Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Polisa OC: jak sprawdzić ważność?

Wykupienie polisy OC to jeden z najważniejszych obowiązków, ciążących na kierowcach. To, że musi być ona zawsze aktualna wiedzą wszyscy, ale czy wiesz, jak skontrolować, do kiedy jest ważna? Sprawdź koniecznie! Ta informacja może Ci się przydać w razie kolizji lub wypadku.

Polisa OC – do kiedy jest ważna?

Aby mówić o kontrolowaniu aktualności OC, należy w pierwszej kolejności zadbać o to, by w ogóle taką polisę mieć. Warto wiedzieć, że wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i dotyczy każdego właściciela pojazdu. Z takiego obowiązku nie jest się zwolnionym nawet wtedy, gdy samochód nie porusza się po drogach. Każde zarejestrowane auto musi taką polisę posiadać.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ma dla kierowców ogromne znaczenie. Dzięki niemu, właściciel pojazdu będzie mógł liczyć na wsparcie w sytuacji, gdy spowoduje kolizję lub też wypadek. Zdarzenia te generują ogromne koszty. Choć zakup polisy nie należy do małych wydatków, łatwo o znalezienie atrakcyjnej oferty, dzięki internetowym kalkulatorom i wyszukiwarkom, np. na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Nieprzekonanym warto przypomnieć, że zakup polisy to inwestycja w bezpieczeństwo, a kary za brak OC są naprawdę wysokie.

Gdy mamy już wykupione ubezpieczenie, jak sprawdzić ważność polisy OC? Czy sprawdzanie OC innego kierowcy jest możliwe? Zdarzają się przecież sytuacje, w których interesuje nas ubezpieczenie innego prowadzącego. Może tak być w przypadku kolizji lub wypadku, w których to my jesteśmy poszkodowanymi, a sprawca nie zostawił nam danych kontaktowych. Takie informacje można pozyskać w naprawdę prosty sposób.

Sprawdź aktualność OC

Sprawdzenie polisy OC własnej czy innego kierowcy, nie zajmie Ci wiele czasu. Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z internetowej bazy danych UFG – Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Gromadzone są w nim informacje na temat polis OC, AC, jak również zdarzeń drogowych. To wiarygodne i nieustannie aktualizowane w oparciu o systemy ubezpieczalni źródło. Konieczne jest jednak wprowadzenie określonych danych.

By skorzystać z bazy UFG, należy przygotować numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dostarczy w zamian informacji o: polisie, towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym została wykupiona, a także marce i modelu auta.

Polisę OC można sprawdzić również poprzez aplikację mobilną UFG Kup Auto lub rządową stronę historiapojazdu.gov.pl. Korzystanie z tej drugiej wiąże się jednak z potrzebą wpisania większej ilości danych (numeru rejestracyjnego, numeru VIN i daty pierwszej rejestracji auta).

28-10-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje pra...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...