-------------------------------------------------                            
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank Jedyna Taka Lokata
Poznaj rodzaje szkoleń BHP

Wbrew pozorom obecnie muszą być organizowane różne rodzaje szkoleń BHP. Każde z nich ma swój odrębny cel, dzięki któremu pracownicy uzyskują niezbędną wiedzę związaną z ich miejscem pracy oraz ogólnymi zachowaniami w zakładzie pracy.

Typy szkoleń

Każde stanowisko wiąże się z pewnymi normami, które pracownik koniecznie musi przestrzegać. Dzięki temu może on ochronić się przed poważnym wypadkiem na terenie zakładu pracy. Według Kodeksu Pracy istnieją szkolenia BHP wstępne oraz okresowe, a każde z nich posiada swoje odrębne cechy i zasady.

Szkolenia wstępne

Szkoleniami wstępnymi są te, podczas których pracownik otrzymuje instruktaż na temat sposobu postępowania na poszczególnym stanowisku. Muszą być one przeprowadzane zaraz po przyjęciu pracownika do pracy.

Rodzaje szkoleń wstępnych:

Ogólny instruktaż — podczas tego modelu pracownik otrzymuje informacje związane z aktualnymi przepisami z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy, ale też wiedzę na temat obowiązków w danym zakładzie pracy. Oprócz tego uwzględnia również wiedzę związaną z pierwszą pomocą. Muszą przejść go nowi pracownicy, ale też uczniowie i studenci rozpoczynający praktyki zawodowe. Takie szkolenie przeprowadzane jest przez pracownika służby BHP pracującego w firmie lub specjalista zewnętrzny. Instruktaż nie może być krótszy, niż 3 godziny lekcyjne.

Wstępne instruktaże stanowiskowe — w tej części szkolenia pracownik poznaje jeszcze bliżej charakterystykę swojego stanowiska. Szczególnej analizie podlega ryzyko, na jakie narażony może być pracownik podczas wykonywania swoich obowiązków lub też podczas złego ich wykonywania. Najlepszą osobą do przeprowadzenia takiego szkolenia będzie pracodawca lub kierownik jakiegoś działu. Jednak taka osoba musi mieć niezbędne kwalifikacje do prowadzenia takiego instruktażu. Każdy uczeń i student, który rozpoczyna praktykę zawodową w nowym miejscu, musi je. Oprócz tego również jest ono obowiązkowe dla osób pracujących na stanowiskach robotniczych, gdzie poziom zagrożenia zdrowia i życia jest dość duży. Czas trwania takiego szkolenia powinien objąć ok. 8 godzin, a na jego końcu powinno się przeprowadzić na test wiedzy.

Na czym polega szkolenie okresowe BHP?

Ludzka pamięć bywa ulotna, dlatego też nie zaszkodzi przypomnieć pracownikom ogólne zasady bezpieczeństwa, ale też te panujące w konkretnym miejscu pracy. Dlatego też takie szkolenia muszą przejść pracownicy, którzy zatrudnieni są na stanowiskach robotniczych, inżynierowie, osoby związane ze służbami BHP, ale też pracownicy biurowi. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale szkolenia okresowe są skierowane również dla samych pracodawców oraz kierowników, czy brygadzistów.

Częstotliwość szkoleń okresowych

Każdy nowy pracownik przechodzi szkolenie wstępne, jednak najpóźniej 12 miesięcy od zatrudnienia, musi przejść szkolenia okresowe. W przypadku kierowników, brygadzistów i pracodawców to 6 miesięcy.

Pracownicy biurowi przechodzą szkolenia okresowe maksymalnie co 5 lat.
Osoby zatrudnione na stanowiskach robotniczych przechodzą je co 3 lata.

06-12-2017 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 2o x
  X X
Wiatr: 22 km/h X 4o 0o X 2o 0o X 3o 1o
Reklama [B]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [C]
Reklama [C] Virtualnetia
Reklama [C1]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D2] JS-tlumaczenia.pl
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

wieszak wykonany z drewna, nowy cena 39...
Sprzedam profesjonalny zestaw estradowy,...
Do wynajęcia powierzchnia handlowa (na b...
Zatrudnię samodzielnego stolarza! O...
Obsługa kotła WLM-2,5. Umowa o pracę. ...
Witam, Na sprzedaż oryginalny fotel p...
Apteka Centrum Zdrowia w Barlinku zatrud...
Świeczniki wykonane z drewna bukowego. ...
Wieszaki naturaWdomu to produkty najwyżs...
Sprzedam drewno opałowe porąbane, sezono...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, na którą partię oddał/a byś swój głos?

PSL
SLD
RAZEM
KUKIZ15
NOWOCZESNA
PLATFORMA OBYWATELSKA
PIS

Kalendarz wydarzeń

grudzień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Mapa miasta

Firmy

Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Kwiaciarnia istnieje od 1999 roku. Znajduje się w pobliżu Fontanny-Gęsiarki w centrum miasta Barlinek, naprzeciwko postoju TAXI....

Janex Materiały Budowlane

Firma JANEX powstała w lipcu 1988 roku jako firma transportowa. W kolejnym etapie rozwoju firmy zajęliśmy się sprzedażą - najpie...

Na Murze Bar & Grill

Jest to wspaniały pomysł na spotkania z przyjaciółmi jak i poznawanie nowych przy zimnym piwku lub pysznym burgerze. Idealne mie...

Ostatnie komentarze

Partner [A]
Parnter [B]

© 2009 - 2017 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL