NIEZBĘDNIK:
                                 
ARCHIWUM   Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino   Lekarze   Mechanicy   MiniBus   PaanBus   Stacje paliw   Taxi   Nocleg   Ważne adresy
  Dron
Wiesz czego najbardziej potrzebuje bliski Ci senior?

Jak dotąd przeprowadzono całkiem sporo różnego rodzaju badań ankietowych weryfikujących sytuację polskich seniorów.

Co łączy wszystkie te analizy? Otóż niezmiennym wynikiem przeprowadzanych badań są zidentyfikowane potrzeby i obawy seniorów, które praktycznie w ogóle nie zmieniają się na przestrzeni lat. Wiesz, czego najbardziej potrzebuje bliska Ci osoba starsza? Jak się okazuje, towarzystwo drugiego człowieka to największa potrzeba większości starszych ludzi.

Co druga starsza osoba obawia się samotności

Brak codziennego towarzystwa, rozmów i poczucia bycia potrzebnym – to właśnie najczęściej dotyka seniorów. Nawet jeśli rodzina jest gdzieś niedaleko, poczucie izolacji, jakie dotyka starszych ludzi wciąż narasta. Dzisiejszy dystans międzypokoleniowy jest zdecydowanie większy niż kiedyś. Doświadczanie pustki i potrzeba towarzystwa ludzi w tym samym wieku zyskują zatem na intensywności.

Co możemy zrobić właśnie my w takiej sytuacji? Przede wszystkim to, co zapewni starszym osobom możliwość zachowania aktywności i kontaktów społecznych. Wsparcie w postaci towarzystwa nas samych jest tutaj zdecydowanie niewystarczające. Stąd też rosnąca rola domów spokojnej starości, czy też domów opieki.

Czasem czynnik potęgujący izolację i samotność seniora jest całkiem obiektywny

Może to być na przykład wdowieństwo, brak bliskiej rodziny w najbliższym sąsiedztwie, czy po prostu okolicy, dzieci i wnuki mieszkające poza granicami kraju. Wszystko to sprawia, że osoby starsze jeszcze mocniej izolują się, co w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do głębokiej depresji. Dlatego też tak ważne jest, aby zapewnić starszym osobom możliwość kontaktu z innymi osobami w podobnym wieku.

Czego jeszcze potrzebują i czego obawiają się nasi seniorzy?

Raporty z licznie przeprowadzanych badań wskazują, że starsi ludzie poza samotnością obawiają się głównie braku dostępu do fachowej opieki medycznej. Wśród potrzeb najczęściej wymieniana jest możliwość zachowania aktywności fizycznej, swobodne uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach, a także profesjonalna pomoc w codziennych czynnościach i pielęgnacji.

Oferty dzisiejszych domów opieki wychodzą naprzeciw potrzebom seniorów

Dzisiejsze domy spokojnej starości, czy też domy opieki dla osób starszych to przede wszystkim wysoki standard opieki, o jakim kiedyś mogliśmy jedynie pomarzyć. Jeśli zatem szukamy warunków, jak najbardziej zbliżonych do tych panujących na co dzień w domu, rzetelnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, a przy tym znakomitego towarzystwa dla naszych seniorów, powinniśmy zainteresować się dobrą ofertą wybranego domu opieki.

Najlepiej zatem zadbasz o swojego seniora wchodząc na http://www.domyopiekiolimp.pl/

04-07-2017 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 15o x
  X X
Wiatr: 11 km/h X 16o 9o X 16o 12o X 19o 11o
Reklama [B]
Reklama [C]
Reklama [C] Virtualnetia

Kalendarz wydarzeń

wrzesień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
Reklama [C1]

Ogłoszenia

Szukasz lub chcesz zmienić pracę? Masz ...
Odstąpię działkę ogrodową o powierzchni ...
Zajmujemy się kompleksową pielęgnacją sa...
Oferuję pranie tapicerki meblowej i samo...
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Sondujemy

Możliwość zdawania na Prawo Jazdy w Barlinku to pomysł

dobry
zły
nie mam zdania
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Marsport - sklep sportowy
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne

Mapa miasta

Firmy

RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe

Biuro Rachunkowe "RACHUNEK" S.C. to zespół doświadczonych osób, na bieżąco monitorujących zmieniające się przepisy prawa podatko...

Gabinet Psychologiczny Diagnoza & Terapia Agnieszka Komorowska

„Bo w życiu chodzi o ludzi” Kocham ludzi! Lubię przebywać z ludźmi, rozmawiać z nimi, a przede wszystkim ich słuchać. Każda...

Restauracja Stara Galeria

W nowym sezonie proponujemy niższe ceny oraz potrawy inspirowane puszczą barlinecką; - rydze sparzone na maśle z nutką ziół i g...

Ostatnie komentarze

© 2009 - 2017 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL