Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - HELOWE BARLINEK
MARAL - HURTOWNIA ARTYKUŁÓW BHP
KWW S.O.S. dla Powiatu - program 6 x 3 - Sześć sfer z życia powiatu razy trzy konkretne cele.

Szanowni Państwo, 21 października 2018 roku kolejne wybory samorządowe. Zachęcamy do udziału w nich. Im więcej nas zagłosuje, tym lepszy i trafniejszy będzie wybór przyszłych radnych. Od społecznej akceptacji, wyrażonej ilością Państwa głosów poparcia, zależy siła mandatu sprawowania władzy samorządowej.

Znacie nas Państwo. Stanowimy dobry zespół i jest on naszą największą siłą i wartością. Nie lansujemy „liderów” czy też „lokomotyw.” Wszyscy, indywidualnie i zespołowo, utożsamiamy się z prezentowanym poniżej celami, które chcemy realizować podczas pięcioletniej kadencji Rady Powiatu Myśliborskiego. Łączą nas wspólne, uniwersalne wartości: TOLERANCJA, PRAWORZĄDNOŚĆ, POSZANOWANIE ODRĘBNOŚCI i RÓŻNORODNOŚCI oraz MOCNA, NIEZALEŻNA POZYCJA SAMORZĄDÓW.

6 x 3 - Sześć sfer z życia powiatu razy trzy konkretne cele.

Pierwsza sfera – socjalna.

- pierwszy cel – stworzenie godnych warunków pobytu i opieki w DPS Myślibórz. Remont i rozbudowa obiektu.
- drugi cel – stworzenie powiatowego programu opieki nad seniorami, bezpłatna opieka, pomoc materialna najuboższym w tym zakup opału, leków, ubrań na zimę. Współpraca z organizacjami pozarządowymi działającymi w tej sferze.
- trzeci cel to powołanie powiatowej rady seniorów będącej koordynatorem współpracy pomiędzy organizacjami skupiającymi seniorów a starostą.

Druga sfera - oświata.

- pierwszy cel – przy współpracy z organizacjami przedsiębiorców, dyrekcjami szkół ponadpodstawowych chcemy reaktywować i wdrażać szkolnictwo zawodowe kształcące fachowców niezbędnych w tak licznych dziedzinach gospodarki. Pragniemy wspierać dyrektorów szkół w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na dodatkowe zajęcia z młodzieżą. - drugi cel - wszelkie pomieszczenia i bazę szkół, obecnie dzierżawione i podnajmowane, wykorzystać na potrzeby oświaty pod opieką i nadzorem starostwa. Chcemy także pozyskiwać kolejne środki na modernizację bazy dydaktycznej.
- trzeci cel - w szkołach wdrożyć spójny system przeciwdziałania uzależnieniom, uczynić szkołę wolną od dopalaczy. Promować nauczycieli podnoszących swe kwalifikacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej uczniów.

Trzecia sfera – infrastruktura drogowa.

- pierwszy cel – w ciągu kadencji zmodernizować i gruntownie przebudować wszystkie drogi powiatowe na terenie gminy Barlinek. Ustalić jasne, czytelne kryteria wyboru kolejności realizowanych inwestycji.
- drugi cel – podczas remontu dróg budować ścieżki rowerowe i połączyć je z siecią ścieżek już istniejących realizowanych przez gminy i województwo.
- trzeci cel – opracować realny program remontu dróg powiatowych w pięcioletniej kadencji, tak aby nie było sytuacji, że dzieci i młodzież nie mogą dojechać do szkoły bo nie kursują z ich miejscowości żadne środki transportu publicznego.

Czwarta strefa – zdrowie.

- pierwszy cel – partycypacja w rozbudowie szpitala w Barlinku, budowa Oddziału Wewnętrznego, adaptacja pomieszczeń na nowoczesne gabinety zabiegowe.
- drugi cel – powołanie przy Staroście Powiatowej Rady Konsultacyjnej d.s. Zdrowia. Prowadzenie polityki prozdrowotnej we wszystkich placówkach służby zdrowia w całym powiecie. Inicjowanie, wspieranie i udział w programach prozdrowotnych kierowanych do seniorów i tak zwanych grup ryzyka.
- trzeci cel – powiat bez barier architektonicznych, przyjazny osobom niepełnosprawnym. Pełne wykorzystanie środków PFRON oraz znaczącę zwiększenie oferty miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Piąta strefa – gospodarka.

- pierwszy cel - powołanie przy Staroście Powiatowej Rady Konsultacyjno-Doradczej Przedsiębiorczości. Ścisła współpraca z organizacjami skupiającymi przedsiębiorców.
- drugi cel - promowanie naszych przedsiębiorstw, produktów rolnych oraz wyrobów lokalnych wytwórców.
- trzeci cel – współpraca z lokalnym biznesem w zakresie kształtowania polityki zatrudnienia a szczególnie kształcenie i wspólne przygotowanie zawodowe kadr.

Szósta strefa – urząd - Starostwo Powiatowe.

- pierwszy cel – spójna i klarowna polityka kadrowa w urzędzie starosty. Zatrudnianie w oparciu o wiedzę i kompetencje. Awansowanie na podstawie wyników pracy a nie po tak zwanej znajomości. Dobrzy urzędnicy decydują o dobrej pracy urzędu a często są niedoceniani.
- drugi cel – dostosowanie struktury organizacyjnej urzędu do potrzeb mieszkańców oraz realizowanych zadań. Powołanie Powiatowego Zarządu Dróg. Uproszczenie struktury urzędu i ograniczenie tak zwanej struktury pionowej podległości. Zwiększenie uprawnień kierowników jednostek powiatowych do podejmowania decyzji przy jednoczesnej odpowiedzialności za powierzone zadania.
- trzeci cel – urząd bez kolejek. Efektywne wykorzystanie kadr. Praca dwuzmianowa (na przykład wydziału komunikacji).

Sześć razy trzy – 6 x 3 – to esencja tego co chcemy zrobi. Tego co pragniemy usprawnić, co naprawić, a co całkowicie wyeliminować z dotychczasowego funkcjonowania starostwa powiatowego.

Nie wszystkie zadania zawarliśmy w celach podstawowych. Pamiętamy jednocześnie o OCHRONIE ŚRODOWISKA NATURALNEGO, o BEZPIECZEŃSTWIE PUBLICZNYM i KULTURZE. Te ważne obszary będziemy uwzględniać w codziennej pracy, rozwiązując bieżące problemy.

Dlatego S.O.S. Dla Powiatu to dobry wybór. Nasze hasło to: SKUTECZNIE, ODPOWIEDZIALNIE , SAMORZĄDNIE.

Prosimy serdecznie o głosowanie na kandydatów z LISTY NR 11.
Jesteśmy dla Państwa! Czekamy na Wasze pytania i uwagi dotyczące naszego programu. Zapraszamy na naszą stronę na facebooku: Komitet Wyborczy Wyborców S.O.S. dla Powiatu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy jak najszybciej na wszelkie pytania.

17-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - EFECT OKNA

Sprzedam Renault megane II 1.6 benzyna 1...
Lokal o powierzchni 55m2, centrum Barlin...
Sprzedam rower BMX Rayon model 555 Row...
Rekrutacja do projektu "Od szkolenia do ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G4] - SKLEP ZOOLOGICZNY
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...