-------------------------------------------------                                           
                             
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Zaproszenie na Festiwal Podróżniczy ''Włóczykijki'' 2018 r.

Sandor Marai pisał: „Czasami myślę, że życie nie może podarować mi czystszego i bardziej niezmąconego poranka, niż kiedy idę na spacer przez wrześniowy park całkowicie obcego miasta, w którym nie znam nikogo, nie mam żadnych zobowiązań, gdzie nic mnie szczególnie nie cieszy, ale też nic szczególnie nie boli; a na samym dnie tej obojętnej obcości, tylko na tyle, na ile ogrzewa dłoń ukryty w niej zapalony papieros, mam świadomość, że żyję. To może nie jest jakiś wielki dar, ale niewykluczone, że więcej nie można dostać od losu”.  

Dawniej podróżnik wyruszał w drogę, by obserwować, słuchać, doświadczać, podziwiać, uczyć się i zapamiętywać. Podróż wymagała namysłu, planu i świadomości. Celem eskapad nie była zmiana miejsca, a treścią dziennika podróżnego nie była fasadowa chęć zdobycia podziwu i zazdrości, ale po prostu: tęsknota za przeżyciem i przygodą, za Nowym, Nieznanym, które może wzbogacić duszę, umysł, doświadczenie.

I to właśnie wyparowało z podróżowania. Współczesny turysta już tylko jeździ i „odhacza” miejsca, w których „był”. W niektórych krajach zachodu można wynająć firmę, która przeprowadzi taką procedurę za klienta – pojedzie, zaliczy, zrobi zdjęcia i filmy, w które klient zostanie wklejony.

Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” to miejsce, gdzie chcemy podróżom nadać szczególne znaczenie: zależy nam, żeby opowieści o włóczędze nie były tylko „zaliczeniem” następnego miejsca na mapie. Staramy się dobierać Gości według pewnego klucza: to nie tylko ktoś, kto pojechał, zrobił zdjęcia, kupił pamiątki i wrócił. To Ktoś, kto z upodobaniem wędruje i spędza szmat życia w drodze, a każdy stan, w jakim się znajduje, traktuje jako przystanek, powód,  miejsce do namysłu i refleksji, do przyglądania się sobie, dla kogo życie to ruch i zmiana, a droga jest ważniejsza od celu. Nie z celu, a z samej siebie czerpie wędrówka swój sens.
 
W tym roku Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” rozrósł się do dwóch, szczelnie wypełnionych prelekcjami, warsztatami i imprezami towarzyszącymi, dni. Wachlarz tematów i pomysłów obejmuje różnorodne kierunki wędrowania, zarówno bliskiego, jak i dalekiego. Zaproszeni Włóczykije zaprezentują swoje Dzienniki Podróżne w różnych formach – głównie prelekcji uzupełnianych slajdami, filmami i bezpośrednią rozmową z Widzami Festiwalu, ale  również w formie warsztatów i wydarzeń towarzyszących: rajdów, pokazów, wycieczek, gier terenowych, wystawy fotografii. Naszym zamierzeniem było, żeby widz mógł nie tylko biernie odbierać opowieść o podróży. Podczas Festiwalu zaprosimy Gości do uczestnictwa we włóczędze, do zrobienia pierwszego kroku w kierunku przygody pod przewodnictwem zdrożonych Włóczykijów.
 
Festiwal od początku odbywa się pod hasłem „podróżnicy są wśród nas” - oznacza to, że staramy się, by prelegenci byli reprezentowani przez mieszkańców Barlinka i okolic, ale też zaproszonymi wprost z wielkiego świata Gośćmi. W założeniu ma to być ekscytujące spotkanie pełne wrażeń, rozmów w kuluarach, obcowania ze sobą, wymiany poglądów, opowieści, pomysłów, przekonania się, że można być jednocześnie zwykłym i niezwykłym człowiekiem. Będzie temu sprzyjać cały wachlarz zdarzeń festiwalowych, promocja wydawnictw o tematyce podróżniczej, wystawy i inne wydarzenia towarzyszące, a także możliwość porozmawiania z innymi Gośćmi, również tymi z Wielkiej Włóczęgi, w kawiarence festiwalowej.

Festiwal organizowany jest przez Nieformalną Grupę Włóczykijki, działającą przy Klubie Żeglarskim SZTORM w Barlinku, przy wsparciu ogromnej grupy wolontariuszy i partnerów Festiwalu, finansowany ze środków uzyskanych od sponsorów. Cieszy nas to, że do pomocy w organizacji Festiwalu spontanicznie zgłaszają się młodzi, energiczni ludzie, bardzo nam miło podzielić się z nimi umiejętnościami i pracą, a także sukcesem samego Festiwalu. Wierzymy, że praca przy organizacji Festiwalu to świetna przygoda, ale i nauka określonych kompetencji.

Od pierwszej edycji w przygotowaniach i w trudnej, ale jakże ciekawej pracy przy obsłudze Festiwalu w dniu trwania, towarzyszy nam młodzież z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku, Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku, młodzi Adepci żeglarstwa ze szkółki działającej przy Klubie Żeglarskim SZTORM Barlinek, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej „Radosna” pod opieką Justyny Klimek, Studenci Turystyki i Rekreacji z Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, a w tym roku dołączyła Młodzież z Młodzieżowej Akademii Komunikacji i wielu spontanicznych Wolontariuszy, których chętnie i z wdzięcznością wymieniamy na naszych stronach facebookowych. To bardzo ważne, że Festiwal powstaje we współpracy z młodymi ludźmi. Ten ogromny, wymagający nieprzeciętnych organizacyjnych zdolności wysiłek, pokazuje, że kiedy ludzie się nawzajem wspierają, kiedy ufają wzajemnie swoim kompetencjom, a jednocześnie nie boją się zaangażować – powstaje efekt, z którego można czerpać garściami.

Zapraszamy zarówno do udziału w przygotowaniach, jak i do czerpania garściami!

Na naszym fanpage'u facebookowym Facebook.com/ Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” i stronie internetowej http://wloczykijki.com/ na bieżąco podajemy informacje zarówno o postępach w pracy nad Festiwalem, o programie prelekcji i imprezach towarzyszących, zapisach na warsztaty i rajdy, możliwości pomocy przy pracach. Cały czas dostępne są tam - niezbędne, by wziąć udział w zajęciach z ograniczoną liczbą miejsc – dokumenty, regulaminy i formularze.

Festiwal odbędzie się 10. i 11.lutego w budynku Europejskiego Centrum Spotkań - Barlineckiego Ośrodka Kultury, przy ulicy Leśnej 1  w Barlinku.

Serdecznie Zapraszamy!
Włóczykijki
Klub Żeglarski SZTORM Barlinek

Termin: 10- 11.02.2018 r.

Miejsce: Europejskie Centrum Spotkań, ul. Leśna 1, 74-320 Barlinek

Organizatorzy: Nieformalna grupa „Włóczykijki” i Klub Żeglarski SZTORM Barlinek

WSTĘP WOLNY

Podczas Festiwalu będzie możliwość wykupienia cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działalności szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez Klub Żeglarski SZTORM Barlinek.

Informacje o Festiwalu:
www.wloczykijki.com
FB: Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki”22-01-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 8o x
  X X
Wiatr: 11 km/h X 16o 6o X 19o 7o X 21o 9o
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [C1] GRYF-STONE
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Ogłoszenie - Serwis Rowerowy.
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Sprzedam chłodziarko-zamrażarkę marki Be...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne ...
Nr. referencyjny OWW/04/2018/HGW Ade...
ZATRUDNIMY KIEROWCÓW kat.C+E OFERU...
Golf 2 1990r. 1,8 90KM Benzyna+Gaz Po...
Szanowni Narzeczeni! Gabinety na Starom...
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale...
Witam, Na sprzedaż oryginalny fotel p...
Sprzedam drewno opałowe porąbane, sezono...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy uważasz, że basen w Barlinku jest potrzebny?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

maj, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Ortho-MA Marcin Bolon

Ortho-MA Marcin Bolon, mgr fizjoterapii zaprasza do gabinetu przy ul. Lipowej 3a. Oferta: - terapia manualna; - rehabilitacj...

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]


Login:

Hasło:


Nowe konto

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL