiza sytuacji w jakiej znajduje się osoba. Wyniki wstępnej diagnozy pozwalają na dopasowanie jak najlepszego programu terapeutycznego. Świadczone są tu również usługi w zakresie konsultacji psychologicznych, poradnictwa, psychoedukacji oraz profilaktyki zaburzeń psychicznych, a także rehabilitacji neuropsychologicznej po przebytych urazach głowy, udarach  i  w chorobach degeneracyjnych mózgu.

Ile czasu potrzeba na dokonanie rozpoznania i postawienie diagnozy?

Diagnozy wstępnej dokonuję się najczęściej na 1 – 2 spotkaniach. Po tym czasie potrafimy określić i nazwać problem, ustalić cel dalszych działań. W wielu przypadkach wystarczy porada psychologiczna, wsparcie, ale czasem potrzebna jest psychoterapia, czyli systematyczne spotkania mające na celu znalezienie najlepszych możliwych sposobów radzenia sobie w zaistniałej sytuacji.

Jak długo trwa terapia?

Długość terapii uzależniona jest od problemu z jakim osoba pojawiła się w gabinecie oraz od zakładanego celu. Ogromnie ważne jest tu zaangażowanie osoby oraz systematyczność spotkań. Najlepsze efekty osiągniemy gdy spotkania będą cyklicznie - raz w tygodniu. Z czasem odległość między spotkaniami wydłuża się (co 2-3 tygodnie), bo sprawdzamy efekty podjętych działań i zaistniałych zmian. Z doświadczenia w przybliżeniu mogę określić, że terapia zaburzeń lękowych trwa około 6-8 spotkań i przeprowadzona do końca z sukcesem pozwala, by klient z powodzeniem radził sobie w trudnych sytuacjach.

Do kogo skierowana jest oferta gabinetu? Z jakimi problemami najczęściej się zgłaszają osoby?

Oferta gabinetu skierowana jest do osób indywidualnych, par i całych rodzin, do osób w każdym wieku. Dużą część pacjentów w gabinecie stanowią dzieci i ich rodzice, zgłaszający się po pomoc w momencie, gdy ich zasoby się wyczerpały i otrzymują sygnały ze strony środowiska – przedszkola, szkoły o zaburzeniach w zachowaniu ich dziecka. Często są to nieśmiałość, nadmierny wstyd, trudności w relacjach rówieśniczych ale też agresja, impulsywność, nadmierna ruchliwość. W gabinecie pojawiają się również młodzi ludzie, pary małżeńskie, czy osoby pracujące w biznesie z syndromem wypalenia (wyczerpania) zawodowego. Zdarzają się także całe rodziny z problemami w komunikacji i w trudnych relacjach z bliskimi. Z oferty gabinetu korzystają również osoby po urazach mózgu, udarach oraz w chorobach degeneracyjnych mózgu, otępieniach w celu ćwiczenia i podtrzymania funkcji poznawczych: pamięci, orientacji, uwagi, myślenia, kojarzenia, rozumowania.

Jednak najczęstszym problemem pojawiającym się ostatnio w gabinecie są zaburzenia lękowe i nerwice. To taki syndrom naszych czasów i efekt życia w napięciu, presji czasu i poczucia, że: „ja muszę…”.

Jedną z ofert gabinetu jest terapia przy pomocy EEG Biofeedbacku? Na czym polega ta metoda?

EEG Biofeedback to metoda, oparta na plastyczności mózgu, czyli jego zdolności do trwałych przekształceń. Prowadzony tą metodą trening, indywidualnie dostosowany do pacjenta, poprawia efektywność pracy mózgu, wzmacnia kontrolę nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie, pomaga się zrelaksować, oraz lepiej radzić sobie w sytuacjach trudnych. Pobudza kreatywność i pozytywne myślenie, poprawia samoocenę i koncentrację, a przez to szybkość i efektywność uczenia się. Działanie EEG Bioefeedbacku oparte jest na elektrodach umieszczonych na głowie pacjenta dzięki, którym dokonuje się pomiaru aktywności poszczególnych fal mózgowych. Komputer na podstawie wyników analizy tych rejestracji dokonuje zmian na planszy stymulacyjnej, którą pacjent stara się kontrolować wyłącznie swoim umysłem. Terapeuta analizując wyświetlany na monitorze jakościowy i ilościowy zapis fal mózgowych ustala dla pacjenta korzystne parametry treningu. Celowo dobrane plansze służą do coraz lepszego skupienia się i koncentracji, a także wyciszenia i relaksacji.

W jakich dolegliwościach pomaga EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback jest efektywny w wielu zaburzeniach oraz trudnych i wymagających sytuacjach, jakie nas spotykają, szczególnie polecany dzieciom i młodzieży, u których plastyczność mózgu jest największa. Poprawia kondycję umysłową, doskonali koncentrację, usprawnia zdolności zapamiętywania, zwiększa kreatywność, wycisza i relaksuje. Badania naukowe potwierdzają, że jest szczególnie efektywny w: zaburzeniach koncentracji uwagi, dysleksji, dysgrafii, dysortografii działając na deficyty uwagi, nadpobudliwość psychoruchową, w zaburzeniach mowy (afazja motoryczna, jąkanie się) i pisma, w autyzmie i zespole Aspergera, w zaburzeniach nastroju, lękach, tremie, napadach paniki, agresji, apatii, w bezsenności, depresji, nerwicy, migrenie, tikach, w urazach i chorobach mózgu, wylewach, udarach, zespołach otępiennych, w wypaleniu zawodowym, uzależnieniach, zaburzeniach samooceny, w podwyższeniu aktywności poznawczej i możliwości intelektualnych u uczniów i studentów w czasie przygotowań do egzaminów. Także spektrum działania tej terapii jest bardzo szerokie.

Czy każdemu można pomóc?

Oczywiście tak! Każdej osobie, która potrzebuje pomocy, boryka się z jakimś problemem, cierpi, boi się, denerwuje można pomóc. Potrzebna jest tu otwartość i zaufanie oraz gotowość przyjęcia  tego wszystkiego co czas podczas terapii przyniesie.
 
Zawód psychologa to nie tylko praca i zajęcie. To przede wszystkim możliwość spotykania się z ludźmi, poznawania ich historii, ich życia, ich samych. To proces powolnego odkrywania – krok po kroku, element po elemencie i zgoda na to co poznamy. Odkrywcą tutaj jest sam pacjent, a ja – psycholog towarzyszę na tej drodze. Jestem z boku na wyciągniecie ręki i jeśli jest taka potrzeba to złapię za rękę, pociągnę, przytrzymam. Bo w życiu chodzi o ludzi!

Więcej informacji o ofercie gabinetu znajduje się na stronie: www.psychologbarlinek.pl

[Artykuł sponsorowany]

09-01-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 20o x
  X X
Wiatr: 7 km/h X 26o 16o X 29o 17o X 28o 14o
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [C1] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Ogłoszenie - Serwis Rowerowy.
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Zamienię mieszkanie 2 pokojowe na ul. Ch...
Witam mam na sprzedaż działkę (kanalizac...
Witam mam na sprzedaż działkę (kanalizac...
Sprzedam działkę rekreacyjną na Kinicach...
Sprzedam fotel zabytkowy (Antyk).
Praca przy zbiorze truskawek i czereśni....
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne ...
Golf 2 1990r. 1,8 90KM Benzyna+Gaz Po...
Szanowni Narzeczeni! Gabinety na Starom...
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy uważasz, że basen w Barlinku jest potrzebny?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

czerwiec, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Mapa miasta

Firmy

Ortho-MA Marcin Bolon

Ortho-MA Marcin Bolon, mgr fizjoterapii zaprasza do gabinetu przy ul. Lipowej 3a. Oferta: - terapia manualna; - rehabilitacj...

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]


Login:

Hasło:


Nowe konto

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL