Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Nowoczesny osprzęt do urządzeń dźwignicowych zwiększa wydajność procesów produkcyjnych.

Im dokładniej wykonywane są poszczególne czynności na początku, tym mniej czasu łącznie zajmują.

Teoretycznie prosta zależność, którą w praktyce nie zawsze udaje się optymalnie wykorzystać. Przykłady? Obrabiany obiekt należy kilkukrotnie przesunąć i ustabilizować, bo na kolejne stanowisko dotarł w nieprawidłowej pozycji. Albo przetransportowanie ładunku z jednego działu do drugiego trwa zdecydowanie zbyt długo. Nawet najlepszy zespół kompetentnych specjalistów okaże się bezradny, jeżeli nie będzie dysponował odpowiednimi, dostosowanymi do ich potrzeb narzędziami.

Wciągniki łańcuchowe znajdują całą gamę zastosowań

Dźwignicowe urządzenia transportu bliskiego, takie jak żurawie warsztatowe, są w stanie połączyć szybkość wykonywanych czynności z wysoką precyzją. Pod warunkiem, że dysponują wyposażeniem wysokiej klasy. W każdym zakładzie, niezależnie od branży i specjalizacji, gdzie stałym elementem procesu technologicznego jest podnoszenie, opuszczanie oraz przenoszenie ładunków, dobry wciągnik łańcuchowy będzie w stanie znacząco poprawić efektywność. Zwarta, kompaktowa budowa może sprawiać mylne wrażenie, gdyż kryjące się wewnątrz części dysponują olbrzymią mocą. Przykładowo niektóre spośród modeli oferowanych przez Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. swobodnie radzą sobie z ciężarami rzędu 2 ton. I to przy zasilaniu prądem o napięciu 230 V, czyli takim samym, jaki płynie w gniazdkach gospodarstw domowych. Natomiast bardziej zaawansowane urządzenia o porównywalnych wymiarach przenoszą ładunki ważące ponad 6000 kilogramów.

Maksymalny udźwig to nie jedyny istotny parametr - duże znaczenie ma także zakres temperatury pracy

W podstawowej specyfikacji technicznej elektrycznych wciągników łańcuchowych znajduje się kilka pozycji, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Oprócz wspominanych wyżej parametrów dotyczących zasilania, zużycia energii oraz dopuszczalnych obciążeń, istotne są warunki pracy. W szczególności dotyczy to konstrukcji działających w ekstremalnie wymagających okolicznościach. Wystawienie urządzenia na oddziaływanie temperatur, które nie mieszczą się w podanym przez producenta zakresie, może skutkować szybszym zużyciem podzespołów – a w konsekwencji awarią i czasowym wyłączeniem całej maszyny dźwignicowej z eksploatacji. W tym kontekście istotne są także zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem, korozją oraz pozostałymi czynnikami zewnętrznymi. Trzeba jeszcze wspomnieć, że konstruktorzy niejednokrotnie oferują dodatkowe wyposażenie na specjalne życzenie. To oczywiście wpływa na końcową cenę, aczkolwiek eksperci z Przedsiębiorstwa HAK doradzają traktować to w kategorii inwestycji, która szybko zacznie się zwracać.

{mat. partnera / AW}

11-08-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje pra...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...