Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - FIEGE
Reklama [J] - GBS BANK
Region: Inwestycje w Pełczycach. Będzie rewitalizacja i czysta woda.

Dzięki funduszom europejskim Gmina Pełczyce może realizować inwestycje przyjazne mieszkańcom.

Dofinansowanie ze środków RPO w wysokości blisko 9 mln zł pozwoli na zagospodarowanie terenów przybrzeżnych wokół jezior Panieńskiego i Stawno, modernizację placu Mickiewicza oraz budowę sieci wodociągowej i nowej stacji uzdatniania wody. Trzy umowy gwarantujące przekazanie wsparcia zostały podpisane 17 października 2018 r. w Szczecinie przez członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićkę oraz burmistrza Mirosława Kluka.

Rewitalizacja służy mieszkańcom

Dwie umowy dotyczyły działań wspierających rewitalizację. To projekty dotyczące zagospodarowania brzegów jezior Panieńskiego i Stawno oraz modernizacji placu Mickiewicza w Pełczycach. – Dzięki środkom regionalnego programu przeznaczonym na rewitalizację,w ramach pierwszego naboru w działaniu 9.3 dofinansowanie otrzyma 48 projektów z terenu trzydziestu gmin. Łączna kwota wsparcia to ponad 112 mln zł – wyjaśnia członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko i dodaje, że to nie ostatnia szansa dla zachodniopomorskich samorządów w tym zakresie.

Dzięki wsparciu dookoła jezior zostaną wybudowanie ścieżki, a w pobliżu grodziska powstaną pomosty pływające, stanowiska wędkarskie, ławki, miejsca do biwakowania oraz skatepark. Projekt zakłada także poszerzenie plaż. Aby przebudowana przestrzeń była dostępna dla mieszkańców zostanie wybudowana także droga dojazdowa. – Pełczyce zyskają ciekawe miejsce do organizacji imprez plenerowych, kulturalnych czy edukacyjnych. Jestem przekonany, że mieszkańcy polubią nowe miejsce spotkań – komentuje realizację inwestycji Ryszard Mićko.

Powierzchnia obszarów objętych rewitalizacją wyniesie 1,38 ha. Wartość całkowita projektu to ponad 6,1 mln zł. Dofinansowanie to kwota 4 mln zł. Prace powinny zakończyć się w październiku 2021 r.

Druga zawarta umowa dotyczyła modernizacji przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach. Na tę inwestycję gmina pozyskała ze środków RPO ponad 1,3 mln zł dofinansowania (wartość całkowita projektu to ponad 1,5 mln zł). Zaplanowano m.in. postawienie fontanny, wybudowanie placu zabaw czy zasadzenie roślin. Inwestycja powinna zakończyć się do końca grudnia 2018 r.

Inwestycje w czystą wodę

Trzecia zawarta umowa to działanie wspierające ochronę środowiska. Ponad 3,5 mln zł dofinansowania to kwota wsparcia na inwestycję dotyczącej budowy stacji uzdatniania wody w Pełczycach oraz modernizacji odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej Pełczycach oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce. Wartość całkowita inwestycji to ponad 5,9 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się do grudnia 2019 r. (dokumentacja techniczna do realizacji projektu przygotowywana była w roku 2014).

Podpisane umowy

„Rozbiórka istniejącej i budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Pełczyce oraz budowa odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej w mieście Pełczyce oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce”. Projekt jest realizowany w ramach Osi 3 priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.5 Wsparcie rozwoju sieci wodociągowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

„Zagospodarowanie brzegów Jeziora Panieńskiego i Jeziora Stawno”. Projekt realizowany jest ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

„Modernizacja (zagospodarowanie) przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach”. Projekt realizowany jest ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

Źródło: WZP/ biuro prasowe

03-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [D] - autopromocja
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kompleksowe remonty mieszkań i wykończen...
Witam, udzielę korepetycji z języka nie...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G6] - AUTOPROMOCJA
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...