--------------------------------------------                                           
                             
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank Płatności aplikacją
Zaproszenie na Festiwal Podróżniczy ''Włóczykijki'' 2018 r.

Sandor Marai pisał: „Czasami myślę, że życie nie może podarować mi czystszego i bardziej niezmąconego poranka, niż kiedy idę na spacer przez wrześniowy park całkowicie obcego miasta, w którym nie znam nikogo, nie mam żadnych zobowiązań, gdzie nic mnie szczególnie nie cieszy, ale też nic szczególnie nie boli; a na samym dnie tej obojętnej obcości, tylko na tyle, na ile ogrzewa dłoń ukryty w niej zapalony papieros, mam świadomość, że żyję. To może nie jest jakiś wielki dar, ale niewykluczone, że więcej nie można dostać od losu”.  

Dawniej podróżnik wyruszał w drogę, by obserwować, słuchać, doświadczać, podziwiać, uczyć się i zapamiętywać. Podróż wymagała namysłu, planu i świadomości. Celem eskapad nie była zmiana miejsca, a treścią dziennika podróżnego nie była fasadowa chęć zdobycia podziwu i zazdrości, ale po prostu: tęsknota za przeżyciem i przygodą, za Nowym, Nieznanym, które może wzbogacić duszę, umysł, doświadczenie.

I to właśnie wyparowało z podróżowania. Współczesny turysta już tylko jeździ i „odhacza” miejsca, w których „był”. W niektórych krajach zachodu można wynająć firmę, która przeprowadzi taką procedurę za klienta – pojedzie, zaliczy, zrobi zdjęcia i filmy, w które klient zostanie wklejony.

Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” to miejsce, gdzie chcemy podróżom nadać szczególne znaczenie: zależy nam, żeby opowieści o włóczędze nie były tylko „zaliczeniem” następnego miejsca na mapie. Staramy się dobierać Gości według pewnego klucza: to nie tylko ktoś, kto pojechał, zrobił zdjęcia, kupił pamiątki i wrócił. To Ktoś, kto z upodobaniem wędruje i spędza szmat życia w drodze, a każdy stan, w jakim się znajduje, traktuje jako przystanek, powód,  miejsce do namysłu i refleksji, do przyglądania się sobie, dla kogo życie to ruch i zmiana, a droga jest ważniejsza od celu. Nie z celu, a z samej siebie czerpie wędrówka swój sens.
 
W tym roku Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” rozrósł się do dwóch, szczelnie wypełnionych prelekcjami, warsztatami i imprezami towarzyszącymi, dni. Wachlarz tematów i pomysłów obejmuje różnorodne kierunki wędrowania, zarówno bliskiego, jak i dalekiego. Zaproszeni Włóczykije zaprezentują swoje Dzienniki Podróżne w różnych formach – głównie prelekcji uzupełnianych slajdami, filmami i bezpośrednią rozmową z Widzami Festiwalu, ale  również w formie warsztatów i wydarzeń towarzyszących: rajdów, pokazów, wycieczek, gier terenowych, wystawy fotografii. Naszym zamierzeniem było, żeby widz mógł nie tylko biernie odbierać opowieść o podróży. Podczas Festiwalu zaprosimy Gości do uczestnictwa we włóczędze, do zrobienia pierwszego kroku w kierunku przygody pod przewodnictwem zdrożonych Włóczykijów.
 
Festiwal od początku odbywa się pod hasłem „podróżnicy są wśród nas” - oznacza to, że staramy się, by prelegenci byli reprezentowani przez mieszkańców Barlinka i okolic, ale też zaproszonymi wprost z wielkiego świata Gośćmi. W założeniu ma to być ekscytujące spotkanie pełne wrażeń, rozmów w kuluarach, obcowania ze sobą, wymiany poglądów, opowieści, pomysłów, przekonania się, że można być jednocześnie zwykłym i niezwykłym człowiekiem. Będzie temu sprzyjać cały wachlarz zdarzeń festiwalowych, promocja wydawnictw o tematyce podróżniczej, wystawy i inne wydarzenia towarzyszące, a także możliwość porozmawiania z innymi Gośćmi, również tymi z Wielkiej Włóczęgi, w kawiarence festiwalowej.

Festiwal organizowany jest przez Nieformalną Grupę Włóczykijki, działającą przy Klubie Żeglarskim SZTORM w Barlinku, przy wsparciu ogromnej grupy wolontariuszy i partnerów Festiwalu, finansowany ze środków uzyskanych od sponsorów. Cieszy nas to, że do pomocy w organizacji Festiwalu spontanicznie zgłaszają się młodzi, energiczni ludzie, bardzo nam miło podzielić się z nimi umiejętnościami i pracą, a także sukcesem samego Festiwalu. Wierzymy, że praca przy organizacji Festiwalu to świetna przygoda, ale i nauka określonych kompetencji.

Od pierwszej edycji w przygotowaniach i w trudnej, ale jakże ciekawej pracy przy obsłudze Festiwalu w dniu trwania, towarzyszy nam młodzież z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku, Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku, młodzi Adepci żeglarstwa ze szkółki działającej przy Klubie Żeglarskim SZTORM Barlinek, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej „Radosna” pod opieką Justyny Klimek, Studenci Turystyki i Rekreacji z Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, a w tym roku dołączyła Młodzież z Młodzieżowej Akademii Komunikacji i wielu spontanicznych Wolontariuszy, których chętnie i z wdzięcznością wymieniamy na naszych stronach facebookowych. To bardzo ważne, że Festiwal powstaje we współpracy z młodymi ludźmi. Ten ogromny, wymagający nieprzeciętnych organizacyjnych zdolności wysiłek, pokazuje, że kiedy ludzie się nawzajem wspierają, kiedy ufają wzajemnie swoim kompetencjom, a jednocześnie nie boją się zaangażować – powstaje efekt, z którego można czerpać garściami.

Zapraszamy zarówno do udziału w przygotowaniach, jak i do czerpania garściami!

Na naszym fanpage'u facebookowym Facebook.com/ Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” i stronie internetowej http://wloczykijki.com/ na bieżąco podajemy informacje zarówno o postępach w pracy nad Festiwalem, o programie prelekcji i imprezach towarzyszących, zapisach na warsztaty i rajdy, możliwości pomocy przy pracach. Cały czas dostępne są tam - niezbędne, by wziąć udział w zajęciach z ograniczoną liczbą miejsc – dokumenty, regulaminy i formularze.

Festiwal odbędzie się 10. i 11.lutego w budynku Europejskiego Centrum Spotkań - Barlineckiego Ośrodka Kultury, przy ulicy Leśnej 1  w Barlinku.

Serdecznie Zapraszamy!
Włóczykijki
Klub Żeglarski SZTORM Barlinek

Termin: 10- 11.02.2018 r.

Miejsce: Europejskie Centrum Spotkań, ul. Leśna 1, 74-320 Barlinek

Organizatorzy: Nieformalna grupa „Włóczykijki” i Klub Żeglarski SZTORM Barlinek

WSTĘP WOLNY

Podczas Festiwalu będzie możliwość wykupienia cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działalności szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez Klub Żeglarski SZTORM Barlinek.

Informacje o Festiwalu:
www.wloczykijki.com
FB: Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki”22-01-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 1o x
  X X
Wiatr: 9 km/h X 4o -2o X 3o -1o X 2o -3o
Reklama [B]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Polecam do wynajęcia lokal użytkowy przy...
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale...
Witam, Na sprzedaż oryginalny fotel p...
Sprzedam drewno opałowe porąbane, sezono...
Oferujemy Profesjonalne Czyszczenie Tapi...
Zajmujemy się kompleksową pielęgnacją sa...
Oferuję pranie tapicerki meblowej i samo...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Soler - zespół muzyczny
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy uważasz, że basen w Barlinku jest potrzebny?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

luty, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Mapa miasta

Firmy

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Kwiaciarnia istnieje od 1999 roku. Znajduje się w pobliżu Fontanny-Gęsiarki w centrum miasta Barlinek, naprzeciwko postoju TAXI....

Janex Materiały Budowlane

Firma JANEX powstała w lipcu 1988 roku jako firma transportowa. W kolejnym etapie rozwoju firmy zajęliśmy się sprzedażą - najpie...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL