Reklama [B] 4line catering dietetyczny
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B1] - Żabka
Reklama [J] - GBS BANK
Raport o stanie Gminy Barlinek za 2020 rok.

Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Gminy raport o stanie Gminy.

DOSTĘP DO RAPORTU.

Na podstawie art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (Dz.U. 2020 r. poz.713 z późn.zm.) oraz § 39 ust. 1-5 Uchwały Nr LIX/498/2018 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 18 października 2018 r w sprawie Statutu Gminy Barlinek.

Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Gminy i budżetu obywatelskiego.

Rada Miejska w Barlinku rozpatrzy raport podczas sesji (w dniu 24 czerwca 2021 r. o godz. 1100 sala widowiskowa Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9 ), na której podejmowana jest uchwała Rady Miejskiej w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Barlinka. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym Raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę.

W debacie nad Raportem o stanie Gminy mieszkańcy Gminy mogą zabierać głos.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie poparte podpisami w gminie do 20 000 mieszkańców – co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany Raport o stanie Gminy.

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabierać głos w debacie wynosi 15.

W debacie nad Raportem o stanie Gminy radni zabierają głos bez ograniczeń, a pozostali uczestnicy debaty mają prawo do 15 minutowego wystąpienia oraz 5 minutowego wystąpienia „ad Vocem”.

DOSTĘP DO RAPORTU.

Źródło: UM Barlinek

01-06-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Cześć II:

  Dużo by można rozprawiać o 'kwiatkach' w tym Raporcie. Ja jeszcze wypatrzyłam projekt, który nurtuje mnie od dłuższego czasu, czyli bodajże od lutego tego roku kiedy zauważyłam, że zaczyna się on 'wydarzać'. Mianowicie mam na myśli teren, który jest przy ul. Okrętowej i oznaczony chyba jako 04-KD-D. Jest to teren przygotowywany pod obecne i przyszłe inwestycje, które mają być realizowane w 2021 roku. Radni nie wiedzą co tam się buduje - tak przynajmniej twierdzą. Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie się tam budował żaden gminny 'wrzód'. Więc jak się trochę 'ogarnę' to będę o to pytać oficjalnie Pana Burmistrza. Kiedyś można się było pewnych informacji dowiadywać się z tablic informacyjnych, które muszą być zamieszczane przy każdej budowie a jeśli ich nie ma to grozi to karą finansową. Tej tablicy oczywiście nie ma tak jak i nie ma już starej jabłonki, która tam rosła. Ja osobiście widzę te stare wycinane drzewa owocowe jako bezpowrotnie utracony materiał genetycznych starych odmian.
  Na miejscu budowy jest natomiast 8 studzienek kanalizacyjnych, każda o głębokości prawie 2 metrów. Przez 2 miesiące były one nieprzykryte niczym, ale teraz zauważyłam 'postęp' i są na nich palety.

  Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą na tą sesję i będą zadawać pytania, nawet te niewygodne, i że będą mówić o tym co, że tak powiem, ich boli.

  Pozdrawiam.
 • Zastanawia mnie ta decyzyjność Urzędu w kwestii co daje do zamieszczenia na eBarlinek a co na Barlinek24. Wątpię, że ten artykuł informacyjny jak i ten o spotkaniu Panoramie odnośnie II etapu obwodnicy ukaże się na Barlinek24.

  Nie wiem która informacja z Dokumentu jest informacją roku, ta dotycząca tego, że pandemia zakończy się w 2022 roku czy ta o tym, że dotacje unijne są bezzwrotne.

  Proszę Państwa już teraz oficjalnie znamy rok zakończenia pandemii i podaje go nasza Gmina! Marna to pociecha, że pandemia się skończy za rok gdyż scenariusze na następną są już rozpisane. Nowa śmiertelna 'zaraza' ma już roboczą nazwę SPARS ( Saint Paul's Acute Respiratory Syndrome). Można sobie ze strony Johns Hopkins Center for Health Security ściągnąć 98-stronicowy dokument ze szczegółami.

  Dotacje unijne są bezzwrotne pod warunkiem, że są prawidłowo wydane. Nasza Gmina jakoś tego nie rozumie (lub udaje, że nie rozumie/wie) tak samo chyba jak i większość ludzi w tej Gminie.

  Puszczam ten komentarz bo zaraz się okaże, że jest za długi, resztę napiszę w następnym.

  Pozdrawiam.

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Esto Sp.z.o.o.

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku...
Sprzedam działkę ogrodową nr 147 na Rodz...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. z siedzibą ...
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku...
Firma Pro-Trailer w Lipianach zatrudni k...
Mam do wynajęcia pokoje na Górnym Tarasi...
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku...
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś za wycinką drzew przy drogach?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Pomoc-drogowa-24.com.pl
Reklama [G3]
Reklama [G3] - promocja
Reklama [G4]
Reklama [G10] - Bumat
Reklama [G5]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G6]
Reklama [G1] - BIKE - Serwis, części, akcesoria.
Reklama [G7]
Reklama [G7] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G3] - Furgonetka Punkt Barlinek Niepodległości 13
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...