Reklama [A] - Inter Com Łukasz Wrona
Reklama [CUK]
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
MK KOSMETOLOG
Pomorze Zachodnie z pomocą dla barlineckich zabytków.

Zabytkowe kościoły, cerkwie, pałace, zamki czy średniowieczne mury obronne. To tylko część obiektów, które przejdą prace remontowe lub zabezpieczające dzięki wsparciu Pomorza Zachodniego.

Dziś, w środę 29 kwietnia Zarząd Województwa zatwierdził listę 70 projektów. Łączna kwota pomocy to 1, 8 mln zł.

- Sytuacja w związku z pandemią koronawirusa jest trudniejsza, niż kilka miesięcy temu, ale utrzymujemy finansowanie prac przy zabytkach na zaplanowanym poziomie. Nie możemy zapominać o sferze, która określa naszą zachodniopomorską tożsamość. Zabytki są ważnym elementem historii tych ziem, składową atrakcyjności turystycznej regionu i obiektami, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie – zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W tym roku lista zabytków, które przejdą prace liczy 70 pozycji. To więcej niż w zeszłym roku (67). Również łączna kwota wsparcia, 1,8 mln zł jest o 200 tys. zł wyższa niż zeszłoroczna.

Ze wsparcia województwa korzystają m.in. gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne. Do udziału w konkursie uprawniony był każdy podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego.

Pomorze Zachodnie wspiera prace przy zabytkach od 2007 roku. Od tego czasu na ten cel powędrowało ponad 12 mln zł z budżetu województwa. To łącznie ponad pół tysiąca umów na przeprowadzenie prac lub przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

Lista wspartych projektów w Gminie Barlinek:

1. Wykonanie dokumentacji projektowej dla fragmentu obwarowań miejskich położonego na działkach o nr ewid. 129/6 i 128/7 w Barlinku - kwota dotacji 10 000 zł.
2. Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn - Papiernia" Ratunkowe prace konserwatorskie - etap III: remont i wzmocnienie ścian zewnętrznych hali młyna i młynarzówki oraz ryglowej stodoły- Młyn - Papiernia z p. XVIII w. - kwota dotacji 40 000 zł
3. Cerkiew prawosławna pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy, 1873 r.: prace ratujące zabytek przed dalszą degradacją i usunięcie zagrożenia - etap końcowy - decyzja PINB - kwota dotacji 15 000 zł.

29-04-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Pytanie do rajców miasta kto i w końcu prześwietli działanie Stowarzyszenia szczególnie to finansowe wraz z dokumentacją. Celem Stowarzyszenia jest tak na prawdę oderwanie Młynu jak i pałacyku w Niepołcku. Najpierw remont za cudze a później..... Od i Polska cała !
  • W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn-Papiernia" chciałabym podziękować za przekazanie tej doskonałej wiadomości, która nie zdążyła jeszcze dotrzeć do nas oficjalną drogą. Dzięki tym środkom będziemy mogli kontynuować prace rozpoczęte w poprzednich latach. Krok po kroku Młyn Papiernia staje się coraz piękniejszy i coraz lepiej może służyć swojej roli - Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego, w którym prowadzimy prace badawcze, dokumentujemy zabytkowe obiekty i wspieramy ich właścicieli w trudnym zadaniu opieki nad zabytkami, realizujemy programy edukacyjne i przywracamy ginące umiejętności, takie jak tradycyjne ciesielstwo. Równocześnie z wielką przyjemnością, choć w miarę naszych skromnych możliwości, staramy się udostępniać obiekt do zwiedzania. W tym sezonie z powodu panującej epidemii koronawirusa niestety nie będzie to możliwe, zapraszamy jednak do odwiedzania naszej strony internetowej www.mlynpapiernia.org.pl oraz profilu na Facebook'u, gdzie prezentujemy efekty naszych działań i postępy w remoncie Młyna.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [c] GBS Bank
Reklama [D]
Reklama [D] - ESTO

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Sprzedam nadwyżki z ogrodu datury 3-letn...
sprzedam wanne blaszaną używaną bardzo m...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy uważasz Kino Panorama za atrakcyjne miejsce do oglądania filmów?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G12] - JS-TŁUMACZENIA.PL

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...