--------------------------------------------                                           
                             
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank Płatności aplikacją
Informacja dnia: Będzie obwodnica Barlinka!

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Barlinka. Droga powstanie w miejscu zlikwidowanej linii kolejowej i liczyć będzie 2,28 km.

Zakres inwestycji obejmie budowę obejścia starego miasta dla drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku od ul. 31 Stycznia do Pełczyckiej na granicy miasta po trasie dawnego torowiska.

W ramach zadania rozebrane i wybudowane na nowo zostaną wiadukty nad ulicami Tunelową i Ogrodową, ronda przy ul. Dworcowej i Św. Bonifacego oraz skrzyżowania z ul. Pełczycką i 31 Stycznia. Wycięte zostaną krzewy i drzewa kolidujące z inwestycją. Rozebrane zostaną budynki i budowle na byłych terenach kolejowych.

Trasa będzie wyposażona w nowe oświetlenie i elementy spowalniające ruch. Ponadto zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zbudowane zostaną na wyznaczonych odcinkach ekrany przeciw hałasowi oraz nasadzenia zieleni ochronnej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 29.700.000 zł, w tym udział gminy wyniesie 9.700.000 zł.

W sprawie finansowania inwestycji w listopadzie 2016 roku porozumiały się samorządy województwa zachodniopomorskiego i gminy Barlinek. (Przy dużym udziale radnego sejmiku Józefa Jerzego Falińskiego). W ich imieniu porozumienie parafowali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

W ramach tego porozumienia, województwo jest odpowiedzialne za pozyskanie środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Gmina Barlinek zabezpieczy współfinansowanie inwestycji w kwocie 9,7 mln zł.

Inwestor jest na etapie poszukiwania wykonawcy, który zostanie wybrany w drodze przetargu. Ten zaś powinien zostać rozstrzygnięty w czerwcu tego roku. Termin zakończenia robót przewidziano na koniec września 2018 roku.

Dzięki budowie obwodnicy, z centrum Barlinka wyprowadzony zostanie ruch samochodów ciężarowych. Poprawi się tym samym nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort życia w centrum miasta.

Prezentacja obwodnicy Barlinka (pdf*)

21-04-2017 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Brawo, wydać tyle środków- GMINA podaje, że ok. 10 mln i korki będą dalej - wizja drogi średnicowej z lat 70
  • Tranzyt przez Barlinek przede wszystkim odbywa się w relacji Lipiany- Strzelce, w przyszłości powinien powstać łącznik do Gorzowskiej i w kierunku Strzelec aby konsekwentnie wyprowadzić ruch ciężarowy ze ścisłego centrum Barlinka. W tym zakresie należy gonić czas perspektyw unijnych w zakresie finansowania bo później raczej nie będzie zrobione już w tym zakresie nic.
  • http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/firma/a/zachodniopomorskie-kol ej-baltycka-i-samorzady-chca-wykorzystac-drezynowe-atrakcje,1027 4644/
  • A gdzie kolej ktora była dawno temu wszyscy mamy stare fotki i zdięcia większość mieszkańców chciała by przywrócenia koleji zresztą powinni zrobić referendum i tak by było najuczciwiej

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 1o x
  X X
Wiatr: 9 km/h X 4o -2o X 3o -1o X 2o -3o
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Polecam do wynajęcia lokal użytkowy przy...
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale...
Witam, Na sprzedaż oryginalny fotel p...
Sprzedam drewno opałowe porąbane, sezono...
Oferujemy Profesjonalne Czyszczenie Tapi...
Zajmujemy się kompleksową pielęgnacją sa...
Oferuję pranie tapicerki meblowej i samo...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy uważasz, że basen w Barlinku jest potrzebny?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

luty, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Mapa miasta

Firmy

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Kwiaciarnia istnieje od 1999 roku. Znajduje się w pobliżu Fontanny-Gęsiarki w centrum miasta Barlinek, naprzeciwko postoju TAXI....

Janex Materiały Budowlane

Firma JANEX powstała w lipcu 1988 roku jako firma transportowa. W kolejnym etapie rozwoju firmy zajęliśmy się sprzedażą - najpie...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL