OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Lada chłodnicza do sklepu lub cukierni - jak ją wybrać?

Jednym z urządzeń, które można spotkać w sklepach i cukierniach, jest lada chłodnicza. Planujesz otworzyć własny biznes? Poznaj wskazówki, dzięki którym wybierzesz i spersonalizujesz to urządzenie.

News will be here

Czy lada chłodnicza jest niezbędna?

Lada chłodnicza to element wyposażenia, który najczęściej ma zastosowanie w sklepach spożywczych i cukierniach. Możesz jednak zastanawiać się, czy w swoim lokalu musisz mieć ladę chłodniczą już od pierwszego dnia. Kluczowe jest to, co planujesz oferować. Lada chłodnicza jest niezbędna, gdy planujesz sprzedawać choćby:

- wędliny, mięso i nabiał – produkty z wymienionych kategorii muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych;
- desery z owocami lub bitą śmietaną oraz musy – to przykładowe wyroby, których walory smakowe zostaną utrzymane, gdy będą one przechowywane w optymalnej temperaturze.

Jak wybrać ladę chłodniczą – 5 praktycznych wskazówek

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając ladę chłodniczą? W pierwszej kolejności sprawdź, jak dużego urządzenia potrzebujesz (określ jego wymiary), a dopiero następnie przejdź do oferty producentów. Modele, które przypadły Ci do gustu, warto porównać pod względem technicznym i funkcjonalnym – idealna lada chłodnicza powinna:

- Wyróżniać się cichą pracą – poziom generowanego hałasu będzie miał wpływ na samopoczucie Twoich pracowników i klientów.
- Być energooszczędna – w dobie rosnących cen energii elektrycznej warto wybrać model, którego praca nie będzie wiązała się ze znacznym zużyciem prądu.
- Umożliwiać regulację temperatury – lada chłodnicza może służyć do przechowywania różnych produktów i warto mieć pewność, że dostosowanie warunków chłodniczych do wymagań producenta wyrobu spożywczego będzie możliwe.
- Posiadać oświetlenie LED – dodatkowe energooszczędne oświetlenie może skierować wzrok klientów na zawartość lady chłodniczej, co z kolei przełoży się na wyższą sprzedaż.
- Być łatwa w czyszczeniu – aby spełnić ten wymóg, producenci oferują lady chłodnicze z uchylną szybą frontową.

Czy warto kupić dodatkowe wyposażenie?

Lada chłodnicza to coś więcej niż kolejne urządzenie w sklepie czy cukierni – to również element wyposażenia wnętrza. Właśnie dlatego warto zadbać, aby wybrany model wpisał się w estetykę lokalu. Czy wiesz, że możesz spersonalizować ladę chłodniczą? Wystarczy wybrać dystrybutora urządzeń chłodniczych, który ma taką opcję w swojej ofercie.

Przykładowo firma Hert.pl – dystrybutor lad chłodniczych – proponuje klientom m.in. malowanie metalowych profili na dowolny kolor z palety RAL. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie obudowy zewnętrznej – płyty wiórowej laminowanej. Rezultat? Sklep czy cukiernia, która przyciąga uwagę ciekawie zaaranżowanym wnętrzem.

03-11-2023 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here