Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - FIEGE
Reklama [J] - GBS BANK
 Ferie zimowe - czas radości, wypoczynku i… wypadków. Ratunkiem jest nowy program leczenia dla poszkodowanych.

Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Czas wyjazdów, przemieszczania się na znaczne odległości w trudnych, zimowych warunkach.

To niestety sprzyja wypadkom. Lekarze przypominają, że jeżeli ulegniemy nieszczęśliwemu zdarzeniu, najważniejszy jest jak najszybszy powrót do zdrowia, możliwy tylko dzięki sprawnemu i kompleksowemu procesowi leczenia. W zeszłym roku w województwie zachodniopomorskim podczas feryjnych miesięcy (styczeń – luty), rannych zostało 169 osób (w 157 wypadkach).

W 2018 roku w wyniku samych wypadków drogowych w województwie zachodniopomorskim obrażenia odniosło 1127 osób* (na terenie całej Polski ponad 50 tysięcy osób*). Oznacza to, że w samym województwie średnio 3 osoby dziennie ulegało nieszczęśliwym zdarzeniom drogowym, w wyniku których potrzebowały kompleksowej i szybkiej opieki medycznej umożliwiającej im powrót do zdrowia.

Instytut Medycyny Interwencyjnej (IMI) założony przez Jacka Wrzoska, reprezentującego Kancelarię Prawniczo-Brokerską ADVERSUM i wspierany przez światowej klasy specjalistę - ortopedę, dr. Roberta Śmigielskiego, wprowadził na rynek nowatorski, bezpłatny program pomocy odzyskiwania zdrowia dla ofiar wypadków. Polega on na finansowaniu leczenia osób poszkodowanych z polis sprawców, za pośrednictwem najlepszych placówek i wysokospecjalistycznej medycyny.

W leczeniu ofiar wypadków jednym z najistotniejszych elementów jest natychmiastowe działanie – my to nazwaliśmy Medycyną Interwencyjną. Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym szybciej osoba poszkodowana powróci do normalnego funkcjonowania, a jej uszczerbek na zdrowiu będzie możliwie najmniejszy. W medycynie, szczególnie w dziedzinie neurologii, istnieje zasada 100 złotych dni – jest to czas, w którym odpowiednio leczony pacjent ma najlepsze rokowania na przyszłość. Stąd idea powołania Instytutu, który łączy możliwość finansowania z jak najszerszą diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją przez najlepszych, dostępnych na rynku specjalistów. – powiedział dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej.

Proces rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, po której, nie czekając na odszkodowanie, osoba poszkodowana bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu.

Leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Dla większości, barierą są koszty. W efekcie tracą oni szanse na możliwe wyleczenie. Wiemy, jak temu zaradzić. Nasza Kancelaria Adversum najpierw bada okoliczności zdarzenia i analizuje możliwości odszkodowawcze. Gdy uznamy, że naszemu klientowi będą się należały pieniądze z ubezpieczenia sprawcy, rozpoczynamy procedurę odszkodowawczą a IMI rozpoczyna proces leczenia. Równocześnie prowadzona jest kompleksowa diagnostyka medyczna. Trzecim krokiem jest opracowanie i realizacja programu leczenia. Ostatni etap to ocena stanu pacjenta i ew. dalsze zalecenia. Procedura odszkodowawcza może cały czas się toczyć, a my nie czekając na jej zakończenie, realizujemy leczenie poszkodowanego – ponieważ czas jest tu kluczowy. – powiedział Jacek Wrzosek, współzałożyciel Instytutu, zarządzający Kancelarią Prawniczo-Brokerską ADVERSUM, posiadający 16–letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym.

W opinii ekspertów medycyny interwencyjnej z IMI poszkodowany leczony w kompleksowy sposób w przyszłości będzie mniejszym obciążeniem dla państwowej ochrony zdrowia, a nawet dla prywatnych ubezpieczycieli. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. To będzie oznaczać mniejsze koszty ewentualnego późniejszego długotrwałego leczenia, ale też ograniczy liczbę osób oraz wysokość przysługujących z tytuły obrażeń rent. To oszczędności dla budżetu państwa, służby zdrowia, systemu ubezpieczeń społecznych oraz firm ubezpieczeniowych. – dodał Jacek Wrzosek.

Obejmujący sowim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i podpisał dotychczas umowy o współpracy z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie reprezentującą m.in. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski.

Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny interwencyjnej znajduje się na stronie www.inmedin.pl, tel. 669 922 077

Medycyna Interwencyjna to określenie odnoszące się do filozofii działania IMI, opierającej się na indywidualnym i natychmiastowym opracowaniu jak najszerszej diagnostyki oraz na jej bazie programu leczenia dla osób poszkodowanych  w wypadkach, realizowanego z polis sprawców.
Dr Robert Śmigielski – od blisko 20 lat pracuje wraz ze swoim zespołem na rzecz rozwoju ortopedii, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Jest twórcą największej placówki specjalistycznej w kraju. Dr Śmigielski od lat pomaga swoim pacjentom poprawiając jakość leczenia poprzez stosowanie nowatorskich terapii. Ma w swoim dorobku naukowo-medycznym wiele przełomowych odkryć – poza prowadzeniem wnikliwych badań anatomicznych jest również pionierem stosowania mezenchymalnych komórek macierzystych w terapiach regeneracyjnych. Jako jeden z pierwszych na świecie zaczął skutecznie stosować komórki macierzyste w terapiach regeneracyjnych w ortopedii.
Jacek Wrzosek – założyciel Kancelarii Prawniczo-Brokerskiej ADVERSUM, działający już od 16 lat na polu reprezentowania poszkodowanych, osiąga niekwestionowane sukcesy i reprezentuje wyjątkowe w tej branży podejście do klienta. Prowadzona przez niego kancelaria działa zgodnie z zasadą „zawsze po stronie klienta”, cechuje się uczciwością i bezkompromisowością wobec towarzystw ubezpieczeniowych.

[Artykuł sponsorowany]
Redakcja portalu eBarlinek.pl nie odpowiada za treść publikowanych artykułów sponsorowanych.

25-01-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [D] - autopromocja
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kompleksowe remonty mieszkań i wykończen...
Witam, udzielę korepetycji z języka nie...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G6] - AUTOPROMOCJA
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...