Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Z regionu: Przedszkole w Lipianach jak nowe. Nowy wóz strażacki.

Nowoczesna sala dydaktyczna dla 25 dzieci – to najważniejsze zmiany w przedszkolu miejskim im. Kubusia Puchatka w Lipianach. Rewitalizację edukacyjnych przestrzeni wsparła unijna pomoc z RPO WZ 2014-2020.

Uroczyste zakończenie inwestycji, której efekty poznał wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz, odbyło się w poniedziałek, 10 lutego 2020 roku. W tym dniu miał miejsce także apel z okazji przekazania nowego wozu strażackiego.

Rewitalizacja miejskiego przedszkola zakładała przebudowę istniejącego budynku i wydzielenie w nim sali przedszkolnej dla 25 dzieci. Zadbano także o zaplecze – jest nowa szatnia, sanitariaty oraz magazyn. W obiekcie znalazło się także miejsce na warsztat, jak i nowoczesne pomieszczenie kotłowni z systemem ciepłej wody i systemem ogrzewania. Modernizacja edukacyjnej przestrzeni w Lipianach pozwoliła na zwiększenie liczby sal dla najmłodszych, a tym samym na zwiększenie miejsc w placówce.

Gmina Lipiany prace remontowe rozpoczęła się w drugiej połowie czerwca 2019 roku. Roboty trwały do końca grudnia ub.r. Koszt działań wyniósł ponad 730 tys. zł. Eurodotacja Urzędu Marszałkowskiego to 612 tys. zł. Unijne fundusze Zarząd Województwa przekazał lokalnemu samorządowi na mocy umowy podpisanej w styczniu 2019 roku.

Projekt wpisał się w założenia 9 Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

- To kolejne rewitalizacyjne przedsięwzięcie z blisko stu, któremu w perspektywie unijnej 2014-2020 udzieliliśmy wsparcia. Łącznie na ten cel przeznaczyliśmy już 200 mln zł. O tym, że są to ważne inwestycje nikogo nie trzeba przekonywać. Sprawiają, że przestrzenie miejskie odzyskują dawny blask i nadawane są im nowe, praktyczne funkcje – ocenił zmiany w przedszkolu w Lipianach zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

W poniedziałek zaś, odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipianach. W jego zakupie pomogły także eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego. To kwota ponad 736 tys. zł, poziom dofinansowania wyniósł aż 85% wartości projektu. Nowe auto pozwoli strażakom sprawniej poruszać się po terenach leśnych, niezabudowanych czy polnych. OSP jest jedyną jednostką straży pożarnej w tej gminie.

- To ważny dzień dla społeczności lokalnej w Lipianach. Ważny, bo inwestycje w edukację i bezpieczeństwo traktowane są tu priorytetowo. Cieszę się, że jako samorząd województwa możemy mieć w tym swój udział – zaznaczył wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Źródło: WZP

12-02-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • lubię Lipiany ....trochę mi ich szkoda. .... nie mieli szczęścia do włodarzy,zmarnowane dwie dekady.Miasta ościenne w miarę się rozwijały a w Lipianach stagnacja to widać niestety.. przyczyny różne ale można było więcej,szybciej ,ciekawiej a tak .....smutno mi Boże... .
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Szafa i łóżko. Każdy mebel do łatwego de...
Sprzedam ekonomiczne, bezawaryjne, tanie...
Przewóz do Barlinka i z powrotem dla...
Firma Pro-Trailer Sp.z o.o. z siedzibą w...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...