Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Esto Sp.z.o.o. Elektromechanik
Reklama [J] - GBS BANK
Od soboty nowe restrykcje i obostrzenia.

Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy.

Dziś najwyższy wzrost zakażeń, ponad 34 tys. Na tę chwilę mamy zajętych ponad 70 proc. łóżek i ponad 70 proc. łóżek respiratorowych. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Rząd zamyka wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane od soboty 27 marca do 9 kwietnia br.
- Podtrzymane zostają dotychczas obowiązujące obostrzenia. Zaostrzono m.in. wytyczne liczby osób dla miejsc kultu religijnego
- Na czas od 27 marca do 9 kwietnia zostaną zamknięte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne

Premier o świętach wielkanocnych: w gronie wyłącznie najbliższej rodziny

- Zbliżają się święta wielkanocne, chcę zaapelować, byśmy spędzili je w gronie wyłącznie najbliższej rodziny - powiedział premier. - Walczymy o zdrowie i życie obywateli, o miejsca pracy, życie codzienne. Walczymy o to, żeby program szczepień był prowadzony jak najszybciej, stąd moje interwencje na forum europejskim - dodał.

Źródło: KPRM

25-03-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Tomek, a Tobie nie nudzi się tak ciągle pisać do siebie? Przecież tych Twoich rewelacji już prawie nikt nie czyta, zajrzałam tu po kilku miesiącach i widzę że sam piszesz, sam sobie odpowiadasz i sam sobie przyznajesz rację. Dobrej zabawy:))))
 • Tomek dobrze gadasz.
 • Pamiętaj, że to, co (NIE)rząd wyprawia nie może stanowić prawa powszechnie obowiązującego a za ich nieprzestrzeganie nikt nie może ponosić żadnych konsekwencji.
  Zasadnym stanie się zatem przywołanie formuły Radbrucha, – która głosi, że jeśli norma prawna w drastyczny sposób łamie podstawowe normy moralne, to nie obowiązuje (łac. lex iniustissima non est lex).
 • Patrz Orzeczenie:
  1. Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w sprawie IV W 455/20,
  2. Sądu Rejonowego w Rzeszowie w sprawie II W 539/20,
  3. Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie V W 1083/20,
  4. Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie V W 1847/20,
  5. Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie V W 2077/20, ·
  6. Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie V W 2757/20,
  7. Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie V W 2519/20.
  W tym miejscu warto również przytoczyć orzecznictwo SO w Krakowie, jakie zostało wydane w sprawie III Kp 354/20, w którym Sędzia Joanna Makarska uznała, że prezydent Andrzej Duda i inni politycy, przyjeżdżając w środku pandemii na Wawel i nie zachowując dystansu nie, złamali prawa, bo rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie covidowych nakazów i zakazów są niekonstytucyjne.
 • Nasze stanowisko, które stwierdza, iż chęć wprowadzenia limitów osób na spotkaniach, jakie głośno zapowiada Rząd, jest zgodne z wieloma postanowieniami i wyrokami Sądów, jakie stwierdzają, iż wprowadzony zakaz zgromadzeń, do których można zaliczyć spotkania podczas świąt przez RM na podstawie rozporządzenia, jest sprzeczny z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP, stanowi, że ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób, przy czym ograniczenia te nie mogą Naruszać istoty wolności i praw. Kwestie te mają istotne znaczenie w niniejszej sprawie, albowiem warunkiem formalnym zgodnego z Konstytucją ograniczania praw osobistych jest ograniczanie ich tylko w ustawie. W ten sposób Konstytucja RP wprowadza zasadę wyłączności ustawy przy ograniczaniu konstytucyjnych praw obywateli.
 • - Brak jest podstaw prawnych umożliwiających wprowadzenie zakazu przemieszczania się po terytorium RP bez wprowadzenia stanu wyjątkowego oraz umożliwiających ustanowienie powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa.
  Na tej podstawie stwierdzić należy, iż zapowiedzi Rządu o rzekomej chęci wprowadzenia zakazu przemieszczania się w okresie Świąt Wielkanocnych uznać należy za bezprawny.
  Tożsame stanowisko należy zaprezentować w sprawie zapowiadanych limit osób na spotkaniach i tak mogą nie być w żaden sposób egzekwowane, ponieważ są one również niezgodne z prawem.
 • W tym miejscu zasadnym jest powołanie się na uzasadnienie powyżej przytoczonego postanowienia, w którym Sędzia Agnieszka Olszewska zaznaczyła, że brak jest podstaw pozwalających na tak daleko idącą ingerencję w prawa i wolności jednostki. Najważniejsze tezy uzasadnienia postanowienia Sądu Rejonowego są następujące:
  - Wprowadzenie zakazu przemieszczania się jest nielegalne, gdyż nastąpiło w rozporządzeniu z przekroczeniem ustawowego upoważnienia.
  - Brak jest podstaw prawnych do nałożenia rozporządzeniem obowiązku noszenia maseczki przez osoby inne niż chore i podejrzewane o zachorowanie.
  - Nie można za złamanie nakazów i zakazów karać z art. 54 k.w., gdyż „przepisy porządkowe”, o którym mowa w tym przepisie, nie mogą być rangi podstawowej.
 • PILNE! Prof. Korab - Karpowicz obnaża "Wielki Reset" Schwaba! Czeka nas totalne zniewolenie?

  https://www.youtube.com/watch?v=61qx__IvZ8Y
 • Premier Morawiecki o świętach a to dobre żyd i talmudysta - posyła przecież swoje dzieci do szkoły rabinicznej w Łodzi mówi o świtach. A przecież według tego co uczy swoje dzieci Matka Boża to..... a Pan Jezus to ...... Hipokryta ale to normalne u szabesgojów ! Znowu wirus na święta a może by tak wybory ogłosić to będzie w odwrocie ! NA świecie nawet terroryści przeszli do kwarantanny. To cud tys ludzi umiera na choroby współistniejące ale liczy sie tylko ten WIELKI COVID co kocha katolików a markety omija !
 • Co roku umiera w Polsce na grypę i powikłania 6500 tys. osób. W 2020 na covida zmarło ok 6 tys. osób a na raka itp ponad 100 tys. Od kilku lat mamy ponad 416 tys. zgonów (jedzenie w marketach nie spełnia norm) ! Covid to grypa taka jak inne która zbiera swoje żniwo ale mamy tu politykę. Już w 2010 roku fundacja Rockefellerów i Bill Gatesa opisała dokładny przebieg pandemii włącznie z tym gdzie się zacznie ( prorocy). Proszę sobie sprawdzić to są ogólnie dostępne informacje ! Dlatego apeluje do radnych Barlinka dzieci do szkoły ! Chcecie biegać ze szmatami na twarzy proszę bardzo , Nie ma żadnych naukowych podstaw do tego, że maska chroni przed zakażeniem ! Żadnych z całym szacunkiem ale co wy macie w tych głowach, że tak łatwo was ogłupiać ? Nawet WHO nie zaleca nosić tych szmat co jest oficjalnie na stronie WHO ! To reset gospodarki i już nie terroryzm ale wirus odmiana Tajwańska, Koreańska Malezyjska, Czeska itd... I zadłużanie kraju kredytami - a kto je spłaci ? Pewnie Polacy oddając swoje lasy i złoża. Prawda z tv ? z telewizji gdzie dziennikarz zarabia 30-40 tys miesięcznie za to co plecie. Ja wam za darmo powiem że kolejna fala będzie w listopadzie. tak ten wirusa upodobał sobie święta katolickie. Zachodnie markery opija ale kościoła gdzie mamy 5-10 osób. już nie. Ile razu można tłuc ludziom do głowy że Morawiecki to talmudysta. A czego naucza talmud to samemu proszę się dowiedzieć ! Edukacja MEN w mordę jeża !
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - ABS Andrzej Binkowski

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. specjalizuj...
Firma produkcyjna Barlinek Inwestycje Sp...
Poszukujemy pracownika do obsługi suwnic...
Poszukujemy pracownika na stanowisko Ope...
Poszukujemy pracowników do pracy na prod...
Producent opakowań z tektury falistej ES...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś za wycinką drzew przy drogach?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G1] - BIKE - Serwis, części, akcesoria.
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Pomoc-drogowa-24.com.pl
Reklama [G3]
Reklama [G3] - promocja
Reklama [G4]
Reklama [G4] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G6]
Reklama [G6] - promocja
Reklama [G7]
Reklama [G7] - DJ Pitersound
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G9] - promocja
Reklama [G10]
Reklama [G10] - promocja
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...