--------------------------------------------                                           
                             
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank Płatności aplikacją
Mikołajkowe popołudnie z Lions Club Barlinek

W dniu 10 grudnia 2017 roku pogoda była wielkim sprzymierzeńcem imprezy Mikołajkowej zorganizowanej przez Lions Klub Barlinek. Radość najmniejszych mieszkańców czekających na Mikołaja sprawiła,  że słońce zaświeciło nad  barlineckim Rynkiem i pomimo mroźnej pogody przejmujący wiatr ustąpił pod naporem przybyłych najmłodszych mieszkańców z rodzicami lub dziadkami.

Już od rana dzięki uprzejmości Barlineckiego Ośrodka Kultury zaczęliśmy rozstawiać namioty i nagłośnienie sceny (P. Stanisławski), z której wraz z naszą koleżanką Lilą i Panią Kasią  Stanisławską  oraz  wspaniałymi wolontariuszkami( z SP 1 z ul. Leśnej kl.7 i absolwentkami Gimnazjum ) roznosiła się wesoła muzyka.
 
Wśród zebranych krążyli  Mikołaje z workami pełnymi słodyczy i zabawek, które wypełnili Sponsorzy.  Dzięki ich hojności  nie zabrakło również  nagród w licznych zabawach i konkursach p. na wiersz o Mikołaju, jak wyglądać ma wymarzony plac zabaw na Górnym Tarasie, jak wygląda Mikołaj.

W pobliżu sceny swoje stoisko ustawili wolontariusze z  Barlineckiego Towarzystwa Edukacyjnego który reprezentowały Agnieszka Kowalska, Ania Zwolińska, Ela Smoczyk. Malowanie buziek uprzyjemniał mini koncert uczennic Niepublicznej  Szkoły Podstawowej  „Radosna” w Dziedzicach kolędy i pastorałki w wykonaniu Niny, Zosi, Oliwki i Malwiny – pod czujnym okiem  opiekunów – Bartłomieja Orłowskiego oraz Lidii Kulczyckiej-Perske.

 Tuż przy scenie  roznosiły się zapachy wspaniałych pierogów przygotowanych przez BOK Panorama, Hotel Barlinek, Hotel Alma, Stołówkę na ul Strzeleckiej, Państwa Serweta oraz Land Restaurant. Przed imprezą zastanawialiśmy się, czy zaoferowane 1200 pierogów znajdzie nabywców, ale udało się sprzedać prawie wszystkie.  Gorący czerwony barszczyk ze Starej Galerii przyjemnie rozgrzewał i potęgował przyjemność.

Po sutym posiłku można już było spokojnie zabrać się za zaopatrzenie w świąteczne akcesoria dekoracyjne. Było w czym wybierać: stroiki z gałązek świerkowych, naturalne nieskażone sianko oraz piękne ręczne dekoracje świąteczne wykonane przez  Panie: Weronikę Czerwik, Teresę Morawską, Edytę Morawską, Marlenę Spychałę, Bożenę Stankiewicz, Katarzynę Czarnecką, Helenę Buczyńską, Grażynę Chorążyczewską, Zofię Dąbkowską, Magdalenę Makowską oraz Sławka Kirysa.

Czuwając nad artystyczną stroną dzielnie pracowały także nasze koleżanki klubowe, szczególnie Ela Stalmach i Ela Walczyńska. Utarg ze sprzedaży dekoracji świątecznych osiągnął kwotę 7000 zł.

Po zaopatrzeniu się w atrybuty świąteczne, można było spróbować szczęścia w zabawie  fantowej. . Wszystkie wygrane, to wszystko dzięki naszym sponsorom i darczyńcom.

Fundatorzy i darczyńcy Mikołajek to: firma WATEX, Organizacja Przedsiębiorców Barlinek, Nadleśnictwo Barlinek, HaCon, GBS Bank, Sklep Zabawkarski Pana Grzegorza Lisieckiego, Państwo Burakowscy, Państwo Kurek i inni. Darczyńcy wsparli nas  pieniędzmi, słodyczami  lub licznymi fantami. Po szczęśliwym losowaniu przyszła pora na zakup wypieków, które były dziełem naszych koleżanek klubowych i żon naszych kolegów. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i kilkanaście blach szybko opustoszało.
 
Cała impreza mikołajkowa na Rynku była skierowana do mieszkańców Barlinka a celem była zbiórka pieniędzy na budowę placu zabaw na Osiedlu Górny Taras. Pragniemy poinformować Państwa, że zebraliśmy 12.870,50 zł,  które w całości zasilą konto w GBS Banku nr 42835500090023549920000004 przeznaczone na zakup urządzeń na plac zabaw na Górnym Tarasie.

Jednocześnie bardzo gorąco dziękujemy mieszkańcom Barlinka za liczny udział w imprezie. Również bardzo gorąco dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy dzielnie wspomagali nas we wszystkich poczynaniach.
 
Wszystkie imprezy charytatywne skierowane do mieszkańców i dla nich, nie mogą się obyć bez sponsorów i darczyńców. Tą drogą jeszcze raz pragniemy przypomnieć iż od 2012 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i wciąż liczymy na przekazanie 1 % podatku.

A wszystkim przychylnym sympatykom działalności LIONS CLUB BARLINEK gorąco podziękować „za już i prosić o więcej” ,a korzystając z okazji  już teraz chcemy zachęcić do udziału w Balu Walentynkowym o którym wkrótce Państwa  poinformujemy.

Nasz  KRS 000237496

Bożena Głogowska
Lila Kulczycka -Perske

10-12-2017 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Byłem widziałem i pełen szacunek , w tym politycznym szaleństwie są jeszcze ludzie którzy potrafią coś robic dla innych.BRAWO
    A do lokalnych polityków - uczcie się bo na naukę nigdy za późno
  • Nasza władza nie na każde wydarzenie dociera.Ciekawe dla czego?Kiedy mieszkańcy robią coś dla mieszkańców nikt z podaży naszego grodu nie dotarł niestety.Może wyjechali służbowo na zakupy...
  • Toudi taki smutny stoi.

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x -7o x
  X X
Wiatr: 11 km/h X 1o -6o X 0o -7o X -1o -9o
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Czy chcesz dołączyć do naszej drużyny? ...
Czy chcesz dołączyć do naszej drużyny? ...
Czy chcesz dołączyć do naszej drużyny? ...
Czy chcesz dołączyć do naszej drużyny? ...
Poszukujemy osób do pracy przy liczeniu ...
Polecam do wynajęcia lokal użytkowy przy...
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale...
Witam, Na sprzedaż oryginalny fotel p...
Sprzedam drewno opałowe porąbane, sezono...
Oferujemy Profesjonalne Czyszczenie Tapi...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy uważasz, że basen w Barlinku jest potrzebny?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

luty, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Mapa miasta

Firmy

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Kwiaciarnia istnieje od 1999 roku. Znajduje się w pobliżu Fontanny-Gęsiarki w centrum miasta Barlinek, naprzeciwko postoju TAXI....

Janex Materiały Budowlane

Firma JANEX powstała w lipcu 1988 roku jako firma transportowa. W kolejnym etapie rozwoju firmy zajęliśmy się sprzedażą - najpie...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL