OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Wywóz gruzu i odpadów poremontowych w praktyce.

Podczas modernizacji mieszkania lub budowy domu zawsze pojawiają się problematyczne odpady budowlane. Często nie jest jasne, jak należy postępować z nimi, jak bezpiecznie je przechowywać oraz jak legalnie pozbyć się zgromadzonego gruzu.

News will be here

Istnieje wiele skutecznych metod na wywóz śmieci po remoncie lub budowie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w recyklingu odpadów i dostarczającej kontener na odpady.

Warto zapoznać się z procedurą związaną z taką usługą - niezależnie od tego, czy zamieszkujesz Szczecin czy inną miejscowość, główne zasady są zawsze takie same.

1. Odpady budowlane - co z nimi zrobić?
2. Wynajem kontenerów. Co obejmuje usługa?
3. Kontener na gruz a kontener na śmieci - różnice

Zorganizowany wywóz odpadów budowlanych i poremontowych jest narzucany przepisami prawa. Nielegalny wywóz lub usuwanie ich na takich zasadach jak odpady zmieszane to wykroczenie, za które - na podstawie artykułu 145 kodeksu wykroczeń - grozi pouczenie lub, znacznie częściej stosowana, grzywna do 500 złotych.

Odpady budowlane - co z nimi zrobić?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, najwygodniej zorganizować odbiór odpadów budowlanych poprzez kontakt z jedną z firm świadczących takie usługi. Znalezienie usługi nie jest skomplikowane. Przykładowo: gdy interesuje cię Szczecin jako miejsce wynajmu kontenera, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło wywóz gruzu Szczecin, a natychmiast otrzymasz kilka propozycji. Podczas rozmowy telefonicznej ustalisz miejsce dostarczenia oraz czas, jaki jest ci potrzebny na wynajem kontenera.

Wynajem kontenerów. Co obejmuje usługa?

Zwykle usługa wynajmu kontenerów na śmieci obejmuje:
• dostarczenie wybranego kontenera pod wskazany adres,
• załadunek odpadów zgromadzonych na posesji lub terenie budowy.
• wywóz gruzu i odpadów po zapełnieniu kontenera.
Warto zaznaczyć, że takie firmy mają w swoim asortymencie kontenery na różnorodne rodzaje odpadów, w tym:
• kontenery na odpady wielkogabarytowe (np. meble),
• kontenery na ziemię,
• kontenery na złom,
• kontenery na papę.

Same kontenery na gruz można również podzielić na kilka typów, w zależności od tego, czy do wywiezienia jest wyłącznie gruz, czy również odpady remontowo-budowlane (np. cement, płyty gipsowo-kartonowe) i materiały izolacyjne (np. styropian, wełna mineralna). Odpowiedni kontener należy określić jeszcze przed podpisaniem umowy z firmą zajmującą się wywozem. Rodzaj odpadu wpływa nie tylko na rodzaj pojemnika, ale także na cenę usługi. Odpady jednorodne są zazwyczaj tańsze, podczas gdy za odpady zmieszane płaci się więcej. Koszt wynajmu kontenera zależy również od ilości śmieci, czasu korzystania z pojemnika oraz częstotliwości wywozu odpadów.

Kontener na gruz a kontener na śmieci - różnice

Czym kontener do wywozu gruzu różni się od typowego kontenera na śmieci? Ponieważ gruz sporo waży, kontener musi wyróżniać się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Najczęściej stosuje się konstrukcje wykonane z blachy stalowej. Uszkodzenia mogą być spowodowane nie tylko przez gruz, ale także przez szkodliwe czynniki zewnętrzne, głównie przez wilgoć. Aby zapobiec temu, zastosowana jest specjalna powłoka antykorozyjna lub farba.

Podobnie jak przy wywozie śmieci, usuwanie gruzu musi być przeprowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Aby to osiągnąć, kontenery są wzmocnione przez specjalne kształtowniki wykonane z odpowiednio dobranych materiałów. Kontenery przeznaczone do przechowywania gruzu muszą być również dostosowane do transportu za pomocą specjalistycznych pojazdów. Nie ma potrzeby przenoszenia ładunku z jednego kontenera do drugiego, co tylko wydłużyłoby cały proces.

23-04-2024 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here