Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Jaki rozmiar i twardość powinien mieć materac dziecięcy?

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny, konieczne wprowadzenie jest zmian, które uczynią mieszkanie przyjaznym dla dziecka.

Oprócz wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń, konieczne jest również zapewnienie młodemu człowiekowi odpowiednich warunków do spania, w czym pomoże dobór odpowiedniego materaca. Jaki jednak powinien mieć rozmiar i twardość, by zapewniały dziecku komfortowy sen, a przede wszystkim, na jaki rodzaj materaca warto się zdecydować? Przekonaj się, jak skutecznie znaleźć odpowiedni materac dla dziecka.

Materac sprężynowy, piankowy, a może hybrydowy – jaka konstrukcja sprawdzi się w pokoju dla dziecka?

Rynek wypełniony jest różnego rodzaju materacami, które w mniejszym lub większym stopniu, stanowią uniwersalny wybór dla większości użytkowników, poszukujących wygodnego rozwiązania do swojej sypialni. Prym wiodą aktualnie materace piankowe, jednak dzięki zastosowaniu lżejszych i wytrzymalszych materiałów, konstrukcje ze sprężynami również wróciły do łask. Pojawiły się również nowe rozwiązania, jak choćby materace hybrydowe, które łączą w sobie zalety dwóch omawianych wcześniej rodzajów.

W przypadku materacy dla dziecka, konieczne jest dobranie takiego modelu, który zapewni doskonałe podparcie dla wciąż kruchego i nie w pełni rozwiniętego ciała, a zwłaszcza delikatnego kręgosłupa. Dlatego skutecznym rozwiązaniem może okazać się wybór materaca piankowego, cechującego się wyjątkową wytrzymałością, takiego jak Materasso Driemco Eco, który został przygotowany w oparciu o odporną na eksploatację piankę Eliocell.

Miękkość i inne rzeczy, jakie warto uwzględnić przy wyborze materaca dla dziecka

Jedną z istotniejszych rzeczy przy wyborze materaca dla dziecka jest stopień twardości, który decyduje o tym, jak mocno będzie reagowała konstrukcja na obciążenie. Dziecko nie jest w pełni świadome swojego ciała i tego, jak często przemieszcza się podczas snu, dlatego ważną kwestią pozostaje to, aby materac zapewniał odpowiednie podparcie niezależnie od pozycji ciała.

Dlatego materac dla dziecka powinien być wypełniony pianką, a jego twardość określana jest zazwyczaj jako średnia (H2), to jest przeznaczona dla osób do 80 kg. Dziecko, zwłaszcza w wieku niemowlęcym, nie powie rodzicom o swoich preferencjach, dlatego ważne jest to, by konstrukcja była odpowiednio dobrana, a w razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z lekarzem lub innym specjalistą w kwestii materacy dla dzieci. Mający Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka materac Hilding Dobranocka to konstrukcja, której wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa FlexiFoam, która nadaje całości wyjątkowej elastyczności i plastyczności.

Równie ważne jest też pamiętanie o tym, by materac dla dziecka był antyalergiczny, dlatego część z nich została wyposażona w specjalne pokrowce wykonane z naturalnych materiałów (do omawianej wcześniej konstrukcji marki Hilding dobrać można pokrowiec Lotus lub Heros), ale równie popularne są wkładki lateksowe, hamujące namnażanie się bakterii. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w materacu Janpol.

Rozmiar materaca dla dziecka – jaką szerokość i długość powinien mieć model, z którego będzie korzystać dziecko?

Materaca dla dziecka z założenia są znacznie mniejsze od tych skierowanych dla osób dorosłych, jednak podczas wyboru modelu, który ma się znaleźć w sypialni dziecięcej, warto pamiętać o tym, że młode osoby rosną wyjątkowo szybko. Dlatego jeśli rodzice chcą wybrać materac dla małego dziecka, to powinien on jego szerokość powinna mieć od 60 do 80 cm. W przypadku długości warto rozważyć model, który wspomniany parametr będzie miał na poziomie od 120 do 160 cm. Wszystko zależy od wzrostu dziecka i tego, na jak długo ma wystarczyć dany materac.

[mat. partnera/ MAS]

17-07-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Nikt nie widzi ukrytej reklamy w tym spamie.pozdrawiam
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje pra...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...