Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kancelaria Adwokacka
MK KOSMETOLOG
Bezpieczny senior.

Policjanci barlineckiej komendy systematycznie spotykają się z najstarszymi mieszkańcami gminy, aby poszerzać ich wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

Takie spotkanie odbyło się w siedzibie Barlineckiego Ośrodka Kultury w Barlinku. Słuchacze usłyszeli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i konieczności używania elementów odblaskowych o zmroku. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Barlinku.

Systematyczna edukacja w zakresie bezpieczeństwa, którą realizują barlineccy policjanci we współpracy z OPS w Barlinku pozwala na wyposażenie seniorów w taką wiedzę, którą będą mogli prawidłowo wykorzystać w sytuacji zagrożenia. Takie spotkania pozwalają im zapamiętać podstawowe zasady dotyczące właściwych zachowań w konkretnych sytuacjach, na przykład jakie prawa na drodze mają piesi a jakie obowiązki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym.

Uczestnicy spotkania usłyszeli co to jest „przejście dla pieszych” i w jaki sposób poprawnie powinno się z niego korzystać. Policjanci omówili dokładnie znaczenie pierwszeństwa pieszych na przejściu. Tym samym przypomnieli o obowiązku zatrzymania się przed przejściem w celu upewnienia, że pojazdy jadące drogą zatrzymały się w celu umożliwienia bezpiecznego przejścia na drugą stronę. Czasami niewłaściwa interpretacja przepisu powoduje, że piesi wymuszają gwałtowne zahamowanie kierowcy nie zważając na zasady ostrożności i konieczność rozejrzenia się.

Funkcjonariusze poruszyli również kwestię widoczności. Z uwagi na jesień, a więc szybciej zapadający zmrok, widoczność dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest znacznie ograniczona. Zakładanie elementów odblaskowych zarówno przez rowerzystów jak i pieszych pozwoli im być bardziej widocznym a w konsekwencji bezpiecznym. Policjanci ostrzegali również o bezduszności oszustów, którzy działają bez skrupułów i mogą zapukać również do naszych drzwi. Przestrzegali przed tymi, którzy podają się za policjanta, wnuczka czy też funkcjonariusza CBŚP. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią z żądaniem wypłaty bądź przekazania pieniędzy. Mundurowi zwracali uwagę na fakt, że gdy seniorzy będą mieli jakiekolwiek wątpliwości, powinni się rozłączyć i skontaktować się bezpośrednio z rodziną bądź zadzwonić pod nr 112.

Spotkanie z seniorami było również dobrą okazją ku temu by porozmawiać o policyjnych aplikacjach, które są przydatne we wspólnym interesie społecznym jakim jest bezpieczeństwo. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może mieć wpływ na to co się dzieje w naszym otoczeniu i zgłaszać zauważone wykroczenia, a także niektóre przestępstwa oraz szybko i sprawnie nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym za pomocą aplikacji Moja Komenda.

Źródło: Policja Myślibórz

27-10-2023 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBS BANK
Reklama [D]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

POSZUKUJEMY PRACOWNIKA -wymagany wiek ...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy uważasz Kino Panorama za atrakcyjne miejsce do oglądania filmów?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...